Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:11 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Предложение за промяна в сайта - в полза на всички! 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Предложение за промяна в сайта - в полза на всички!
Колеги имам следното предложение за "лека" добавка в сайта. Лека - защото така изглежда... А полза - според мене голяма. Но ще изисква бая труд и желаещи ентусиасти за да стане.
Каква е идеята? В момента в сайта имаме раздел за моделите на фиат. Там е дадено кратко описание на всеки модел.
Предложението ми е към всеки от моделите да добавим раздел "технически консултации, проблеми и решения" с подраздели "двигатели (и горивните им системи, масла)", "Ходова част", "изпускателна система", "тунинг" и др. подобни.

Ето сега и трудната част: Във всеки от тези подраздели да се разхвърлят линкове към съответни теми от консултации, газови уредби, спирачна система, автоелектроника и прочие. Резултата ще бъде един добре направен каталог с теми, проблеми и решения, уникален в българското интернет пространство.

За момента темите в консултации са над 3300. Заедно с другите раздели сигурно ще са около 4000. Ако се съберем повече хора работата може да се разхвърля и да стане сравнително бързо.

Ето и как би изглеждало:


FIAT Brava/Bravo
Описанито:
През 1995г. Fiat представя моделите Fiat Brava и Fiat Bravo, като заместител на остарилия по това време Fiat Tipo. През 1996г. Fiat Brava/Bravo e избран за автомобил на годината в Европа. Двата модела са с еднаква механика и двигатели, но с различни купета. Brava е с семеен автомобил с 5 врати, а Bravo е с 3 врати и е ориентиран към по-младите и спортно настроени шофьори. В предната част колите са почти идентични - основните различия са в задната част на купето - формата на багажника, стоповете, задното стъкло..

Технически консултации, проблеми и решения
Двигател, горивни системи, масла
Браво 1.6 16в покачи разхода
Загуба на антифриз

Спирачна система
Феродо италиански ли са? Накладките ...
.....


и т.н. ...


ТЪРСЯТ СЕ ЖЕЛАЕЩИ!


Пет Окт 06, 2006 9:40 pm
UNREAD_POST 
Според мен от една страна идеята е добра, но от друга не е - ще стане така, че при някой по-общи проблеми на фиатите, няма да се отговаря, защото ще се пропускат темите от компетентни хора. Например: стъклата на Типото се потят. Темата е подробно разглеждана в раздел Фиат Брава, но като видят собствениците на Брави, че има постове в раздел Типо, няма да влязат там или няма да влизат толкова често и ще бъде ощетен търсещия отговор и решение на проблема. Да вземем за пример и друго: защо например като пусна нещо за пътната обстановка в раздел Общи приказки, се посещава от три пъти повече хора, отколкото ако пусна същата тема в раздел Пътна обстановка.
Според мен ще настане още по-голямо деление на Брависти, Бравовци, Типовци, Уновци и т.н.
В раздел консултации нещата вървят и няма нужда от промени (лично мнение) - пуснеш теми и се посещава от много хора.


Пет Окт 06, 2006 10:24 pm
UNREAD_POST 
Това за описанието на моделите трябва да го има на сайта. Другото повече касае самия форум. Автомобилните възли в повечето случаи са еднакви при различните модели FIAT. Хубаво е да не е една тема консултации, а да е по възли. За пример давам разделите "Спирачна система", "Автоелектроника", "Газови уредби".


Пет Окт 06, 2006 10:30 pm
UNREAD_POST 
fiat_love написа:
Това за описанието на моделите трябва да го има на сайта. Другото повече касае самия форум. Автомобилните възли в повечето случаи са еднакви при различните модели FIAT. Хубаво е да не е една тема консултации, а да е по възли. За пример давам разделите "Спирачна система", "Автоелектроника", "Газови уредби".


Да, твърдо съм за това - примерно окачване, горивна система, диагностика и т.н.


Пет Окт 06, 2006 10:34 pm
UNREAD_POST 
Ама хора аз нямам предвид да делиме раздела "консултации", а в сайта да направиме линкове към темите от форума по модели...

Един вид да "класифицираме" информацията...


Съб Окт 07, 2006 11:24 pm
UNREAD_POST 
Що трябва да откриваме топлата вода и веднага след това колелото.Ами вижте сами.И при двата форума е добро.

http://peugeotclub.info/forum/

http://www.renault-bg.com/forum/

А има и още по добро:

http://forum1.offroad-bulgaria.com/
При тях има систематизирана информация , но само за регистрираните потребители.


Нед Окт 08, 2006 12:41 am
UNREAD_POST 
Така като е при тях е на ниво форум. Моята идея е във форума да си остане както и до сега.

А систематизацията да се направи в сайта, като сочи към съответните теми от форума...


Нед Окт 08, 2006 12:58 am
Член на клуба
Член на клуба

Регистриран на: Сря Май 10, 2006 8:44 pm
Мнения: 690
Местоположение: Бургас, Меден Рудник
UNREAD_POST 
doofiat написа:
Темата е подробно разглеждана в раздел Фиат Брава, но като видят собствениците на Брави, че има постове в раздел Типо, няма да влязат там или няма да влизат толкова често и ще бъде ощетен търсещия отговор и решение на проблема.

ами може да има и раздел (в сайта) "общи проблеми" :idea:

_________________
Fiat Cinquecento 0,9i
Fiat Punto Mk.II `01 Go!
Lancia Zeta 2.1TD


Нед Окт 08, 2006 1:30 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
:arrow:


Последна промяна Sko на Пон Мар 26, 2007 4:54 pm, променена общо 4 пъти



Нед Окт 08, 2006 1:47 am
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 10:11 pm
Мнения: 41
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST ami..
мисля че предложението на колегата е доста добро
.. не знам точно кой ще модерира това,
за да се избират само интересни и съдържателни теми
но определено ще помогне на всички ...
особено при решаване на проблеми и косултации..!!
влизаш в тема/страничка (за Пунто примерно)
и там намираш линкове (към теми от форума) най интереснитеи важни за неговата експлоатация итн..
така ще намалее повторението на много питания
на хора които ги е домързяло да използват търсачката,или не са се ориентирали...


..а форума пак ще си е същият... със същата оганизираност и структура..
:36_2_25:

_________________
Punto 1.1 55S


Чет Окт 19, 2006 6:52 pm
Профил ICQ WWW
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 12:10 pm
Мнения: 32
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST аз също съм за
Предложението на колегата е много добро и аз го приветствам. Мисля че ще е от полза за всички и всички, с каквото можем ще помагаме... :wink:


Чет Окт 19, 2006 7:06 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg