Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:50 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Стрелката на бензина 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 2:41 am
Мнения: 126
Местоположение: София 19 Люлин 10
UNREAD_POST Стрелката на бензина
От няколко дни ми прави впечетление, че стрелката която отчита нивото на бензина нещо се побърква!Ту е над едно деление-мине не мине малко време светва лампата за резервата,пада най долу и след малко си се оправя???Гасне лампата и стрелката си се качва пак нагоре!????Някаква идея?

_________________
ИзображениеИзображение
MAREA SX 1.6 16V


Сря Апр 19, 2006 1:18 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Ако си я изрязал зверски нормално рязко да ти падне и после да се вдигне леко особенно ако бензина ти се върти все около първото деление


Сря Апр 19, 2006 9:45 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
На мен ми се случи веднъж, но от тогава да чукна на дърво не се е повторило...
Здравко (zgabrovski) беше обяснил в една тема как го е оправил при него... изчистил куплунга на датчика, защото бил задръстен с мръстоия... До него можеш да стигнеш през багажника, като махнеш мокета отдолу има един триъгълен капак с три болта... отвиваш ги и отдолу е въпросната джаджавка...

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Сря Апр 19, 2006 9:48 am
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 5:02 pm
Мнения: 263
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST Re: Стрелката на бензина
rymbym написа:
От няколко дни ми прави впечетление, че стрелката която отчита нивото на бензина нещо се побърква!Ту е над едно деление-мине не мине малко време светва лампата за резервата,пада най долу и след малко си се оправя???Гасне лампата и стрелката си се качва пак нагоре!????Някаква идея?


колега имам ама точно същият проблем . падането на стрелката при мен се получава ако минавам през неравности и дупки. не знам от какво може да е това :(

_________________
Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г. Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
www.marea.hit.bg


Сря Апр 19, 2006 10:31 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:08 pm
Мнения: 78
Местоположение: Разград
UNREAD_POST 
Mazgarev написа:
Н... До него можеш да стигнеш през багажника, като махнеш мокета отдолу има един триъгълен капак с три болта... отвиваш ги и отдолу е въпросната джаджавка...

Преди да се опиташ да почистваш датчика препоръчително е нивото на бензина да е възможно най-ниско.
Датчика представлява един дълъг цилиндър.
Трябва да се отвори и да се почисти, малко сложно ми се вижда като гледах упътването.
В един сайт намерих упътване със снимки http://www.clubedotipo.com.br но за съжаление в момента е недостъпен.

P.S. И на мен ни предстои подобна операция, защото тотално е луднала стелката, а като напълня до горе резервоара просто не знае къде е, лашка се като луда.


Сря Апр 19, 2006 11:21 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 2:41 am
Мнения: 126
Местоположение: София 19 Люлин 10
UNREAD_POST 
Ами стрелката не се върти само около първото деление но в момента е някъде там!Мисля че има кажи речи 10-15 л. и някак си не ми се чини да е редно заради това да е!Днес стрелката удари тотално на дъното!Не съм изрязвал колата......... дали има някакво значение че карам и на газ?

_________________
ИзображениеИзображение
MAREA SX 1.6 16V


Сря Апр 19, 2006 11:27 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
rymbym написа:
Ами стрелката не се върти само около първото деление но в момента е някъде там!Мисля че има кажи речи 10-15 л. и някак си не ми се чини да е редно заради това да е!Днес стрелката удари тотално на дъното!Не съм изрязвал колата......... дали има някакво значение че карам и на газ?

Видал съм подобен случай караш на газ и решаваш да я изрежеш.Обръщаш я на бензин вадиш и душата за 1 км и стрелката отива на путка си райна после пак я обръщаш на газ и се връща чак след пак путка си райна :)
Я признай така ли правиш :Р


Сря Апр 19, 2006 2:53 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 2:41 am
Мнения: 126
Местоположение: София 19 Люлин 10
UNREAD_POST 
gdd55 написа:
rymbym написа:
Ами стрелката не се върти само около първото деление но в момента е някъде там!Мисля че има кажи речи 10-15 л. и някак си не ми се чини да е редно заради това да е!Днес стрелката удари тотално на дъното!Не съм изрязвал колата......... дали има някакво значение че карам и на газ?

Видал съм подобен случай караш на газ и решаваш да я изрежеш.Обръщаш я на бензин вадиш и душата за 1 км и стрелката отива на путка си райна после пак я обръщаш на газ и се връща чак след пак путка си райна :)
Я признай така ли правиш :Р

Няма такова нещо бате!И може би точно там се оформя гредата!:)Карам супер нормално без резки движения :D :D

_________________
ИзображениеИзображение
MAREA SX 1.6 16V


Сря Апр 19, 2006 3:20 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
ами просто са се износили пистите на бензиномера най вероятно защото караш на газ и държиш малко бензин и тама се износва най интензивно ако сложиш 10-15литра повече от" нормалното" няма да го имаш този проблем ,защото на това ниво пистите са "чисто нови"/нормално е като караш на газ да не държиш 20 литра в резервоара/

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Сря Апр 19, 2006 3:30 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 2:41 am
Мнения: 126
Местоположение: София 19 Люлин 10
UNREAD_POST 
stef написа:
ами просто са се износили пистите на бензиномера най вероятно защото караш на газ и държиш малко бензин и тама се износва най интензивно ако сложиш 10-15литра повече от" нормалното" няма да го имаш този проблем ,защото на това ниво пистите са "чисто нови"/нормално е като караш на газ да не държиш 20 литра в резервоара/


Като заредя пак ще пиша дали се е оправила!Междо другото карам на газ от около месец!А преди това колата е газила яко извун градско така че не е ясно кои писти точно са изтърбушени :wink:

_________________
ИзображениеИзображение
MAREA SX 1.6 16V


Чет Апр 20, 2006 12:56 am
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 10:57 pm
Мнения: 1060
Местоположение: София Бели Брези
UNREAD_POST 
stef написа:
ами просто са се износили пистите на бензиномера най вероятно защото караш на газ и държиш малко бензин и тама се износва най интензивно ако сложиш 10-15литра повече от" нормалното" няма да го имаш този проблем ,защото на това ниво пистите са "чисто нови"/нормално е като караш на газ да не държиш 20 литра в резервоара/


И при мен е така. По-рано ме съветвахте да си почистя куплунзите или да разглобя целия датчик. Куплунзите ги почистих, никаква разлика. Не успях да отвъртя капачката на датчика. Да няма някакаво яко налягане? А като го отвъртя, и пистата наистина е прецакана, сигурно ще трябва да я оправя някакси. Някакви идеи?
Колега, сори че пиша в твоята тема, но предполагам че и за теб важи с пълна сила.


Чет Апр 20, 2006 12:05 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
geshabeli написа:
stef написа:
ами просто са се износили пистите на бензиномера най вероятно защото караш на газ и държиш малко бензин и тама се износва най интензивно ако сложиш 10-15литра повече от" нормалното" няма да го имаш този проблем ,защото на това ниво пистите са "чисто нови"/нормално е като караш на газ да не държиш 20 литра в резервоара/


И при мен е така. По-рано ме съветвахте да си почистя куплунзите или да разглобя целия датчик. Куплунзите ги почистих, никаква разлика. Не успях да отвъртя капачката на датчика. Да няма някакаво яко налягане? А като го отвъртя, и пистата наистина е прецакана, сигурно ще трябва да я оправя някакси. Някакви идеи?
Колега, сори че пиша в твоята тема, но предполагам че и за теб важи с пълна сила.


няма налягане пръсни малко течна смазка между сондата и резервоара ,гуменото уплътнение е залепнало и затова става трудно отвиването, с подръчни средсва става най добре с клещи от ония с тънките и дълги човки върти се обратно на часовника с лек натиск ,а най добрия вариянт за справяне с проблема е нова сонда, в софия със сигурност ще намериш ,някъде беше писано че цената и е около 80 лв нова ,аз си оправих проблема със сонда втора употреба за 15 лв но колко ще изкара само тя си знае при условие че това е често срещан проблем при стари коли

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Чет Апр 20, 2006 4:21 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 10:57 pm
Мнения: 1060
Местоположение: София Бели Брези
UNREAD_POST 
Аз имам идея за проводящ лак ама ще видим


Чет Апр 20, 2006 4:47 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 5:02 pm
Мнения: 263
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
така, ето какво има под багажника на мареата:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г. Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
www.marea.hit.bg


Чет Апр 20, 2006 6:51 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 5:02 pm
Мнения: 263
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
а ето какво има под този капак. Куплунгите ги почистих но разлика в отчитането на стрелката няма пак си пада до долу и свети лампата. Това е маркуче явно за обезвъздушаване,а ето тези не успях да разбра как се махат не са на резба ,а ме беше страх да дръпна много силно, че пласмаската на която се дърйат е запоцхнала да се счупва. някой има ли идея как да ги извадя, защото така като гледам бая хора има с този проблем и ще е от полза да знаем как се справим с него.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г. Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
www.marea.hit.bg


Чет Апр 20, 2006 6:57 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg