Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:01 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Газова уредба на Fiat brava 1.4 12v 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 12:06 am
Мнения: 13
Местоположение: Петрич
UNREAD_POST Газова уредба на Fiat brava 1.4 12v
Привет на всички! На скоро си купих brava 1.4 12v и реших да я газифицирам....изчетох доста неща от форума и днес говорих с човек, който поставя газови уредби и ми предложи турска газова и монтаж за 350 лв, но без ламда емулатор а само с нещо да ресетва компютъра всеки път като пали....така ми каза че ще си върви номално и на бензин и на газ. Дали това е удачен вариант за начало? За напред мисля да сложа или емулатор или реле което прекъсва ламда сондата, когато колата е на газ. И ако някои знае онлайн магазин дето предлагат емулатр или въпросното реле дето прекъсва ламда сондата да ще помоля да остави адрес понеже в петрич няма то къде да се сдобия с тези неща?


Сря Мар 26, 2008 12:22 am
Профил
UNREAD_POST 
Колега препоръчвам ти да прочетеш тазитема. Там има доста информация какво е добре ДОПЪЛНИТЕЛНО да се сложи заедно с газовата уредба.


Сря Мар 26, 2008 12:51 am
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 12:06 am
Мнения: 13
Местоположение: Петрич
UNREAD_POST 
Мерси за инфото...тази тема не я бях преглеждал....преди да сложа газова уредба ще се сдобия с ламда емулатор. Някяква мнение за този: http://www.autodiags.com/lambda.html и схема как да го свържа ?


Сря Мар 26, 2008 7:31 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 12:06 am
Мнения: 13
Местоположение: Петрич
UNREAD_POST 
До момента не успях да се сдобия нито с релето дето изключва ламбда сондата нито с емулатор. Та Въпроса ми е може ли с обикновено ръчно ключе да прекъсна захранването на ламба сондата и ако да кой кабел да прекъсна ?


Чет Мар 27, 2008 6:10 pm
Профил
UNREAD_POST 
Колега, отиди на газаджия, кажи какво искаш и там ще ти сложат всичко необходимо и то както трябва. После, ако се интересуваш от принципа на работа на отделните компоненти, просто поразпитай майстора. :cool:


Чет Мар 27, 2008 9:26 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 12:06 am
Мнения: 13
Местоположение: Петрич
UNREAD_POST 
Сложих спомената в началото газова уредба, закарах колата на газаджии в софия и там ми сложиха реле, което прекъсва ламбда сондата и сега нямам никакви проблеми, както на газ така и на бензин, иначе без релето на бензин се бъгна доста и харчеше много без релето минах 200 км с 22 литра а с релето обратния път с 14, а също и лампата за инжекциона не ми свети. Аз съм много доволен от газовата до сега, та ако някои е решил да слага газова на такъв модел фиат да не се чуди!


Чет Апр 10, 2008 11:30 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg