Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:08 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Потъване на педала на спирачката 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 12:54 pm
Мнения: 2
UNREAD_POST Потъване на педала на спирачката
Здравейте колеги!!! Колата ми е Фиат Темпра без ABS и от известно време имам следния проблем:
Спука ми се задно ляво цилиндърче "майстора" каза че отзад не съм имал изобщо спирачки и смени и двете цилиндърчета, също каза че кантара ми е ръждясал бил го раздвижил за момента но трябвало да го го сменя, като цената за същия беше 50% от цената на колата. Реших да го оставя на мястото си за момента. Ефекта след излизане от сервиза беше потъване на педала при плавно натискане на спирачката, при по рязко натискане всичко си е наред. Въпросния "майстор " ми обясни че поради ръждата кантара сработвал по-лъсно и затова ми потъвал педала. Отидох в друг сервиз хората ми вдигнаха колата и какво да видя рамото на кантара разкачено то заднич мост и лек теч от цилиндърчетата му. Махнаха кантара напълно, но ефекта при спиране беше същия. Също ми направи впечатлени, че при блокирани задни колелета с ръчната спирачка педала не ни потъва. Според вас в помпата ли е проблема или да се насоча към задните спирачки и там да търся проблема?

П.П. След като ми потъне педала ако го задържа долу хваща само предно ляво колело.


Вто Яну 25, 2011 1:08 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Потъване на педала на спирачката
Вероятен проблем в помпата или в обтегачите на задните челюсти.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Вто Яну 25, 2011 2:21 pm
Профил ICQ YIM

Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 12:54 pm
Мнения: 2
UNREAD_POST Re: Потъване на педала на спирачката
Задните обтегачи ги регулирах но не мн защото и челюстите са ми се вкопали околи 1мм и после нямаше как да сложа барабана, но след тази намеса нещата бяха добре за около седмица след това всичко по старо му.


Вто Яну 25, 2011 2:28 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg