Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:06 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Tuning Fiat Bravo 1.8 16v GT 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Май 21, 2007 9:13 pm
Мнения: 14
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST Tuning Fiat Bravo 1.8 16v GT
колеги помогнете искам да дигна малко кончета на фиатката ми но само с чип не става даите савет как може да стане това бес намеса по двигателя тоест бес ковани бутала олекотени валове олекотени маховик керамични съидинители и тн .. защото ги нимяма в БГ не може да се купят така че ако може малко хелп ште сам много благодарен :-))


Пет Мар 21, 2008 6:35 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 5:43 pm
Мнения: 169
Местоположение: Смолян
UNREAD_POST 
Май мощността никога не стига , а колега ? :D

_________________
FIAT Bravo_GT 1,8 16V


Нед Мар 23, 2008 6:03 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Май 21, 2007 9:13 pm
Мнения: 14
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
да винаги е малко :-)


Нед Мар 23, 2008 4:54 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 12:25 pm
Мнения: 19
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Колега има доста начини. Филтри, аспоухови гарнитури (не говоря за ауспух от илиянци :-D ), махаш катализатор (мойто браво е без катализатор и лети, харчи по малко и издава много добър звук :cool: ), гърнета. Другия вариант е да разкараш всички излишни тежести (инструмени, резервни гуми всичко което не ти трябва) - колко по лека токлова повече кончета на тон. Не съм голям спец. някой може и да ме обори, но това са нещата който искам да направя на мойто. Може и турбо и интеркулер обаче това е поне 1К лв.

_________________
Fiat Bravo 1.6L/16V 103BHP.
Bite My Shine Metal ASS!!!


Чет Апр 03, 2008 11:47 am
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Накрая едно чипче и готово
http://digitaltuning.bg/catalog/index_rezult.php?id=408

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Апр 03, 2008 11:57 am
Профил ICQ YIM
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 19, 2006 3:57 pm
Мнения: 316
Местоположение: София кв. Симеоново
UNREAD_POST 
Колега, много неща могат да се направят за малко пари, ето някои от тях:
-сваляне на недохода на блока
-сваляне на главата с примерно 3-5 десети от мм - ще върви доста повече на ниски и средни и малко по-зле на високи
-катализатора ако е запушен го смени пак с катализатор, а не с тръба, защото ще преебеш показанията на ламбда сондата, заради различния back pressure
-сложи и 14ки джанти (ако влизат) с ниски гуми, по-възможност джантите да са по-леки
-един филтър за вграждане в кутия тип "спортен"
-едно чипче, както препоръча колегата.


Чет Апр 03, 2008 5:16 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 12:25 pm
Мнения: 19
Местоположение: София
UNREAD_POST 
maiden написа:
-катализатора ако е запушен го смени пак с катализатор, а не с тръба, защото ще преебеш показанията на ламбда сондата, заради различния back pressure
-един филтър за вграждане в кутия тип "спортен"


Колега за не знам за back pressure и тн. обаче при мен няма катализатор, но кутията седи - така я купих колата. Но се усеща че колата е по-бърза! :-D

А да питам има ли голяма разлика дали си вземеш replacement kit или си сложиш конус с тръба или там както се казва?

_________________
Fiat Bravo 1.6L/16V 103BHP.
Bite My Shine Metal ASS!!!


Пет Апр 04, 2008 10:04 am
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 2:46 am
Мнения: 256
Местоположение: София
UNREAD_POST ////
Конусния Филтър е по-добрият вариянт, Колега аз съм с такъв и мога да споделя, че много по-бързо се развива в ниски и не "увяхва" след 4500об./мин.

_________________
REAl CARS - REAL LIFE>>> FIAT BRAVO 1.6/16V DOHC 182A4.000 103H.P.+ / 1997


Нед Апр 06, 2008 5:24 am
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 1:56 am
Мнения: 291
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Все ми се струва,че един чип няма да промени мощноста така както пишат.Вариант е да се смени горивната помпа с такава с по-голямо налягане и дебит.От там съответно да се заменят инжекторите и т.н

_________________
COUPE 1.8 16V
VOLVO XC90 T6


Нед Апр 06, 2008 12:33 pm
Профил

Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 11:40 pm
Мнения: 4
Местоположение: София Област
UNREAD_POST 
Здравейте колеги,наскоро си купих Браво 1.8 ГТ обаче както казвате конете и мощността никога не стигат.Ще сам благодарен за препоръки за филтри(какви като марка,конусен ли да е карбонов ли да е) и наи-вече ме интересува колко пари ще ми струва едно турбо,как точно се слага и какво точно трябва да се направи :) благодаря ;-)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Съб Юни 21, 2008 11:49 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 8:11 pm
Мнения: 86
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Голяма играчка е и няма да е евтино , но ако си се решил да слагаш има доста колеги които разбират и ще ти обяснят!!! Аз си имам представа , но няма да мога да го обясня добре! :)

_________________
FIAT Punto 1.8 HGT 131 кс
FIAT Bravo 1.9 TDI 100 кс
FIAT Marea 1.9 TDI 100 кс
FIAT Marea 1.9 TDI 100 кс


Чет Юни 26, 2008 12:07 am
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 2:45 pm
Мнения: 344
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
dolarcho написа:
Здравейте колеги,наскоро си купих Браво 1.8 ГТ обаче както казвате конете и мощността никога не стигат.Ще сам благодарен за препоръки за филтри(какви като марка,конусен ли да е карбонов ли да е) и наи-вече ме интересува колко пари ще ми струва едно турбо,как точно се слага и какво точно трябва да се направи :) благодаря ;-)


Приятел, турбо конверсията е много сериозно начинание и ако не си паралия да платиш някой тунинг сервиз да ти го направи (не че е гаранция, че ще ти го направят читаво), алтернативата е МНОГО четене, информиране, пробване и тн. Пътят е дълъг. Имай предвид, че по-малко от 4-5000лв. едвали ще ти излезе, а и не съм сигурен, че твоето браво е добра платформа за турбиниране.

Съветвам те да попрочетеш повече в тунинг форумите, за да добиеш по-ясна представа за нещата, как се случват. :cool:


Чет Юни 26, 2008 9:29 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Адаш, всеки мотор може да се турбинира. Въпроса е през какво ще минеш за да го постигнеш? В Бразилия мисля, че се предлагаха турбо китове за 1.8 16V.

Ето линка http://www.techcar.com.br/product/4933.html

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Юни 26, 2008 9:48 am
Профил ICQ YIM
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 2:45 pm
Мнения: 344
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Ferrari написа:
Адаш, всеки мотор може да се турбинира. Въпроса е през какво ще минеш за да го постигнеш? В Бразилия мисля, че се предлагаха турбо китове за 1.8 16V.

Ето линка http://www.techcar.com.br/product/4933.html


Прав си :cool: Въпроса, на който колегата трябва да си отговори е дали иска да сложи един турбо кит като този който си пуснал като линк респективно да качи към 50-60 коня макс или ще гони истински пърформнъс, Щото ако е второ, то със сигурност трябва много добре да подбере колата, която ще помпа. Старо правило е, че е по-добре да си купиш кльощава турбо кола, но турбо, отколкото някоя яка атмосферка. Пример: Пунто Турбо и Браво ХГТ.
Според мен, когато се избира платформа за тунинговане два фактора са от основно значение: колко здрави са железата на мотора и на какъв ммент ще издържа скоростната кутия. :)


Чет Юни 26, 2008 12:33 pm
Профил

Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 11:40 pm
Мнения: 4
Местоположение: София Област
UNREAD_POST 
Идеята ми е колата да качи мощността с точно толкова 50-60 коня,ясно в Бразилия се продават а тук каде мога да намеря?или ако сложа някакъв хубав въздушен филтър или някви таки дребни неща които пак ще качат мощността? :)


Сря Юли 02, 2008 7:59 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg