Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:10 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Един странен проблем при свършването на газта 
Автор Съобщение
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST Един странен проблем при свършването на газта
Здарвейте ще опиша странното явление при колата ми.Обикновенно след като ми почне да ми свършва газта,постепенно колата не може да вдигне нормалните си обороти и постепенно ги сваля от 5000,4000,3000,2000 и вече на 1500 не мога да я карам,тогава минавам на бензин и обикновенно съм стигнал до мястото където отивам/карам на къси разстояния/.След 2 часа примерно отново се качвам в колата и обръщам я на газ и виждам че колата може да набере много повече над тия 1500 при които съм я оставил ами да речем около 4000 и си я подкарвам така 4 км.И така същата процедура отново още няколко км и сумарно се събират около 10-12км,докато вече наистина почне да гасне.Каква е причината за това принудително свършване на газта/колата след като изстине показва че има още газ за 10 км/?

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Чет Фев 21, 2008 12:35 pm
Профил
UNREAD_POST 
Абсолютно същото нещо го има и при мен. :D


Чет Фев 21, 2008 4:47 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2007 10:29 am
Мнения: 1261
Местоположение: Благоевград/Симитли
UNREAD_POST 
на мене свърши до дупка , после като пробвам сеца! Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Yellow_Flash_Colorz_PDT_09

_________________
И пиши на кирилица, че е много дразнеща шльокавицата!
Punto 1.2 75 ELX `97 MPI/ГОЛЕМА БРИЧКА И ТАРАТАЙКА /-никога не подушила бензин
Изображение Изображение


Чет Фев 21, 2008 5:33 pm
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 9:30 am
Мнения: 80
UNREAD_POST 
Paparac написа:
Абсолютно същото нещо го има и при мен. :D

На какво седължи това? и описаното от колегата по горе? Някой има ли реално обяснение?

_________________
FIAT BRAVO 1.4 12V, 1997 г.


Чет Фев 21, 2008 5:34 pm
Профил
UNREAD_POST 
ntgeorgiev написа:
Paparac написа:
Абсолютно същото нещо го има и при мен. :D

На какво седължи това? и описаното от колегата по горе? Някой има ли реално обяснение?


За през лятото имам едно обяснение, караш примерно колата, свършва газта и я паркираш някъде на слънце. Налягането в бутилката се вдига и после имаш още малко газ. Обаче зимата тая дивотия как се получава някой газаджия може да каже евентуално.


Чет Фев 21, 2008 5:45 pm
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
няма нужда от газаджия :D сондата на газта никога не може да стига съвсем до долу. като падне нивото на газта под нивото на сондата почваш да караш на изпарения, които по едно време вече не са достатаъчни за да захранят двигателя на 5000 оборота, после вене не са достатъчни да го захранят на 4000, полсе 3000 и така. спираш, пушиш цигара, а малкото газ през това време се изпарява и пак запълва бутилката, която ти поради каране си изпразнил от изпаренията. палиш и в първия момент успява да захапе, после пак не може д асмогне да се изпарява достатъчно та да ти храни двг

_________________
Fiat Temprs'91 1,6 mono


Чет Фев 21, 2008 9:08 pm
Профил
UNREAD_POST 
Paparac написа:
За през лятото имам едно обяснение, караш примерно колата, свършва газта и я паркираш някъде на слънце. Налягането в бутилката се вдига и после имаш още малко газ. Обаче зимата тая дивотия как се получава някой газаджия може да каже евентуално.


Мисля, че и за през зимата важи това, но с по-малка скорост на изпаряване. Течната газ се изпарява дори и през зимата. Предполагам става следното: когато газта намалее до някакво минимално количество в бутилката, изпарената газ вътре вече не може да поддържа това налягане като при пълна бутилка. При спиране на двигателя ел клапана за газ затваря и след известно време се създава достатъчно налягане от изпаренията за нормална работа на ДВГ-то. Но за кратко.


Чет Фев 21, 2008 9:14 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
pakumba написа:
няма нужда от газаджия :D сондата на газта никога не може да стига съвсем до долу. като падне нивото на газта под нивото на сондата почваш да караш на изпарения, които по едно време вече не са достатаъчни за да захранят двигателя на 5000 оборота, после вене не са достатъчни да го захранят на 4000, полсе 3000 и така. спираш, пушиш цигара, а малкото газ през това време се изпарява и пак запълва бутилката, която ти поради каране си изпразнил от изпаренията. палиш и в първия момент успява да захапе, после пак не може д асмогне да се изпарява достатъчно та да ти храни двг

Разбрах всичко вече ми е ясно :) Тази сонда най-долу ли стои в бутилката/опира ли я?/ ,проблема може ли да се разреши с поставянето на нова сонда която е по-дълга и стига най-до долу?

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Пет Фев 22, 2008 12:21 am
Профил
UNREAD_POST 
plambi написа:
Тази сонда най-долу ли стои в бутилката/опира ли я?/ ,проблема може ли да се разреши с поставянето на нова сонда която е по-дълга и стига най-до долу?


Преди време, когато карах Ладата на газ, сондата в газовата бутилка ми беше късичка - винаги оставаха около 7-8 литра газ в бутилката. Проблемът го реших с поставяне на един шлаух по показания начин. :cool:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Пет Фев 22, 2008 1:04 am
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
plambi написа:
pakumba написа:
няма нужда от газаджия :D сондата на газта никога не може да стига съвсем до долу. като падне нивото на газта под нивото на сондата почваш да караш на изпарения, които по едно време вече не са достатаъчни за да захранят двигателя на 5000 оборота, после вене не са достатъчни да го захранят на 4000, полсе 3000 и така. спираш, пушиш цигара, а малкото газ през това време се изпарява и пак запълва бутилката, която ти поради каране си изпразнил от изпаренията. палиш и в първия момент успява да захапе, после пак не може д асмогне да се изпарява достатъчно та да ти храни двг

Разбрах всичко вече ми е ясно :) Тази сонда най-долу ли стои в бутилката/опира ли я?/ ,проблема може ли да се разреши с поставянето на нова сонда която е по-дълга и стига най-до долу?


сондата е там, където се хващат тръбичките на газта на бутилката и оттам до долу има тръбичка. метална. както е нарисувал колегата. според мен не пипай, това не е проблем, а напротив много добре ти показва колко газ имаш. все пак ако държиш ще направиш така, че като почнеш да усещаш, че няма газ ще минаваш още 1 км и си дотам. важното е да не замръзва газта, ако е така не я барай!

_________________
Fiat Temprs'91 1,6 mono


Пет Фев 22, 2008 7:58 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg