Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:57 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Смяна на поленовия филтър - за въздуха в купето 
Автор Съобщение
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 10:02 pm
Мнения: 21
Местоположение: София 12 Илинден
UNREAD_POST Смяна на поленовия филтър - за въздуха в купето
И аз както повечето непросветени мислех че е нормално да ми запотяват станичните стъкла, а на сутринта и предното. За задните на обсъждам, защото те са си постоянно запотени, пък и не ми пречи. Скоро разбрах, че не инжинерите на фиат са виновни, а някакъв поленов филтър. Тоя филтър за въздуха, който влиза в купето, прецаква цялата работа. Нов такъв струва 20лв. в Александър Ауто, а аз го взех за 12лв от магазина на Стамболийски и канала. Реших да пусна тая тема защото доста се чудих къде под чистачките се слага това чудо.

А то изобщо не било трудно. Трябва само една кръстата отверка, за да се отвият две винтчета.

Освен смяната, реших да напръскам стъклата отвътре със срей против запотяване. Сега се чуствам като човек :)
Поздрави

Колега, малко преправям картинките и използвам случая, за да ти благодаря за усилието - спестяваш доста въпроси с еднотипни отговори.
Zaphod


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Fiat Brava 1.8 16V


Пон Яну 09, 2006 2:42 pm
Профил
UNREAD_POST .
Е сигурно тоя филтър се ползва само за модели с климатик
щото на моето Браво изобщо няма
но има място на което мога да си го сложа
и какво искаш да кажеш че като имам филтър няма да ми се потят джамовете така ли


Пон Яну 09, 2006 4:30 pm
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 10:02 pm
Мнения: 21
Местоположение: София 12 Илинден
UNREAD_POST 
То потенето на стъклата е комплексно, и може да е и от някакъв теч в купето, но пре мен смяната помогна. Мислех, че всичко модели Брава/Браво го имат тоя филтър

_________________
Fiat Brava 1.8 16V


Пон Яну 09, 2006 6:00 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
моите прозорци се потят, когато има четири души в колата
ако сме двама е едва забележимо
днес отворих да видя филтъра
беше доста по-чист от този на снимката
и беше сух
чудя се дали ако го сменя изпотяването ще изчезне напълно?
май по препоръка на производителя трябва да се сменя всяка година, или на определен брой километри

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Пон Яну 09, 2006 10:46 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:36 pm
Мнения: 626
UNREAD_POST 
Стъклата се потят от мокър (мно'о ясно;-)) или замърсен филтър. Като е много мръсен не може да влиза въздух отвън в купето, същия ефект е ако от клапата оставите да се върти въздуха от купето, а не да го вкарва отвън. Sev, с повече хора в колата е нормално да се потят прозорците, е поне ако всички дишат ;-)


Пон Яну 09, 2006 11:24 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
да
това за броя на хората ми е ясно
гледам, че клапата беше отворена
явно всичко е наред

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Пон Яну 09, 2006 11:38 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Абе аз, като напълня багажника с недишащи трупове мятам и няколко на задната седалка, няма изпотяване :mrgreen:

А сега сериозно - наистина е добре, че си направил поне две снимки на фолтъра, така помагаш за избягването на излишно зададени питанки! Призовавам всички колеги, които имат възможност да снимат, когато правят нещо по фиатките си, така ще сте в помощ на останалите, както и те на вас! :)


Вто Яну 10, 2006 12:53 am
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:32 am
Мнения: 589
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Добре сега аз пак не разбрах :P Аз сам си и от непросветените де.
И аз имах същия проблем. Потенето на стъклата. Наскоро смених радиатор и продължават да се потят. Четем тука из форума че причина за потенето може да е т.нар. "Поленов Филтър". До колкото разбрах тоя филтър го имат само колите с климатик. А аз нямам климатик. Имам ли такъв филтър или не ?
Ако имам значи е за смяна защото съм почти сигурен че не е сменян никога. Освен това има ли някакъв чалъм при свалянето на пластмасите под чистачките или ?
Колата е ПУНТО 94 г.


Вто Яну 31, 2006 12:58 pm
Профил ICQ
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:51 pm
Мнения: 838
Местоположение: София,Люлин
UNREAD_POST 
а защо си мисля ,че на мене отляво кората не се сваля или се бъркам ???
възможно ли е да е на друго място на мойто браво тоя филтър?

_________________
фиатче Браво 2.0


Вто Яну 31, 2006 1:17 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 12:54 am
Мнения: 99
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST Re
Филтъра на Бравото е от дясно, не от ляво. като отвориш капака ще видиш черен пластмасов капак с две рапидки - под него е филтъра. А иначе от ляво кората под чистачките се сваля, но първо се свалят чистачките.

_________________
Fiat Bravo 1.6 16v 103hp with K&N sport air filter


Вто Яну 31, 2006 6:01 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 3:41 pm
Мнения: 677
Местоположение: София 20 Връбница
UNREAD_POST 
При мен си е отляво, като си с лице към двигателя и отдясно, ако седиш на шофьорското място :).

_________________
Alles in Ordnung


Вто Яну 31, 2006 7:07 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 15, 2005 4:57 pm
Мнения: 16
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST 
Здравейте,
Преди около половин година свалих поленовия филтър на моята кола, за да го изпера - бях чел някъде по форумите, че ставал като нов. Сега като гледам този филтър на снимките, се зачудих - моя ли е "менте" или този, и изобщо какъв трябва да е поленовия филтър? Доколкото виждам на снимките - този е от гофриран картон, като въздушните филтри. Моя беше от 2 слоя от коренно различна материя от картон - прилича на филтъра, който слагат като "бонус" като си купувате торбички за прахосмукачки, тъмно сив, чак черен на цвят. Това е единия слой, а другия слой е от бяла вата. По краищата на филтъра има пластмасова синя рамка, на която пишеше Italy, ала-бала и изглеждаше истински.
А иначе моята Lancia е абсолютно същата като двигател (182А2.000) с Brava-та от снимката и при мен всичко е разположено по идентичен начин като това, което виждам на снимката, предполагам дори че и компресора на климатика и още мнооого други неща са еднакви при двете коли...:roll: То е ясно де, Lancia-та си е чист Фиат :wink:
Някой може ли да обясни тези разлики на поленовите филтри? :shock:

_________________
Lancia Dedra '96 / 1.8 LS (16V 113 hp 182А2000)


Вто Яну 31, 2006 11:04 pm
Профил
UNREAD_POST 
abyser написа:
Здравейте,
Преди около половин година свалих поленовия филтър на моята кола, за да го изпера - бях чел някъде по форумите, че ставал като нов. Сега като гледам този филтър на снимките, се зачудих - моя ли е "менте" или този, и изобщо какъв трябва да е поленовия филтър? Доколкото виждам на снимките - този е от гофриран картон, като въздушните филтри. Моя беше от 2 слоя от коренно различна материя от картон - прилича на филтъра, който слагат като "бонус" като си купувате торбички за прахосмукачки, тъмно сив, чак черен на цвят. Това е единия слой, а другия слой е от бяла вата. По краищата на филтъра има пластмасова синя рамка, на която пишеше Italy, ала-бала и изглеждаше истински.
А иначе моята Lancia е абсолютно същата като двигател (182А2.000) с Brava-та от снимката и при мен всичко е разположено по идентичен начин като това, което виждам на снимката, предполагам дори че и компресора на климатика и още мнооого други неща са еднакви при двете коли...:roll: То е ясно де, Lancia-та си е чист Фиат :wink:
Някой може ли да обясни тези разлики на поленовите филтри? :shock:

Споко, моя е същия, освен ако и при двамани не е менте. :mrgreen: Моята дойде с такъв филтър, на него пише "Бош"


Вто Яну 31, 2006 11:08 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
и моя е с няква вата, на темпрата ми казаха че да 93год е с вата а след това такъв хартиен

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Вто Яну 31, 2006 11:45 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:32 am
Мнения: 589
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Добре де .. аз така и не разбрах нищо по въпросите които зададох ...


Вто Яну 31, 2006 11:58 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg