Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:43 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Колко ще струва Газова уредба за Brava 1.6 16 V 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 11:45 pm
Мнения: 15
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST 
На пластмасовите колектори се слагат едни клапани-викат им "кихалки" и нещата заспиват.Разбира се важно условие е редовната и навременна смяна на свещи и кабели,газта не обича лоши токове!Говоря от собствен горчив опит.

_________________
Marea Weekend 1,6 16V Tipo 1,4 DGT


Сря Яну 23, 2008 9:20 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 4:19 pm
Мнения: 145
Местоположение: София 03 Възраждане
UNREAD_POST 
Сложи си газов инж за илядо и двеста лева и ке си го избиеш след 2-3 годинки па може и по-бързо ако караш много :) Аз като напълня догоре (40 лв.) и си карам 350 км. без грижи (градско, зимно, ръчкане яко). Айде сипи за 40 лв. бенз да те видя колко ще минеш :) Тва са ти по малко от 20 л. и ше минеш по-малко от 200 км. Да не говорим, че бензина всеки ден ствава по-скъп. Това са моите разсъждения.

Ако пък се вземеш една за 500 кинта малко ще се намали вървежа ама пък яко ще спестиш и ще я избиеш след няколко месеца.

_________________
Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
Engine Stamp: 176B9.000
Version Code: 176BV
Version: V5 | SPORTING | 03.'98


Чет Яну 24, 2008 1:42 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 8:12 pm
Мнения: 294
Местоположение: Казанлък
UNREAD_POST 
абее няма кво да се сапунисвате едни други,те хората са го измислили! ако беше много хубаво да се кара с обикновени газови уредби нямаше да произвеждат газоови инжекциони,то си е ясно и на идиота кое е по-добро и поо качествено,друг е въпроса че не всеки има възможност да си го позволи.А това с обикновена газова да ти трещят кутии че клапи че глупости незнам ,всеки си шета на акъла,не че няма да върши работа ама не се знае ако стане гаф какви са последиците ,а и реално ако както казвате за 600 лв се избива мн за кратко то за 1200 пак се избива ама за 2 пъти повече време ама не може да кажеш ,че качествтво е еднакво.

_________________
Play Golf ,but not drive golf!!!
Brava 1,6 16V SX 1999


Вто Яну 29, 2008 10:51 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
сложи си обикновенна газова с 2 кихалки- една на самата кутия на филтъра и една на мястото на резонаторната кутия, която седи до казанчето на хидравличната течност и няма да имаш никакви грижи. ако си с пласмасови кол. си сложи газ инж или смени колектора. всичко друго е "казаха ми, че така трябва, аз хабер си нямам, ама и аз ти казвам, че така трябва"

_________________
Fiat Temprs'91 1,6 mono


Сря Яну 30, 2008 11:10 am
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Чет Фев 14, 2008 9:21 pm
Мнения: 29
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST 
Днес ходих да питам колко струва една газова уредба.Мястото е под моста Чавдар искат ми 500лв.Цената включва избор на бутилка от 30 до 60 литра,ако искам да е на мястото на резервната гума допълнително 30лв.,автоматично превключване от газ на бензин.Една година гаранция.Сервизно обслужване.Легализиране на газовата уредба.Годишен преглед за 12лв.Пишете дали е добра цената и какво още да ми сложат за да нямам проблеми със светкащи лампи лъгане на компютъра и други неща.Колата ми е Брава 1.4 12v

_________________
FIAT BRAVA 1.4 12V SX
Изображение


Сря Мар 05, 2008 3:17 pm
Профил
UNREAD_POST 
DANY68 написа:
Днес ходих да питам колко струва една газова уредба.Мястото е под моста Чавдар искат ми 500лв.Цената включва избор на бутилка от 30 до 60 литра,ако искам да е на мястото на резервната гума допълнително 30лв.,автоматично превключване от газ на бензин.Една година гаранция.Сервизно обслужване.Легализиране на газовата уредба.Годишен преглед за 12лв.Пишете дали е добра цената и какво още да ми сложат за да нямам проблеми със светкащи лампи лъгане на компютъра и други неща.Колата ми е Брава 1.4 12v


Дай подробности за газовата - изпарителят каква марка е, какво включва целия комплект?


Последна промяна sok1 на Сря Мар 05, 2008 7:00 pm, променена общо 1 път



Сря Мар 05, 2008 5:56 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 4:40 pm
Мнения: 290
Местоположение: Стара Загора, София
UNREAD_POST 
Едно приятелче взе да слага газовите инжекциони на Бардолини - аз ходя при него за настройки и прочее, и съм изключително доволен, мога да му дремя на главата без проблеми, прави всякакви други ремонти и мисля че работи достатъчно кадърно - слага инжекциона за крайна цена 1290 лева - рядко препоръчвам някой, така че той действително по мое мнение си заслужава.....мога да дам номера му на който има желание......

_________________
Изображение
ЗАПИШИ СЕ В КАРТИНГ ШАМПИОНАТА НА КЛУБ Ф1 !!!!


Сря Мар 05, 2008 6:02 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Чет Фев 14, 2008 9:21 pm
Мнения: 29
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST 
Казаха ми че всичко е оригинално от Ловато.Повече подробности не са ми давали.Но подпитах казаха ми на едно място че мога да я смъкна до 400лв.

_________________
FIAT BRAVA 1.4 12V SX
Изображение


Сря Мар 05, 2008 6:06 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Апр 07, 2008 12:07 pm
Мнения: 5
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST 
Колега, дай някакви координати на тези дето свалят до 400, че проблема ми е същия и трябва икономично решение да се намира :)


Пон Апр 07, 2008 12:15 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST MGP
От като съм взел колата, съм изминал около 3000 км. По проста сметка ако бях на газ досега щях да спестя около 250 лв., т. е. на половината. Все повече се навивам да сложа газова уредба, че то с тая цена на бензина вече не се търпи. За съжаление нямам пари за газов инжекцион, мога да отделя единствено пари за обикновенна газова уредба. Чета по много постове, от които едни казват че няма проблеми да се кара с обикновенна газова уредба, а други пишат че не е добре за автомобила. Вече незнам на какво да вярвам. Чул съм се ако автомобила се кара на газ, трябва да се кара и с масло специално за автомобили, които се карат на газ. В момента съм с масло Selenia Gold.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Съб Май 10, 2008 10:39 am
Профил
UNREAD_POST Re: MGP
marto_gp написа:
Все повече се навивам да сложа газова уредба, че то с тая цена на бензина вече не се търпи.


Рано или късно всеки достига до истината. :cool:

marto_gp написа:
Чета по много постове, от които едни казват че няма проблеми да се кара с обикновенна газова уредба, а други пишат че не е добре за автомобила. Вече незнам на какво да вярвам. .


Ако си с обикновена АГУ е вероятността е голяма да ти се прявят проблеми. Не е 100%, но е много вероятно. Ако се сложи обикновен АГУ със всичките му допълнителни "кукураги", цената отива към 700-800 лв, така че е по-добре да се сложи ГИ за 1100-1300.

marto_gp написа:
Чул съм се ако автомобила се кара на газ, трябва да се кара и с масло специално за автомобили, които се карат на газ. В момента съм с масло Selenia Gold.


Нищо подобно. Карай си с това масло, с което си в момента. :cool:


Съб Май 10, 2008 3:59 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 7:42 pm
Мнения: 298
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Значит, през първата година в която имах колата я карах на бензин, но после реших че това е непоносима работа.
Та, на 1,8 двувалов, многоточков инжекционен двигател лепнах обикновена, добре настроена газова уредба, с емулатор на инжекционите.
От този момент натам не съм имал никога никакви проблеми, нито с вървежа на колата, и на бензи и на газ върви идеално. Разхода на газ е идентичен с разхода на бензин ,специално извънградско, на градско не бих карал на бензин.

Освен това получваш две независими горивоподаващи системи - ако случайно целия бензиноподаваш механизъм откаже, газта си бичи. Ако газта свърши или нещо се прецака, минаваш на бензин и се доклащаш до някоя бензиностанция.

Слагай смело газовата, особено ако си с метални колектори - не забравяй обаче винаги когато може да палиш колата на бензин и да поддържаш едни 10 литра бензин в резервоара, да се плискат, за да се смазва бензиновата помпа, и си сменяй от време на време сменяй въздушен филтър. Успех!

_________________
Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp


Съб Май 10, 2008 4:47 pm
Профил
UNREAD_POST 
Кейн написа:
От този момент натам не съм имал никога никакви проблеми, ...


Ти влизаш в процентите без проблеми. :cool: Пожелавам ти и в бъдеще да е така. :cool:


Съб Май 10, 2008 4:52 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST 
100 % съм навит и ще сложа газова уредба. Къде да видя тези колектори, какви са. Моята Брава е от първите модели 12.1995 г. Каква е цената на газова уредба+нужните му емилатори и работи, ако съм с метални колектори.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Нед Май 11, 2008 9:10 am
Профил
UNREAD_POST 
Мисля, че до 500 лв ще сложиш много добра АГУ с всичко необходимо. Ако сложиш и ламбда контрол ще е още по-добре, но това ще натовари цената с около 200-250 лв. (втора ръка може и по-евтино).


Нед Май 11, 2008 6:37 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg