Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:37 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Да сложа ли газ? Отзиви, коментари, препоръки, цени и др. 
Автор Съобщение
UNREAD_POST 
здравейте пак ....
до тука картинката е такава:
нова АГУ

Landi Renco - 450лв - 2г. гаранция - изпитан майстор, но в Шумен
СтарГАЗ (или нещо такова) - 490лв - 1г гаранция - някакъв газаджия край Габрово

:-(

кажете координати на някой добър газаджия в Габрово, В. Търново или околността.. със смислени цени и евентуално втора употреба :cool:


Сря Апр 02, 2008 2:25 pm
UNREAD_POST 
Колеги ето ме и мен в клуба на екологично шофиращите. От преди няколко часа имам АГУ: landi renco, със сертификат за качество и гаранция и други такива.... излезе ми 480лв с ламбда емулатор и автоматично превключване с възможност и за ръчно.
Като вървене няма никаква разлика, тепърва ще я засичам колко гори, пожелайте ми успех :-D

... майстора каза че компютъра ще се рестарира при всяко палене ... предполагам е нормално ?


Чет Май 01, 2008 7:13 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
честито,като я засечеш пиши какъв разход ти е дала в града,извънграда

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Съб Май 03, 2008 2:19 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
chiliev,какво стана засече ли разхода?

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Пет Май 09, 2008 1:07 am
Профил
UNREAD_POST 
plambi написа:
chiliev,какво стана засече ли разхода?


мдааа.. тъкмо преди час слязох от колата от дълъг път...
резултатите са следните:
8,5-9 - извънградско,
9,5-10 - градско,

това е... мисля че е добре, а вървежа е подобри значително... странно но факт :cool: :)


Нед Май 11, 2008 7:34 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
Това извънградско с каква средна скорост го мина,защото и при мен е някъде толкова с 100 км/ч

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Пон Май 12, 2008 2:31 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST MGP
CHILIEV написа:
:36_2_25: ще слагам газ сякаш....

и все пак историята на колегата plambi ми взе акъла и само това ме кара да се замислям все още :shock:


Колега, за коя история става на въпрос, акм може пусни едно линкче, че и аз в момента съм навит за газова.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Пон Май 12, 2008 2:54 pm
Профил
UNREAD_POST 
plambi написа:
Това извънградско с каква средна скорост го мина,защото и при мен е някъде толкова с 100 км/ч


при спазване на 100-120 ми даде този разход... значи е нормално ...
в едната посока я понастъпах малко , но там става въпрос за един друг разход Yellow_Flash_Colorz_PDT_07


Пон Май 12, 2008 2:55 pm
UNREAD_POST Re: MGP
marto_gp написа:
...Колега, за коя история става на въпрос, акм може пусни едно линкче, че и аз в момента съм навит за газова.

ами аз доста четох преди да се навия да си сложа газ и колегата точно имаше разни проблеми с неговата газова ... ще се поровя да видя какво точно четох, а plambi ще може да ти обясни най-точно ...
Да ти кажа от 2 седмици имам газова и минах към 850км (две ходенета до Шумен - там ми е газаджията) и направо се родих .. вече си виждам парите за гориво къде отиват (е не е като да караш на вода ама в сравнение с бензинеца си се усеща :) ) ...
не е чак от такова значение каква газова ще си сложиш нова, втора употреба... най-важното е майстора да ти е добър... щото ако не е ... е тогава започват ядовете, май на колегата plambi оттам му дойдоха проблемите ...
а разликата между нова и втора употреба като теглиш чертата излизат към 100 - 150лв... така че ти си прецени ... на новата на мен ми дадоха 2 год., така ходиш само при един майстор да ти настройва, да врътка, пипа и други интервенции каквото се наложи ... а като пипа един майстор си е по-добре...
и така ... засега съм доволен ...
ако има нещо питай :cool:


Пон Май 12, 2008 3:05 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST Re: MGP
CHILIEV написа:
marto_gp написа:
...Колега, за коя история става на въпрос, акм може пусни едно линкче, че и аз в момента съм навит за газова.

ами аз доста четох преди да се навия да си сложа газ и колегата точно имаше разни проблеми с неговата газова ... ще се поровя да видя какво точно четох, а plambi ще може да ти обясни най-точно ...
Да ти кажа от 2 седмици имам газова и минах към 850км (две ходенета до Шумен - там ми е газаджията) и направо се родих .. вече си виждам парите за гориво къде отиват (е не е като да караш на вода ама в сравнение с бензинеца си се усеща :) ) ...
не е чак от такова значение каква газова ще си сложиш нова, втора употреба... най-важното е майстора да ти е добър... щото ако не е ... е тогава започват ядовете, май на колегата plambi оттам му дойдоха проблемите ...
а разликата между нова и втора употреба като теглиш чертата излизат към 100 - 150лв... така че ти си прецени ... на новата на мен ми дадоха 2 год., така ходиш само при един майстор да ти настройва, да врътка, пипа и други интервенции каквото се наложи ... а като пипа един майстор си е по-добре...
и така ... засега съм доволен ...
ако има нещо питай :cool:


Колега здравей, до преди 3-4 дена и аз бях против газовите уредби, но вече цената на бензина не се търпи, а и като теглих чертата колко съм загубил, ако последните 3 месеца бях карал на Газ, са навих много да сложа газова. Неисках да сложа газ и заради появилите се през последно време злополуки с паления и взривове на газови уредби (както казваха това си е бомба в колата.) Със сигурност ще сложа нова газова уредба. От няколко дена чета много по форума за отзивите за газовите уредби. Това е вярно, че ако попаднеш на добър майтор няма да имаш проблеми. Проблема ми е че тук в моя район нямам отзиви за Газаджийте. Дай ми съвет какво да питам, какво да искам да ми сложат, като ида да ми слагат газова уредба.
И какво е ламда емулатор и лабда контрол?

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Пон Май 12, 2008 3:33 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
моите ядове по газовото бяха единствено от майсторите и главно в настройката на изпарителя,отначало колата харчеше много,и нямаше тяга после я направиха така че като настъпя да забива муцуна и пак харчеше много,компютъра вдигаше постоянно грешки не ми сложиха емулатор при монтажа,гръмна кутията на филтъра,газаджите ме пратиха да сменям всичко по запалителната система,а се оказа че проблема бил в едно откъснато вакумче на клапата на кутията,имах проблеми с газовия клапан които изтърваше,но си го оправих сам,самия изпарител са ми го монтирали погрешно завътян/нямало било място-пълни глупости за да не си усложняват работата/най-накрая случих на един газджия които ми го настрои и досега нямам проблеми и колата върви много добре,общо взето всичкото е да попаднеш нахора които разбират

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Пон Май 12, 2008 3:50 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST MGP
А къде са колекторите, какво представляват, защото незнам къде да гледам, че доколкото знам едни са метални а другите пластмасови.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Пон Май 12, 2008 4:11 pm
Профил
UNREAD_POST 
plambi написа:
Аз карам без ламбда емулатор и си имам ядовете - през 200 км трябва да вадя клемите на акумулатора защото се натрупват грешки в компютъра които влияят и на газ / за бензин да не говорим/ и те са най-често много променливи обороти на празен ход/държала е и 3000 на свободна/.

Ламбда емулатора предотвратява появата на грешки защото симулира напрежение което от 0,1-0,8 волта към ламдба сондата,т.е успява да я излъже ,че колата все едно работи на бензин.

Ламбда контрола е още по добре защото има вграден този ламбда емулатор,а основната му работа е да следи стойностите от ламбда сондата/бедна или богата смес/ и посредством тези стойности определя количеството газ което трябва да се подаде от изпарителя към смеситела/плочката/,благодарение на едно стъпково моторче което стеснява и разширява блендата.По този начин се предотвратява замърсяването на въздуха,а и помага за намаляне на разхода от 1-2 литра.
Цената на ламбда контрола е от 100-300 лв ,човек от форума има такива за 150 лв която е идеална за нашите типота /има специална програма за бош/.Като успея да събера пари се замислям за този ламбда контрол :)


... ламбда емулатора е 30лв...

за колекторите не мога да ти кажа нищо ... знам че са преди двуцевката - откъм мотора.... някой по запознат колега да сподели .. всъщност те нямат нищо общо с АГУ-то... Изображение


Пон Май 12, 2008 11:01 pm
UNREAD_POST 
Преди двуцевката е ИЗПУСКАТЕЛНИЯ колектор, той винаги е метален. В нашия случай по-интересен е ВСМУКАТЕЛНИЯ колектор - намира се непосредствено след дроселовата клапа. Например за Мареа/Браво 1.6 16V: 1-вата снимка е с пластмасов, а 2-рата - с метален колектор.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Вто Май 13, 2008 12:55 am
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST 
sok1 написа:
Преди двуцевката е ИЗПУСКАТЕЛНИЯ колектор, той винаги е метален. В нашия случай по-интересен е ВСМУКАТЕЛНИЯ колектор - намира се непосредствено след дроселовата клапа. Например за Мареа/Браво 1.6 16V: 1-вата снимка е с пластмасов, а 2-рата - с метален колектор.


Колега здравей. По принцин като се слага газова уредба кой колектор се гледа Изпускателен или Всмукателен. Ако е по важен всмукателния (това на което пише Fiat) такъв е и на моят автомобил, като на втората снимка.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Вто Май 13, 2008 10:08 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg