Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:55 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Аман от майстори ! 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 11:27 pm
Мнения: 11
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST Аман от майстори !
Здравейте колеги,
искам само да изразя недоволството си от тия ши***и псевдо майстори, 'дето се подвизават в нашата държавица! Искам да кажа, че живея в София, но родом съм от Плевен, та за тия два града имам наблюдения. Колицата ми си имаше своите косури както всяка 10, че и повече годишна кола. Отидох 1-во в София в един сервиз в района на Овча Купел да ми сменят ангренажния ремък с ролките. Ами сори много, знам, че всеки труд се заплаща ама за няма и 1 час работа да вземеш 100 лв. за работа ..... (ремъка и ролките ми струват общо 160лв.). Както и да е. И други ремонти съм си правил в софииски сервизи и пак не съм оставал доволен и като обслужване и като цена. Казвам си, ще я закрам в Плевен, по - малък град, по - евтино ще ми вземат. Тракаше ми перката на парното, и степените не ми работеха и при изключено парно като мина през дупка то пак се пускаше. Познайте дали ги оправиха ?! Перката пак трака по - малко, но трака ! А врътката за степените? Същата работа като преди. Помолих най - учтиво майстора като сваля таблото за врътката да ми подмени и крушките, че едната беше изгоряла. Смени ли ги според вас ? Друго - ремъка на хидравликата ли е на климатика ли е незнам точно, този който се намира от вън и не е закрит, който има браво 1.6 предполагам се сеща за какво говоря. Та този ремък сутрин като запаля "вие". Питам "майстора" да го сменяме ли, че ме притеснява. Пича вика: "Оо, не вие много то като му подадеш газ виж че спира. Ей сега ше го пръснем с едно спрейче и ше се оправи." Абе искам да си го сменя не да го ръса с дезедорант да мирише по приятно!!!
Последно и приключвам:) Откактко взех колата преди 2 години съм минал към 20 - 25 хил. км. Накладките ми не са мръднали, все едно са чисто нови, а мн. скърцаха. Рекох си ще ги сменя с по - хубави. Речено сторено, в магазина оня ми разправя купуваш си ги от мен, монтирам ти ги и нема да ти зема пари за монтаж. Хубаво 80 и кусур лв. накладки. Слага ги той, де да го знам кфо прави. Вика покарай малко и те ше слегнат и ще спира "умирачка". Къде бе брат над 500 км. съм минал градско и извънградско т'фа не сляга ма** му де**. Даже като спра на стръмно колата си седи на място без да съм натиснал педала! Кеф викам си, като автоматик е станала. Сега вече като спирам колата носи на дясно предполагам там си е оставил ръцете "МАЙСТОРА" и се боря постоянно с дзверо, за да не се забия в някой боЛдюр.

Съжалявам ако съм утегчил някой с излеянието си, но просто ми писна от некадърници! Като вземаш пари за нещо еми пък направи го като хората бе ма** му д**. Спирачки праиш, ако не рабтят човек се претрепва като куче със 120 и повече :naughty: на магистралата като почне да са лашка тая ми ти кола на ляво на дясно си си съвсем пътник.

Пълни НЕГРАМОТНИЦИ. Извинявам се ако има майстори тук и съм ги обидил ама си е така.
Ако някой знае къде мога да си закарам колата и да поправят като хората, моля ви, моля ви кажете ми !

Лека нощ на всички! И карайте внимателно! Обличайте се с толи дрехи, носете си запаси от вода и сандвичи и телефона зареден на MAX както ни съветват от БЧК! :fool:

_________________
Мойта Баба Яга - Fiat Bravo '98 1.6 16v 103hp


Пет Яну 22, 2010 11:42 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Аман от майстори !
Разбирам гнева ти колега и си прав. Майсторите не вдяват много от фиат но гледат да приберат парите:

1. За ангренажния ремък цената на труда е такава, но ако са ползвали специализираните фиксатори за правилното му зацепване. Ако не са, просто са взели парите и препикали работата.
2. Не разбирам защо не са сменили пистовия ремък при положение, че той се сваля за да се смени ангренажния.
3. За таблото е ясно - домързяло ги е.
4. Спирачките ти може да задържат и от износени спирачни маркучи и там "майсторите" да нямат вина. Виж 80лв. за накладки си е направо обир. 25-30лв. е един хубав комплект предни накладки за твоята кола.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Съб Яну 23, 2010 10:11 am
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 11:27 pm
Мнения: 11
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST Re: Аман от майстори !
Ами да обобщим точки от 1-4 - Баси балъка ! :angry2:

_________________
Мойта Баба Яга - Fiat Bravo '98 1.6 16v 103hp


Вто Яну 26, 2010 1:17 pm
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Съб Апр 28, 2007 9:57 pm
Мнения: 55
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST Re: Аман от майстори !
Напълно съм съгласен с теб аз съм само от плевен и от майстори ми е писнало .Знам ги всичките сервизи и ги мразя долните кръвопийци.

_________________
Fiat bravo 1.9TD /
Изображение


Вто Яну 26, 2010 3:22 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 11:27 pm
Мнения: 11
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST Re: Аман от майстори !
Ами закарах вчера мпс-то в авоцентръ "фина" (или нещо от сорта), намират се в овча купел по пътя на автобус 102. Мииии смениха ми един маркуч на предна дясна спирачка, бил се запушил. Това удоволстви ми струваше: 25лв. - цена за маркуча, 20лв. - труд, 10лв. - спирачна течност. Ам оправи се колата, ма тия накладки ми излязоха не златни ами ... платинени. Както и да е сега всичко е наред. И все пак мнението ми за майсторите си остава същото като преди :)

_________________
Мойта Баба Яга - Fiat Bravo '98 1.6 16v 103hp


Сря Яну 27, 2010 9:06 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 12:41 pm
Мнения: 64
Местоположение: София 14 Искър,Плевен
UNREAD_POST Re: Аман от майстори !
[quote="therado"] Искам да кажа, че живея в София, но родом съм от Плевен, та за тия два града имам наблюдения. [quote]

Колега, и аз съм от Плевен, но живея в София. Преди две години взех мойта Брава, за смяна на носачи, биалетки и ангренаж - ремъци и ролки - 80 лв. за всичко.Кадърно или не за тези две години нямам ядове. В София смяна на предни амортисьори - 50 лв. ;)

_________________
Изображение


Чет Яну 28, 2010 9:04 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 11:27 pm
Мнения: 11
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST Re: Аман от майстори !
Скъпо бе де**** ! Рзбирам, че всеки труд се заплаща, и който за каквото учил, ама аз не ги намирам тия пари на улицата бе и аз бачкам, за да ги изкарам. Незнам, то не е само с майсторите така, то всеки гледа да ти го ... намъкне и да ти вземе парите. Много гадно племе сме ние !!!
Напоследък много често в съзнанието ми изплува част от едно стихотворение на Петко Славйков: "Не сме народ! Не сме народ, а мърша!"

ПС

НЕ СМЕ НАРОД

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.


П.Р.Славейков
1875

_________________
Мойта Баба Яга - Fiat Bravo '98 1.6 16v 103hp


Пет Яну 29, 2010 10:05 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg