Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:40 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Газова уредба за Bravo 1.6 16 V 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 4:45 pm
Мнения: 4
Местоположение: Дупница/София
UNREAD_POST Газова уредба за Bravo 1.6 16 V
Здравейте,
решил съм да монтирам обикновена газова уредба на Браво 1,6 16В. Необходимо ли е да слагам симулатор и "кихалка" ? Някой може ли да ми препоръча "стабилен" сервиз в София, където да си монтирам газовата уредба ?


Нед Апр 13, 2008 4:52 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 8:12 pm
Мнения: 294
Местоположение: Казанлък
UNREAD_POST 
Здравей колега,по темата има писано доста ако наистина си решил за обикновенна газова то необходимо е да.Незнам дали си добре информиран за особеностите на 1,6 16 клапана. Според мен ако имаш финансова възможност си сложи газов инжекцион.Аз лично съм с газов инжекцион,ако пък ти се виждат много 1200 лв слагай обикновенна ,то тая цена от над 2 лв бензин не се трае наистина...

_________________
Play Golf ,but not drive golf!!!
Brava 1,6 16V SX 1999


Нед Апр 13, 2008 5:43 pm
Профил ICQ

Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 4:45 pm
Мнения: 4
Местоположение: Дупница/София
UNREAD_POST 
1200 лв ми се виждат много . Въпросът е някой колега да препоръча сервиз в София където са му монтирали газова уредба и от който е доволен.


Пон Апр 14, 2008 8:51 pm
Профил
UNREAD_POST 
Zahari Atanasov написа:
Въпросът е някой колега да препоръча сервиз в София където са му монтирали газова уредба и от който е доволен.


Тук ми монтираха инжекциона. Сервиза всъщност представлява около 3 гаража, но хората си разбират от работата щом и министерски БМВ-та видях там да газифицират. Името на сервиза е "НЕЩО СИ Комерс". :cool:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Вто Апр 15, 2008 9:43 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST MGP
Alex_RT написа:
Здравей колега,по темата има писано доста ако наистина си решил за обикновенна газова то необходимо е да.Незнам дали си добре информиран за особеностите на 1,6 16 клапана. Според мен ако имаш финансова възможност си сложи газов инжекцион.Аз лично съм с газов инжекцион,ако пък ти се виждат много 1200 лв слагай обикновенна ,то тая цена от над 2 лв бензин не се трае наистина...


Колега, а какви са особеностите на този двигател, че и аз тези дни ще слагам на моята газова уредба?

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Пон Май 12, 2008 3:24 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 8:12 pm
Мнения: 294
Местоположение: Казанлък
UNREAD_POST 
ами ,при по-новите фиат-и 1,6 16клапана е с пластмасови колектори ,което значи ,че ако монтираш газова уредба с емулатор и ламбда контрол,пак няма гаранция ше ако гръмне,макар и да има "кихалки " няма да ти счупи нещо.Най-често това е кутията на въздушния филтър едно разклонение на пластмасовата тръба за въздуха и самите гумени въздуховоди. Да не говорим че може да се счупят и самите колектрои(ако са пластмасови) ,което не пожелавам на никого.За да се избегнат такива инциденти е ноеобходимо перфектно състояние на запалителната уредба,кабели свещи бобина ... Аз съм виждал на друга такава кола (мареа 1,6) поражения от гръмнала газ и човечецът беше с изпотрошена кутия на филтъра и сложен спортен такъв понеже каза че не намерил кутия и колата му беше нещо не наред поради натрупани грешки.Факт е че колата беше такси,минал човека 30 000 км на газ така, незнам дали беше негова или не но проблем имаше. Има и още нещо ,поради монтирването на така наречената "чашка ( плочка) на газта" са ми казвали че се износва и по-бързо и стъпковия мотор,което аз лично незнам дали е истина,но за описаното по-горе се убедих с очите си.. Имено затова аз реших да дам малко повече пари ама да знам че ще карам ,а и ако решиш да продаваш колата си дори след време всеки оценя качество-Газов инжекцион

_________________
Play Golf ,but not drive golf!!!
Brava 1,6 16V SX 1999


Пон Май 12, 2008 7:03 pm
Профил ICQ
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST 
Alex_RT написа:
ами ,при по-новите фиат-и 1,6 16клапана е с пластмасови колектори ,което значи ,че ако монтираш газова уредба с емулатор и ламбда контрол,пак няма гаранция ше ако гръмне,макар и да има "кихалки " няма да ти счупи нещо.Най-често това е кутията на въздушния филтър едно разклонение на пластмасовата тръба за въздуха и самите гумени въздуховоди. Да не говорим че може да се счупят и самите колектрои(ако са пластмасови) ,което не пожелавам на никого.За да се избегнат такива инциденти е ноеобходимо перфектно състояние на запалителната уредба,кабели свещи бобина ... Аз съм виждал на друга такава кола (мареа 1,6) поражения от гръмнала газ и човечецът беше с изпотрошена кутия на филтъра и сложен спортен такъв понеже каза че не намерил кутия и колата му беше нещо не наред поради натрупани грешки.Факт е че колата беше такси,минал човека 30 000 км на газ така, незнам дали беше негова или не но проблем имаше. Има и още нещо ,поради монтирването на така наречената "чашка ( плочка) на газта" са ми казвали че се износва и по-бързо и стъпковия мотор,което аз лично незнам дали е истина,но за описаното по-горе се убедих с очите си.. Имено затова аз реших да дам малко повече пари ама да знам че ще карам ,а и ако решиш да продаваш колата си дори след време всеки оценя качество-Газов инжекцион


100 % ли съм със пластмасови колектори? Питам защото в много теми колеги питат дали даден автомоблил (ако напр. се продава на части) е със метални или пластмасови колектори. Моята Брава е произведена 10.1995 г. Къде се намират тези колектори, какво представляват за да видя с какви съм.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Пон Май 12, 2008 10:45 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 8:12 pm
Мнения: 294
Местоположение: Казанлък
UNREAD_POST 
твоята брава е метални колектори 100% ,така че при теб е възможен и вариант и с обикновена газова с емулатор и всичките му там кихалки и т.н. Ако не караш много ( под 15 000км на година ) възвръщаемостта за уредбата спрямо разлика газ-бензин ще отнеме повече време. Аз лично предпочетох по-скъпия вариант и съм доволен ,друг е въпрос кой може да си го позволи, но ако монтирваш обикновена газова отиди при изпитани майстори ,най-добре ако може някой да ти препоръча някой ,който си разбира от работата ;)

_________________
Play Golf ,but not drive golf!!!
Brava 1,6 16V SX 1999


Пон Май 12, 2008 10:55 pm
Профил ICQ
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST МGP
Alex_RT написа:
твоята брава е метални колектори 100% ,така че при теб е възможен и вариант и с обикновена газова с емулатор и всичките му там кихалки и т.н. Ако не караш много ( под 15 000км на година ) възвръщаемостта за уредбата спрямо разлика газ-бензин ще отнеме повече време. Аз лично предпочетох по-скъпия вариант и съм доволен ,друг е въпрос кой може да си го позволи, но ако монтирваш обикновена газова отиди при изпитани майстори ,най-добре ако може някой да ти препоръча някой ,който си разбира от работата ;)


Колeга здравей, щом като съм с метални колектори това е много добре за мен защото нямам възможността да солжа Газов инжекцион. Друг е въпроса, че тези дни един приятел ще провери в София на някакво място, на което му казали, че има газови инжекциони на промоционални цени 560 лв., това дали е вярно незнам, но като разбера резултата ще пусна тема в форума. Ако има такава промоция ще сложа ГИ. Значи относно избиването, имам колата от 3-4 месеца и ако бях карал само на газ до сега щях да спестия някъде около 250 лв., което си е половината уредба. А и времето се оправя и ще ползвам повече скутера. Относно майсторите, ще потърся, както казваш, изпипани майстори, а не някакви самозванци.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Вто Май 13, 2008 9:32 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg