Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:11 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Дайте мнение за газова уредба за Пунто 1,2 97 г. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Яну 19, 2008 12:29 am
Мнения: 2
Местоположение: София 05 Сердика
UNREAD_POST Дайте мнение за газова уредба за Пунто 1,2 97 г.
от каде да закупя ламбда сонда пунто 1,2 "97 клима и се замислиам за газ приемам всякакви мнения мерси


Съб Яну 19, 2008 12:35 am
Профил
UNREAD_POST Re: Дайте мнение за ламбда сонда
uijknm написа:
от каде да закупя ламбда сонда пунто 1,2 "97 клима и се замислиам за газ приемам всякакви мнения мерси


Добре дошъл във форума, колега!
Ще си позволя да променя заглавието на "Дайте мнение за газова уредба", тъй като раздела е Газови уредби за ФИАТ.
За ламбда сондата ти препоръчвам да пуснеш отделна тема в раздел Автоелектроника. :cool:


Съб Яну 19, 2008 12:48 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2007 10:29 am
Мнения: 1261
Местоположение: Благоевград/Симитли
UNREAD_POST Re: Дайте мнение за газова уредба за Пунто 1,2 97 г.
uijknm написа:
от каде да закупя ламбда сонда пунто 1,2 "97 клима и се замислиам за газ приемам всякакви мнения мерси

:cool: Браво твойто е кат мойто! добре е да минеш на газ че тоя модел са доста лапачки!

_________________
И пиши на кирилица, че е много дразнеща шльокавицата!
Punto 1.2 75 ELX `97 MPI/ГОЛЕМА БРИЧКА И ТАРАТАЙКА /-никога не подушила бензин
Изображение Изображение


Съб Яну 19, 2008 12:37 pm
Профил WWW
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Чет Авг 31, 2006 7:31 pm
Мнения: 54
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST GAZ
Иди при Лъчо и Павката на шосето за Перник..Да ти сложат обикновенна ЛОВАТО..Хубав монтаж правят и колата ще ти работи добре..Забрави за Газов инжекцион..Моита кола е същата.
Няма гърмежи ..само че трябва да си сложш автоматично клуче газ-бензин.При всяко палене-бензин..натискаш газта до 3000об..минаваш хн газ
Това е.
Краси


Нед Апр 27, 2008 1:59 pm
Профил YIM
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 11:23 am
Мнения: 7
Местоположение: Чепеларе
UNREAD_POST 
Здравейте на всички от мен.Аз от скоро сам в форума и 6те сам ви много багодарен ако ми дадете савет за газова уредба.Аз сащо карам ФИАТ ПУНТО 1.2 75к.с и се замислям за газова.Бихте ли ми препорачали каква и ако някои може да ми кайе колко горе долу ще харчи на газ!Благодаря ви предварително.


Вто Юни 17, 2008 12:55 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 12, 2005 12:41 pm
Мнения: 151
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: GAZ
Krasimir Kostov написа:
Иди при Лъчо и Павката на шосето за Перник..Да ти сложат обикновенна ЛОВАТО..Хубав монтаж правят и колата ще ти работи добре..Забрави за Газов инжекцион..Моита кола е същата.
Няма гърмежи ..само че трябва да си сложш автоматично клуче газ-бензин.При всяко палене-бензин..натискаш газта до 3000об..минаваш хн газ
Това е.
Краси


а имате ли координатите им? :)

_________________
Punto 1.2, ELX MPI
Изображение


Пон Юни 23, 2008 7:44 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:16 pm
Мнения: 197
Местоположение: София, кв. Слатина
UNREAD_POST 
http://www.vwclub-bg.org/forum/viewtopi ... 6c41c5d746

Ето координати на колегите :)
Разхода на газ при правилен монтаж и настройка е с около 10-15% по-висок от бензиновия такъв. Този двигател с многоточков инжекцион ли е?

_________________
http://facebook.com/DeaMotors


Вто Юни 24, 2008 12:24 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 8:09 pm
Мнения: 6
Местоположение: Поморие
UNREAD_POST 
Колеги, от март тази година имам Пунто ELX 1,2 75 к.с. 1997 и се замисям за газова уредба.
Моля ако някой има инфо дали трябва да сложа газов инжекцион или инжекцион с механичен превключвател?
Питам това защото намирам сериозна разлика между двете, газовия инжекцион е от 1200 лв. нагоре , пълния инжекцион 500-600 лева,какво е разликата, по телефона от един сервиз ми обясниха че щели да се получат гърмежи ако сложа обикновен инжекцион, но тук има едно мнение което отрича това.
Също така че ми бъда благодарен да ми отговорите дали пунтото и пълен инжекцион?


Нед Сеп 28, 2008 8:21 pm
Профил
UNREAD_POST 
hellios написа:
Колеги, от март тази година имам Пунто ELX 1,2 75 к.с. 1997 и се замисям за газова уредба....

Добре дошъл във форума, колега!
Относно АГУ-тата: уредбата е или газов инжекцион или не е. И вместо да ти разтягам локуми, ето ти малко информацияза автогазовите уредби.
Относно каква уредба да си сложиш... изборът си е твой. За ДВГ с многоточкова инжекционна система се препоръчва газов инжекцион - единственият недостатък на тази система е необоснованата висока цена. Може и да се сложи АГУ от 1-во (аз лично не ти препоръчвам) или 2-ро поколение, но при най-малкия проблем по запалителната система на автомобила (кабели, свещи, бубина) е възможна появата на детонации. Затова се слагат антидетонационни клапани (кихалки), но лично за мен това не е решение.
На ДВГ с моноинжекционна система може да се сложи АГУ 1-во поколение, но по-добрият вариант е 2-ро поколение.
Също така е много, ама много важно да попаднеш на свестен майстор, който да ти монтира уредбата.
Успех с избора!


Пон Сеп 29, 2008 1:34 am
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 8:09 pm
Мнения: 6
Местоположение: Поморие
UNREAD_POST 
Благодаря за отговора
Наистина необосновано високата цена на газовите инжекционни ги прави на малко неизгодни към момента,имайки предвид че съм купил пунтото за 3300 лв а в сервиза ми искат 1200 :shock: /половината кола/ за инжекцион.
Другия вариант -обикновенно газово както е написано в горното мнение се получават детонации.
От направената калкулация /има такъв сайт / се получи че харча на 100 км. смесено 5 лв. и като се почесах по главата ми светна
че 1200 лв. ще трябва бая да покарам докато си избия газовото.,Днес на Петрол А95 е 2,19 а газта е 1,29 .


Пон Сеп 29, 2008 11:07 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 8:09 pm
Мнения: 6
Местоположение: Поморие
UNREAD_POST 
Днес ходих в два сервиза и,още повече ми се разбърка математиката.
В първия сервиз бяха категорични че трябва да сложа само инжекцион като цената е 1500 лв :shock: ,направо онемях
казах му аз няма да купвам кола а само да сложа газово.
Тръгнах си от там и отидох в друг сервиз, тъм пък ми казаха че ще ми сложат ловато обикновено , с някакви плочки
които предпазвали от детонациите, цената е 580 лв. всичко.
А кажете какво да правя ?


Сря Окт 01, 2008 6:35 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg