Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:44 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Узаконяване на газова в София - къде? 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 15, 2007 5:03 pm
Мнения: 108
Местоположение: София Студентски/Пловдив
UNREAD_POST Узаконяване на газова в София - къде?
Здравейте, колеги,
Някой може ли да препоръча сервиз, където да ми узаконят газовата уредба. С предимство са такива в района около Студентски град или Младост (Дианабад, Дървеница и т.н.) и по възможност да работят бързичко, че да не си загубя цял ден.
Колата ми си дойде с газова от Италия и все си казвах, че трябва да я узаконя и все го отлагах, но мисля че е крайно време да го свърша. Освен това подочух, че от следващия месец щели да започват масови проверки за редовността на документите на газовите (по този въпрос ще пусна отделна тема в раздел "Общи приказки" и ако някой има информация да споделя там).

_________________
Bravo SX 1.6 16V, 103hp, 1996


Вто Май 27, 2008 11:45 am
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2007 10:29 am
Мнения: 1261
Местоположение: Благоевград/Симитли
UNREAD_POST 
На мен също газовата беше с колата си от Италия! Но успях да я узаконя само в Дупница! Иначе в бЛАГОЕВГРАД ми искаха смяна на бутилката за да ми дадат паспорт

_________________
И пиши на кирилица, че е много дразнеща шльокавицата!
Punto 1.2 75 ELX `97 MPI/ГОЛЕМА БРИЧКА И ТАРАТАЙКА /-никога не подушила бензин
Изображение Изображение


Вто Май 27, 2008 1:49 pm
Профил WWW
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 8:12 pm
Мнения: 294
Местоположение: Казанлък
UNREAD_POST 
аз не мога да разбера защо ви е необходимо да се навирате в шамарите...колата нали минава ГТП? Какъв е проблема тогава .... а и чичко милиционер не е човека да каже дали колата ти ърви с газ или бензин,те не са лицата които да дават становище с какво гориво се движи колата. това че имаш бутилка в багажника не значи че караш колата с газ.След като автомобила е внесен от италия с газова уредба в документите да пише някъде че караш с газ.... да имаш по-нисък данък заради това че отделяш по-малко вредни емисии? аз моята я сложих дадоха ми паспорт и хич не съм ходил повече да им тъпча гущите на газаджиите с пари,а да не говорим че 90% от тях дават някакви паспорти,пишат че колата е изрядна ама дали минават при тях метрологични проверки например,как се разбира че тяхната работа е качествена ....Моя съвет е карай си колата и си трай

_________________
Play Golf ,but not drive golf!!!
Brava 1,6 16V SX 1999


Вто Май 27, 2008 8:35 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 5:00 pm
Мнения: 267
Местоположение: София, Павлово
UNREAD_POST 
Моята газова уредба, също е без стикер, понеже я свалих от старата си кола....
Но там също не съм минавал технически преглед на уредбата в газ сервиз...
А колкото до узаконяването - предполагам че в всеки газ сервиз срещу някой и друг лев ще ти сложат печат и нов паспорт...

_________________
Фиат Браво 1.8 16V GT, нормална газова уредба - 12/100 ......
Изображение


Вто Май 27, 2008 9:08 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
Alex_RT написа:
аз не мога да разбера защо ви е необходимо да се навирате в шамарите...колата нали минава ГТП? Какъв е проблема тогава .... а и чичко милиционер не е човека да каже дали колата ти ърви с газ или бензин,те не са лицата които да дават становище с какво гориво се движи колата. това че имаш бутилка в багажника не значи че караш колата с газ.След като автомобила е внесен от италия с газова уредба в документите да пише някъде че караш с газ.... да имаш по-нисък данък заради това че отделяш по-малко вредни емисии? аз моята я сложих дадоха ми паспорт и хич не съм ходил повече да им тъпча гущите на газаджиите с пари,а да не говорим че 90% от тях дават някакви паспорти,пишат че колата е изрядна ама дали минават при тях метрологични проверки например,как се разбира че тяхната работа е качествена ....Моя съвет е карай си колата и си трай

Колега, моите увжения, но 3аблуждаваш хората с то3и пост. Може би не си чувал, но чичко милиционер понякога дебне точно до га3останциите и след като види кой 3арежда га3, прави проверка. Само 3а иформация глобата е около 5оо лв.Ти най-вероятно си ра3бираш от АГУ-то и не се нуждаеш от друга проверка, освен от своята. НО!!! - има и такива, които хабер си нямат какво е туй кръглото в багажника, да не говорим 3а кукурагата (и3парителя) при ДВГ-то. Точно 3а те3и една проверка от га3аджия няма да е и3лишна, ама хич. Най-малко 3арди бе3опасността на другите участници в движението. А каква ще е проверката - фиктивна или истинска - 3ависи от клиента, не от майстора. :cool:


Вто Май 27, 2008 10:04 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:16 pm
Мнения: 197
Местоположение: София, кв. Слатина
UNREAD_POST 
На Горубляне - старата газстнция на Топливо под моста на Цариградско при автоборсите.
Около 20 лв е с паспорта, стикера за бутилката и триъгълния стикер за задното стъкло.
Евтино е, но затова пък нищо не проверяват... Yellow_Flash_Colorz_PDT_07

_________________
http://facebook.com/DeaMotors


Пет Юни 13, 2008 7:34 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 15, 2007 5:03 pm
Мнения: 108
Местоположение: София Студентски/Пловдив
UNREAD_POST 
The_Machine написа:
На Горубляне - старата газстнция на Топливо под моста на Цариградско при автоборсите.
Около 20 лв е с паспорта, стикера за бутилката и триъгълния стикер за задното стъкло.
Евтино е, но затова пък нищо не проверяват... Yellow_Flash_Colorz_PDT_07


Мерси, колега, :)
Аз се оправих вече. Ходих до СБА (или бившо СБА да се води - незнам точно), т'ва е от Горубляне към Панчарево, 23/4 лева беше паспорта :cool:

_________________
Bravo SX 1.6 16V, 103hp, 1996


Съб Юни 14, 2008 12:25 am
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST газ
Тамън е аз там щях да ти кажа н СБА моята едната там е слагах.
А на другата кола като е внесох на входа на КАТ до бариерата един чичо ми направи паспорт за 25 лв.
На канала в КАТ търсат ТОЗИ паспорт за газова / винаги трябва да се носи/ и ситекра за годнос на бутилката.
Иначе законната процедурата е дълга трябват снимки от специялна фирма / иследване заварките на бутилката /и други подобни.

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Съб Юни 14, 2008 1:41 am
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 1:50 am
Мнения: 124
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Хубаво де,моята бутилка е българска,купих си я новичка с паспорт,но предлед на цялата система не съм минавал,щототука взимат по 35-40лева и не ми се дават.
Още повече,че при инсталациата са спазени всичките му там изизквания - откъде да минават тръбите за газта,как да се принрепят и т.н. .....бля,бля,бля...Които например едва ли са спазени при която и да е ЛАДА Yellow_Flash_Colorz_PDT_01 Щото любимото на старите маистори едно време е било да пуснат тръбата медната покрай или направо да я увият около ауспуха,че да качва налягане и да върви яко колата,ама....те как ги карат ония бараки?
Ще видим какво ще се прави,то сега не може и да си аправя пълен преглед защото опашките са нечовешки.....ще се чака и ще се кара на бенЗЗЗЗ


Вто Юни 24, 2008 3:25 pm
Профил
UNREAD_POST 
Na4ko написа:
... взимат по 35-40лева и не ми се дават...


Някой те е качил на черешата. Цената е 25-27 лв.


Вто Юни 24, 2008 6:23 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg