Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:02 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Нещо странно с типо на газ 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 3:38 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST Нещо странно с типо на газ
Здравейте колеги,
от много време съм забелязъл, че когато имам малко газ / под 3 литра/ колата върви много повече когато е на газ. Според Вас това нормално ли е? Когато има малко газ в бутилката налягането е по-малко. Възможно ли е клапанът за газта да е повреден и да пуска по-високо налягане от допустимото и поради това колата да върви по слабо когато има повече газ. Колата ми е ФИАТ Типо 1.6 i.e 75к.с. 1995г

_________________
AUDI A4 1.8T 150hp
Fiat 1300 65hp 1964- retro


Вто Мар 18, 2008 6:20 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
До изпарителя газта идва течна като вода и там след разширение и нагряване става на газ. Когато газта е течна почти няма налягане- в бутилката. Като остане малко вероятно при увеличаване на свободния обем в бутилката- започва малко отделяне на газ още от там и е по- лесно да премине през изпарителя.
Мисля че трябва настройка на изпарителя и да се провери дали се нагрява добре от двигателя- един колега имаше този проблем- бяха му изкарали охлаждане от един тънък щуцер и не можеше да грее изпарителя.


Вто Мар 18, 2008 8:36 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 3:38 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST 
Kimi_Raikonen написа:
До изпарителя газта идва течна като вода и там след разширение и нагряване става на газ. Когато газта е течна почти няма налягане- в бутилката. Като остане малко вероятно при увеличаване на свободния обем в бутилката- започва малко отделяне на газ още от там и е по- лесно да премине през изпарителя.
Мисля че трябва настройка на изпарителя и да се провери дали се нагрява добре от двигателя- един колега имаше този проблем- бяха му изкарали охлаждане от един тънък щуцер и не можеше да грее изпарителя.


Здравей колега,
изпарителят загрява перфектно,колата развива добра скорост и има ряз, но когато газта е малко върви повече
А относно налягането в газовата бутилка не съм съгласен определено там налягане има знам го от опит.

_________________
AUDI A4 1.8T 150hp
Fiat 1300 65hp 1964- retro


Вто Мар 18, 2008 8:58 pm
Профил
UNREAD_POST 
Kimi_Raikonen написа:
Когато газта е течна почти няма налягане- в бутилката.


Колега, недей така! Имено налягането поддържа газта в течно състояние. В противен случай бутилките нямаше да са 10 мм и повече дебели, а 1-3 мм. По същата логика метановите бутилки са още по-дебели (и по-скъпи) - заради по-голямото налягане.


Вто Мар 18, 2008 10:23 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg