Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:13 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Колко ще струва Газова уредба за Brava 1.6 16 V 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:41 pm
Мнения: 3
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
Здравейте колеги.
Отскоро и аз имам фиат (брава 1.6 16 ВЕ), само че за студент ми е доста трудно да го изхранвам на бензин. Някой има ли идея колко ще ми струва газова в Пловдив и къде биха могли да ми я поставят. Прочетох цялата тема и не можах да разбера последно необходими ли са тези емулатори,кихалки и т.н. и защо всички ме питат какви колектори имам ? Ще може ли някой да ми обясни още веднъж като за човек който е на вие с автомобилите :)

_________________
Fiat Brava 1.6 16 ВЕ
Изображение


Сря Юни 25, 2008 1:09 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
miteto написа:
Здравейте колеги.
Отскоро и аз имам фиат (брава 1.6 16 ВЕ), само че за студент ми е доста трудно да го изхранвам на бензин. Някой има ли идея колко ще ми струва газова в Пловдив и къде биха могли да ми я поставят. Прочетох цялата тема и не можах да разбера последно необходими ли са тези емулатори,кихалки и т.н. и защо всички ме питат какви колектори имам ? Ще може ли някой да ми обясни още веднъж като за човек който е на вие с автомобилите :)


Ако си с пластмасовите колектори 1 връщане на газ и гръмване ще ги направи на трески. После работата става дебела.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Юни 25, 2008 2:07 pm
Профил ICQ YIM
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST 
miteto написа:
Здравейте колеги.
Отскоро и аз имам фиат (брава 1.6 16 ВЕ), само че за студент ми е доста трудно да го изхранвам на бензин. Някой има ли идея колко ще ми струва газова в Пловдив и къде биха могли да ми я поставят. Прочетох цялата тема и не можах да разбера последно необходими ли са тези емулатори,кихалки и т.н. и защо всички ме питат какви колектори имам ? Ще може ли някой да ми обясни още веднъж като за човек който е на вие с автомобилите :)


Колега здравей.
Аз от скоро съм с АГУ. Преди да го сложа бая попрочетох из темите. Навсякъде пишат че трябва да има емулатори, но на мен не ми сложиха и засега нямам проблеми, но то май си зависи от самият майстор, дали си разбира от работата (междо другото в ключа за газ-бензин прочетох, че имам вградени емулатори на инжекторите и ланда сондата - http://www.fobos-bg.com/index.php?l=3.166.186 - което може да играе роля за това да нямам пробелеми до сега). Относно кихалките, те са задължителни, за да не ти се счупи кутията на въздушния филтър ако се получат гърмежи. Ако си с метални колектори няма проблеми да се сложи обикновенна АГУ. Все пак най-добрия избор и Газов инжекцион, но който няма възможност, както съм и аз, си кара с обикновенна АГУ. Ако си с пластмасови колектори тогава е задължителен Газовия инжекцион.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Чет Юни 26, 2008 10:00 am
Профил
UNREAD_POST 
miteto написа:
... не можах да разбера последно необходими ли са тези емулатори,кихалки и т.н. и защо всички ме питат какви колектори имам ? ...


Пластмсови колектори на нашите коли започват да слагат от 1999-та. Твояте е с метални колектори, защото гледам, че е 1997-ма. За емулаторите и кихалките - ДА, необходими са при положение, че искаш да намалиш вероятността от бъдещи проблеми. :cool:


Чет Юни 26, 2008 2:12 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 2:55 pm
Мнения: 65
Местоположение: Крумовград
UNREAD_POST 
Колеги,от седмица съм с Брава 1.6 16V и искам да и сложа газ обикновена.Някой да ми препоръча къде мога да сложа такава в Пловдив или Хасково?Ще съм благодарен,тъй като на бенз не се издържа.


Чет Юни 26, 2008 4:01 pm
Профил
UNREAD_POST 
Манияка написа:
Колеги,от седмица съм с Брава 1.6 16V и искам да и сложа газ обикновена.Някой да ми препоръча къде мога да сложа такава в Пловдив или Хасково?Ще съм благодарен,тъй като на бенз не се издържа.


Виж тук.


Чет Юни 26, 2008 5:54 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 2:55 pm
Мнения: 65
Местоположение: Крумовград
UNREAD_POST 
Благодарско колега.Имаш една бира от мене :beer:




П.П. Колеги какво ще ми кажете за този газаджия: http://www.magnumbg.com/kontact.htm
Днес попаднах на адреса без да искам и ми се струва много добра цена.


Чет Юни 26, 2008 7:59 pm
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:41 pm
Мнения: 3
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
Манияка написа:
П.П. Колеги какво ще ми кажете за този газаджия: http://www.magnumbg.com/kontact.htm
Днес попаднах на адреса без да искам и ми се струва много добра цена.


Минавам от там често, ако събота работи ще мина, ако не - понеделник и ще пиша дали изобщо са актуални цените и за какво става въпрос. Същото важи и за тези до новата сграда на ПУ (все пак уча там :) ).

_________________
Fiat Brava 1.6 16 ВЕ
Изображение


Пет Юни 27, 2008 4:32 pm
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:41 pm
Мнения: 3
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
Съжалявам за късния отговор, наложи ми се да скокна до София.
По темата - до Хотел 7 Hills (магнума) ми казаха - 450 лева с поставянето и бутилка по избор. Не се сетих друго кво да питам. Петък имам поправка в университета и ще питам и там.

_________________
Fiat Brava 1.6 16 ВЕ
Изображение


Чет Юли 03, 2008 12:18 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 2:55 pm
Мнения: 65
Местоположение: Крумовград
UNREAD_POST 
Браво Мите,златен си.Във вторник имам записан час за 10 и ако искаш да черпя обади се на 0886738446.Стоян.Обещал съм :)
Само да не са турски боклуци.

_________________
Кара Фиат брава 1.6 16V 96 година бензинка,а в скоро време на газчица.


Чет Юли 03, 2008 9:01 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg