Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:10 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Лампата за ABS свети периодично 
Автор Съобщение
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 4:11 pm
Мнения: 674
Местоположение: София, Илинден
UNREAD_POST 
Понеже и при друг колега възникна подобен проблем, да споделя накратко продължението на одисеята ми с ABS-а.

Както се заканих преди време, отидох на диагностика. Там човекът рече, че единствените грешки идат от датчика на задно дясно колело и според него е дефектирал и трябва да се смени. Предупреди ме, че при свалянето на стария (за да сравнявам като търся) може да се счупи (така и стана), но реших, че след като не работи това няма значение.
Обиколих сума морги, накрая открих на входа на Суходол. Оттам обратно в сервиза, монтирахме го, компютърът рече “Браво, нямам забележки” и аз щастлив платих и тръгнах да си ходя. Само че в момента, в който запалих, проклетата жълта лампа пак светна! Обратно в сервиза, пак връзване на компютъра, мерене, цъкане, съветване с колегите и ... нищо. Единственото предположение (в което и техниците не бяха много убедени) беше за проблем в управлението на ABS-а (то си е отделно, не става дума за ECU-то). Само, че да се намери този блок и то само за проба си е направо невъзможно!

И така, продължавам да си карам ту с ABS, ту без... Та ако някой има смислено предположение, моля нека сподели - черпенето е сигурно!

_________________
FIAT Brava 1.8 16V ELX


Сря Апр 05, 2006 11:35 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Pecho написа:
Понеже и при друг колега възникна подобен проблем, да споделя накратко продължението на одисеята ми с ABS-а.

Както се заканих преди време, отидох на диагностика. Там човекът рече, че единствените грешки идат от датчика на задно дясно колело и според него е дефектирал и трябва да се смени. Предупреди ме, че при свалянето на стария (за да сравнявам като търся) може да се счупи (така и стана), но реших, че след като не работи това няма значение.
Обиколих сума морги, накрая открих на входа на Суходол. Оттам обратно в сервиза, монтирахме го, компютърът рече “Браво, нямам забележки” и аз щастлив платих и тръгнах да си ходя. Само че в момента, в който запалих, проклетата жълта лампа пак светна! Обратно в сервиза, пак връзване на компютъра, мерене, цъкане, съветване с колегите и ... нищо. Единственото предположение (в което и техниците не бяха много убедени) беше за проблем в управлението на ABS-а (то си е отделно, не става дума за ECU-то). Само, че да се намери този блок и то само за проба си е направо невъзможно!

И така, продължавам да си карам ту с ABS, ту без... Та ако някой има смислено предположение, моля нека сподели - черпенето е сигурно!


А убедени ли са, че останалите датчици работят? И между другото, ако старият собственик е сменял карета (или лагери при моделите след ноември 98-ма) и са му монтирали такива за модел без ABS със сигурност датчика не получава импулси от там компютъра се шашка и изключва!


Чет Апр 06, 2006 3:17 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 4:11 pm
Мнения: 674
Местоположение: София, Илинден
UNREAD_POST 
Vladim написа:
А убедени ли са, че останалите датчици работят?

Убеждението им идва от това, че няма регистрирани грешки от тях.

Vladim написа:
...и са му монтирали такива за модел без ABS ...

Ако беше така, ABS-а изобщо нямаше да работи (а половин година колата си я карах абсолютно безгрижно). Освен това, както по-рано споделих, направих си труда да измия датчиците на всичките колела – там са си, и те и зъбните колела, които им дават положението на колелата (при това изглеждат в отлично състояние).

_________________
FIAT Brava 1.8 16V ELX


Чет Апр 06, 2006 3:36 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Pecho написа:
Ако беше така, ABS-а изобщо нямаше да работи (а половин година колата си я карах абсолютно безгрижно). Освен това, както по-рано споделих, направих си труда да измия датчиците на всичките колела – там са си, и те и зъбните колела, които им дават положението на колелата (при това изглеждат в отлично състояние).


Ясно, значи този проблем го изключваме... Споменах го, защото преди време в един сервиз ми разбибахе теории, че не ми работи ABS-а щото каретата ми били без зъбци! Само дето се оказа, че след фейслифтинга от ноември 98-ма датчиците взимат информация от лагера на главината, който на модели, като моята е с магнитни елементи! :) Въпросният сервиз е D&N Подуене. В последствие във Вантотрейд се оказа, че проблема е в счупен датчик на предно колело.


Чет Апр 06, 2006 5:02 pm
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 1:59 am
Мнения: 42
Местоположение: Козлодуй
UNREAD_POST 
Имам абсолютно същият проблем. Като ходих във Вантотрейд първо ми казаха че не отговаря един от датчиците във колелата, но след още 20 мин. проверки стгнаха до извода че проблема е във управлението на АБС-а. Предложиха ми да го сменят, цената била 1200лв. Лично на мен ми е скъпичко и им отказах смяна. Два месеца по късно след смяна на ангренажен ремък ми се наложи отново да ходя на диагностика (оказа се разминат зъб на един от разпределителните валове, но това е друга тема) та накарах момчетата да проверят и АБС-а, без да им казвам какво са ми казали във София. И те стигнаха до същата черна пластмасова кутийка (който не знае намира се до резервоара за спирачна течност) като подробно ми обясниха че проблема идва от някакво реле което е вътре. Но тъй като този блок е неразглобяем единственото решение е замяня с друг.
п.с. Много се изкушавам да го срежа и да видя дали все пак не подлежи на някакъв ремонт, но за сега се въздържам.

_________________
Fiat Marea Weekend 1.8 HLX 10.98


Нед Май 07, 2006 2:20 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 4:11 pm
Мнения: 674
Местоположение: София, Илинден
UNREAD_POST 
Ааа, колега Tod_AD, лоши работи споделяш!... :cry:

Аз все още тая надежди, да не се налага такъв разоряващ (дори на старо) вариант. Между другото, напоследък през повечето време при мен ABS си работи - зацепи ли в началото (т.е. минат ли успешно началните тестове) след това рядко изключва.

Във всеки случай е сигурно, че 1200 лв. и аз няма да дам...

_________________
FIAT Brava 1.8 16V ELX


Нед Май 07, 2006 11:06 pm
Профил ICQ
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Сря Май 24, 2006 5:36 pm
Мнения: 57
Местоположение: София 10 Триадица
UNREAD_POST АБС на Пунто 2 - след 09.1999
Здравейте!
Тъй като и аз имам проблем с АБС -споделям с вас следното.
При купуването на колата преди 1 месец -светеше лампата на АБС.
След дълги лутаници по сервизи-БОШ , сам установих със стартиране,нулиране ,откачане и закачане последователно на 4-те датчика -установих -ляв преден датчик. Поръчах го от Виена-60 Евро тук цените и сроковете бяха по-големи- от 122 лв в БОШ до -185 лв в Вантотрейд.. Между другото датчика е на ХОЛ и не може да се измерят известните 0.8 до 1.3 Ком съпротивление на боби.Той е няколко мегаома-почти отворен.
Та тръгвам аз -имам АБС, но не задълго.
Пак след 100-200 метра светва лампата.
И при малки скорости -трепери педалаи като че ли се напряга и шуми АБС апарата.
Продължавам да се боря-ако има някои да помага
:P


Съб Юни 24, 2006 4:33 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 7:07 pm
Мнения: 198
Местоположение: Козлодуй
UNREAD_POST 
Същия проблем :)
Браво HGT и лампата светва, когато си поиска. Когато свети няма ABS. Когато не свети има ABS. И аз се чудя...

edit: опа ... чак сега видях датата Yellow_Flash_Colorz_PDT_34

_________________
Bravo HGT
VsK™
Изображение


Нед Апр 01, 2007 2:25 pm
Профил
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:51 pm
Мнения: 838
Местоположение: София,Люлин
UNREAD_POST 
VeSSkO написа:
Същия проблем :)
Браво HGT и лампата светва, когато си поиска. Когато свети няма ABS. Когато не свети има ABS. И аз се чудя...

edit: опа ... чак сега видях датата Yellow_Flash_Colorz_PDT_34


и на мене чат пат ми става така ! дава грешка от предно ляво колело и няма abs .от 6 месеац не се е случвало !
лятото става само в задръствания когато се включи перката за охлаждане и колата е позагряла светва ABS-a :roll:

_________________
фиатче Браво 2.0


Пон Апр 02, 2007 11:42 am
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 8:12 pm
Мнения: 294
Местоположение: Казанлък
UNREAD_POST 
незнам дали при Фиата е така ама имах Вектра 2.0л с абс и там като е слаб акумулатора абс капалдъ а като примерно я угася и я запаля в движение на скорост абс работи 1-2 натискания,имах книга за Опел и прочетох че причината е слабо зареден акумулатор,да колата си палеше всичко ок ама изглежда бе по притенциозна система ,знам че при италианските всичко (или поне голяма част) по електроника е взаимствано така че виж и този вариант,незнам дано помогне

_________________
Play Golf ,but not drive golf!!!
Brava 1,6 16V SX 1999


Пет Апр 06, 2007 6:10 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg