Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:17 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Какъв акумулатор да си купя и от къде? 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Какъв акумулатор да си купя и от къде?
Ако реша скоро да си купя акумулатор, какъв да си взема? Каква марка? Колко амперчаса са подходящи за Брава 1,9 ТД 100


Последна промяна doofiat на Вто Авг 15, 2006 4:12 pm, променена общо 2 пъти



Нед Авг 13, 2006 8:00 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Май 18, 2005 9:22 pm
Мнения: 371
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST Re: Какъв акумулатор да си купя?
doofiat написа:
Ако реша скоро да си купя акумулатор, какъв да си взема? Каква марка? Колко амперчаса са подходящи за Брава 1,9 ТД 100


аз си купих "гига ват". турски, но уж бил производство на "бош". цената му е с 5 -6 лв. отгоре в сравнение със "старт" и "момбат". продават ги в магазини и сервизи на "бош". за сега вече 1 година няма ядове. иначе от българските предпочитам "момбат" /предния беше такъв и искара близо 3 години - доволно. за дизелов автомобил знам, че е по - добре акумулаторът да е повече амперчасове. мисля, че 65 - 72 амперчаса са ти напълно достатъчни. успех

_________________
UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E
ИзображениеИзображение


Пон Авг 14, 2006 12:08 am
Профил
UNREAD_POST 
Акумулатора си е акумулатор. Аз избрах българското. Карам със СТАРТ и съм много доволен.


Пон Авг 14, 2006 12:14 am
UNREAD_POST 
Аз съм с ИСКРА и съм доволен . И с тая индикация дали е зареден , дали трябва да се долее и т.н. е много удобно :)


Пон Авг 14, 2006 9:08 am
UNREAD_POST 
А някой има ли някакво инфо, до колко амперчаса може да зарежда Бравата ми? Аз искам да си взема възможно най-много амперчаса, но все пак да може да се зарежда от колата.


Пон Авг 14, 2006 9:37 am
UNREAD_POST 
www.brava.hit.bg/teh.html - там пише колко амперчаса трябва да е, пък ти си вземи колкото искаш :mrgreen:


Пон Авг 14, 2006 10:33 am
UNREAD_POST 
donnna написа:
www.brava.hit.bg/teh.html


Пак го подцених тоя сайт.
Благодаря колежке. Щом до 100 амперчаса мога да избирам е супер. Сега трябва да направя място за едно по-голямо гюле и съм готов. Е и като взема и пари де.


Пон Авг 14, 2006 11:50 am
UNREAD_POST 
Насочил съм се към един-два модела на "Старт", обаче откъде мога го купя и да не ми одерат кожата? Някой знае ли къде ги продават?


Пон Авг 14, 2006 3:29 pm
UNREAD_POST 
Ехоооооо. Кажете от къде сте си купували акумулаторите?


Сря Авг 16, 2006 2:30 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 10:57 pm
Мнения: 1060
Местоположение: София Бели Брези
UNREAD_POST 
Според мен на бензиностанциите на Петрол.
Аз си взих МонБат и съм доволен, моя е 65Ач.
По-рано имаше едно магазинче на Бул България, малко магазинче, една пресечка надолу от представителството на Порше. От центъра като идваш в ляво. Не съм ходил отдавна обаче и на знам дали го има още.
Моя е купуван от магазинче до КАТ, но не мога да кажа дали е добра цена щото при мен беше на зор. Акумулатора, който дойде с моята кола издъхна там и там си остана. Имал кофти клетка.
Видях акумулатори на според мен ниски цени на Илиянци скоро.


Сря Авг 16, 2006 3:08 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:36 pm
Мнения: 626
UNREAD_POST 
На Сливница, от Сточна гара към Лъвов мост, малко преди Раковска отдясно има един гараж с невероятно изобилие от акумулатори. Там видях и български (мисля Искра и Старт) калциеви акумулатори, които биха били изборът ми за акумулатор ако сега трябваше да купувам.


Сря Авг 16, 2006 4:27 pm
Профил
UNREAD_POST 
цял ден търся в интернет за акумолатори, щото преди 3-4 седмици попаднах на 1 сайт дето продават всичко за коли... с цени, разновидности за всеки модел и т.н голяма работа!!!! ама цени - тънка лайсна!!!

обаче като съм забравил как съм стигнал до него :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
за мойта хубавица й трябва акумолатор 40-44 аН, та си свалих цените - старт 44 аН - 55 лв., монбат същия 50 лв,
искра - 52 лв., искра - необсл. - 61 лв. - тва сичкото 44 АН. тва са цените...

тва е друго утре ако намеря


Сря Авг 16, 2006 4:38 pm
UNREAD_POST 
представител на монбат в софия - люлин 6, ул. индира ганди № 1, тел. 02/9251222 фирма Тристан 02

всякакви акумолатори - фирма Ширин М - софия, ломско шосе № 155А, тел 02/368130, 0899310002

айде ида почерпиш...


Сря Авг 16, 2006 4:50 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Вземи си от новите калциеви акумулатори - никакво обслужване, висока надеждност, подкрепяш българското и пазиш околната среда :wink:

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Сря Авг 16, 2006 6:55 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Със сигурност ще е бългаски.

donna, благодаря за подробната информация. Бирата или джинчето са от мен :beer:


Чет Авг 17, 2006 9:22 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg