Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:11 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Светва лампата на ръчната спирачка без видим проблем. 
Автор Съобщение
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 2:03 pm
Мнения: 53
Местоположение: Бяла
UNREAD_POST Светва лампата на ръчната спирачка без видим проблем.
Светва лампата на ръчнат спирачка без видим проблем. Нивото беше малко под минимума, купих спирачна течност на Лукойл ДОТ 4 . Долях и вчера минах през жп. прелез колата като се разклати и лампата светна отново, а нивото е във нормата. Да не би да не са съвместими спирачните течности старата незнам каква е била.
Благодаря предварително.


Чет Сеп 04, 2008 2:13 pm
Профил
UNREAD_POST Re: Светва лампата на ръчната спирачка без видим проблем.
marian написа:
Светва лампата на ръчнат спирачка без видим проблем. Нивото беше малко под минимума, купих спирачна течност на Лукойл ДОТ 4 . Долях и вчера минах през жп. прелез колата като се разклати и лампата светна отново, а нивото е във нормата. Да не би да не са съвместими спирачните течности старата незнам каква е била.
Благодаря предварително.


Аз обаче немога да разбера какво общо имат спирачната течност и лампичката за ръчната! Да не ти светва датчика за накладките? А за какъв автомобил говориш?
А иначе може самия лост да ти е разбит или копченцето за лампичката на ръчната, и като разкатиш колата, това въпросното да затваря веригата и да светва! Аз, ако не съм смъкнал последния зъб на бравото на ръчната и като я разклатя и лампата присветва, а ръчната не държи! Ама се изразих! Дано поне някой успее да разбере какво казах! Аз се затруднявам до известна степен!


Чет Сеп 04, 2008 2:27 pm
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 2:03 pm
Мнения: 53
Местоположение: Бяла
UNREAD_POST 
Фиата е Брава 1,6 16v 1996 г. забравих да го напиша. Не е от ръчата спирачка според мен.


Чет Сеп 04, 2008 2:33 pm
Профил
UNREAD_POST 
marian написа:
Фиата е Брава 1,6 16v 1996 г. забравих да го напиша. Не е от ръчата спирачка според мен.

Eми то ръчната, мисля че няма общо със спирачната течност! Тя колата би трябвало да има датчици за предните накладки! Може или да са поизхабени, или някъде да замасява някоя жичка! Няма да се правя повече на специалист, но поне аз бих започнал от там! Предполагам, че в по - късните часове на деня, истинските разбирачи ще ти дадат доста по - изчерпателен отговор!


Чет Сеп 04, 2008 2:44 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Колега долеи спирачна течност. Лампата мисля че е обща

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Сеп 04, 2008 2:46 pm
Профил ICQ YIM
UNREAD_POST 
Ferrari написа:
Колега долеи спирачна течност. Лампата мисля че е обща

Обща с коя? С тази за ръчната ли? При мен поне, на Бравото за ръчната е сама, а за спирачната течност и датчиците за накладките е друга,обща! В това съм сигурен!


Чет Сеп 04, 2008 2:50 pm
UNREAD_POST Re: Светва лампата на ръчната спирачка без видим проблем.
nennormalnoto написа:
Аз обаче немога да разбера какво общо имат спирачната течност и лампичката за ръчната!

Има, защото лампичката е една и за двете: и за дръпната ръчна, и за ниско ниво на спирачната течност.

marian, разкачи временно буксата от капачката на казанчето за спирачна течност. Ако спре да премигва, значи проблемът е там - ниско ниво или проблем в самия поплавък. Ако "дискотеката" продължава - търси проблема в копчето под ръчната или в кабелчето, което тръгва от копчето - може да замасява някъде. :cool:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Последна промяна sok1 на Чет Сеп 04, 2008 2:57 pm, променена общо 1 път



Чет Сеп 04, 2008 2:55 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Има варианти където свети просто удивителна и за 2-та случая. Мисля, че при Брава е така. За Грандето съм сигурен.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Сеп 04, 2008 2:56 pm
Профил ICQ YIM
UNREAD_POST Re: Светва лампата на ръчната спирачка без видим проблем.
sok1 написа:
nennormalnoto написа:
Аз обаче немога да разбера какво общо имат спирачната течност и лампичката за ръчната!

Има, защото лампичката е една и за двете: и за дръпната ръчна, и за ниско ниво на спирачната течност.

marian, разкачи временно буксата от капачката на казанчето за спирачна течност. Ако спре да премигва, значи проблемът е там - ниско ниво или проблем в самия поплавък. Ако "дискотеката" продължава - търси проблема в копчето под ръчната или в кабелчето, което тръгва от копчето - може да замасява някъде. :cool:


ОК! Сори за подвеждането!


Чет Сеп 04, 2008 2:59 pm
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 2:03 pm
Мнения: 53
Местоположение: Бяла
UNREAD_POST 
Благодаря на всички, ще откача буксата пък после ще видим.


Чет Сеп 04, 2008 3:21 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 12:04 pm
Мнения: 282
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Имам същия проблем, но при мен свети постоянно. Според наблюденията ми проблема е в сензора/поплавъка/или както се нарича . Като го извадиш от казанчето и после го сложиш обратно, или натиснеш гумичката върху капачето (пишеше нещо като "Self Test) има шанс да изгасне лампичката...но това е до първата дупка през която минеш.

_________________
Fiat Bravo 1.8 16V
Изображение


Пет Сеп 05, 2008 11:43 am
Профил ICQ WWW
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 11:40 pm
Мнения: 59
Местоположение: Димитровград
UNREAD_POST 
и аз съм със същият проблем даже преди малко тема пуснах. Ако намерите решение споделете го. И кое по точно трябва да махна за да достигна до копчето под ръчната ?????

_________________
Fiat Bravo 14/12_SX

Имам аз една мечта, да карам скапана кола, руси мацки в нея да возя и в г......а да им го сложа :P


Съб Сеп 06, 2008 5:11 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 9:53 pm
Мнения: 86
Местоположение: София
UNREAD_POST 
нивото на спирачната тченост също е вързана към лампичката на ръчната. Ако е малко, поплавъка пада и лампата светва.

_________________
"За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
Lancia Dedra 1.8/16V, '96
FIAT Tempra 1.6 карбуратор, АГУ - бивша


Нед Сеп 07, 2008 2:55 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
NIK_THE_FLASH написа:
Имам същия проблем, но при мен свети постоянно. Според наблюденията ми проблема е в сензора/поплавъка/или както се нарича . Като го извадиш от казанчето и после го сложиш обратно, или натиснеш гумичката върху капачето (пишеше нещо като "Self Test) има шанс да изгасне лампичката...но това е до първата дупка през която минеш.


Ами долей спирачна течност, де. Ще спре да свети ако нямаш някъде теч.


Нед Сеп 07, 2008 10:43 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 12:04 pm
Мнения: 282
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Paparac написа:
NIK_THE_FLASH написа:
Имам същия проблем, но при мен свети постоянно. Според наблюденията ми проблема е в сензора/поплавъка/или както се нарича . Като го извадиш от казанчето и после го сложиш обратно, или натиснеш гумичката върху капачето (пишеше нещо като "Self Test) има шанс да изгасне лампичката...но това е до първата дупка през която минеш.


Ами долей спирачна течност, де. Ще спре да свети ако нямаш някъде теч.

Ами...ще пробвам да долея , но все ми се струва че е от сензора.
А като казахме доливане - понеже до сега не съм я сменял спирачната течност, и съответно не знам каква има в момента - трябва ли да я сменя тотално, или мога да си долея някаква друга ?

_________________
Fiat Bravo 1.8 16V
Изображение


Пон Сеп 08, 2008 11:17 am
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg