Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:27 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Какво ви е мнението за турските изпарители? 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 9:30 am
Мнения: 80
UNREAD_POST Какво ви е мнението за турските изпарители?
Мисля на FIAT-а (BRAVO 1.4 12 V), да си слагам АГУ. Колебая се между АГУ с италиански изпарител и такава с турски. Главно разколебаващо е цената - в полза на турския. Та от тук ми е въпроса - какво ви е мнението за турските изпарители?

_________________
FIAT BRAVO 1.4 12V, 1997 г.


Пон Фев 11, 2008 2:28 pm
Профил
UNREAD_POST Re: Какво ви е мнението за турските изпарители?
ntgeorgiev написа:
Мисля на FIAT-а (BRAVO 1.4 12 V), да си слагам АГУ. Колебая се между АГУ с италиански изпарител и такава с турски. Главно разколебаващо е цената - в полза на турския. Та от тук ми е въпроса - какво ви е мнението за турските изпарители?


каква е разаликата в цените, понеже и аз се интересувам ...

... познат ми беше казал че 90% от "италианските" изпарители не са италиански
а просто са малко по-качествени турски с печат "made in Iatly" :roll:
незнам колко е вярно ..


Пон Фев 11, 2008 2:35 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 17, 2007 12:42 pm
Мнения: 482
Местоположение: Бургас Медения Рудник
UNREAD_POST 
аз когато слагах мойта майстора каза:
"399 лв. с изпарител "ловато", бутилка по избор и автомат. превключвател, 299 с турски изпарител"..... и 10 лв газ за пробите....

_________________
Bravo 1.4 12V Abarth - демек аБРАТ-чо :)
недвижими имоти - продва, купува, наема, отдава.......
КИРИЛИЦА ИЗ НОТ ДЕД!!!!
www.bgestates.com www.bgimoti.com


Пон Фев 11, 2008 2:50 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 9:30 am
Мнения: 80
UNREAD_POST 
На мен цените ми ги казаха горе-долу същите като на колегата grigor_j. АГУ с монтаж и турски изпарител - 310 лв., с италиански - 390 лв.
grigor_j - доколото разбирам караш с турски изпарител, кажи какво ти е мнението? Горе-долу какъв разход ти дава колата в градски условия?

_________________
FIAT BRAVO 1.4 12V, 1997 г.


Пон Фев 11, 2008 3:02 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 17, 2007 12:42 pm
Мнения: 482
Местоположение: Бургас Медения Рудник
UNREAD_POST 
аз си избрах ловато-то. за турските съм чувал че се затлачват и дават проблеми, завишен разход, драстично намалена мощност на колата и др. ако е за 80 лв колега по добре изчакай и ги събери и си сложи италианско. при добър монтаж и регулиране няма да имаш никакви проблеми с разход и др.
П.С. на мен разхода ми не се промени много - около литър на 100

_________________
Bravo 1.4 12V Abarth - демек аБРАТ-чо :)
недвижими имоти - продва, купува, наема, отдава.......
КИРИЛИЦА ИЗ НОТ ДЕД!!!!
www.bgestates.com www.bgimoti.com


Пон Фев 11, 2008 3:09 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
сложих чисто нова сонда на бутилката- турска- пълня 7-8 литра и после затваря и се пълни мега бавно. по 10 минути се пълни да вземе 22-3 литра. отварях я, рязах, кривих поплавъка, зор голям, така и не я докарах до нормално поведение. като я видях просто как е направена...веднага я смених. сложих италианска. клапана ми е той турски- нов. на 2-3 седмици клапан взе да изпуска яко газ. отворих го, ами то не уплътнява как тряа. оправих го, но повече турско по газовата не. имах турски изпарител за кратко- без проблем, но като почнах да сменям мебрани- всички болтове еврейски звезди. не можах да развия няколко. еми... сам си прецени

_________________
Fiat Temprs'91 1,6 mono


Пон Фев 11, 2008 8:58 pm
Профил
UNREAD_POST 
grigor_j написа:
аз си избрах ловато-то. за турските съм чувал че се затлачват и дават проблеми, завишен разход, драстично намалена мощност на колата и др. ако е за 80 лв колега по добре изчакай и ги събери и си сложи италианско. при добър монтаж и регулиране няма да имаш никакви проблеми с разход и др.
П.С. на мен разхода ми не се промени много - около литър на 100


Ловато от доста време вече НЕ СЕ произвежда в Италия, а в Сърбия. Аз карам на Типото точно с турски изпарител, колата след доста отдавна направен газанализ върви, та се къса 30 000 км вече. Разходът си е в нормални рамки. Италианските изпарители наистина в 90% от случаите не са баш италиански. Принципно и аз съм чел, че на турските качеството изработката не е толкова добро, но когато слагахме газовата преди 3 г., майсторът (който ми е приятел) горещо ми препоръча да сложа въпросният изпарител. Мембрани още не съм сменял, а пакумба е прав за това с болтовете и еврейските им звезди, което си е шибана работа.


Сря Фев 13, 2008 6:13 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 9:30 am
Мнения: 80
UNREAD_POST 
Ами аз след много обмисляне най-накрая сложих "италиянска" уредба. Разликата както по-горе писах между такава с турски и италиянски изпарител е 80 лв. Там където я слагах ми се стори, че майсторите си разбират от слагане на газови уредби, пък ще видим. При слагането я гледаха и настройваха с газ анализатор, и след 400 км. ми казаха пак да отида на пипнат настройките на газ анализатор.

_________________
FIAT BRAVO 1.4 12V, 1997 г.


Сря Фев 13, 2008 10:22 pm
Профил
UNREAD_POST 
Успех тогава, явно си попаднал на свестни майстори. :cool:


Сря Фев 13, 2008 10:33 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 9:30 am
Мнения: 80
UNREAD_POST 
Дай боже :)

_________________
FIAT BRAVO 1.4 12V, 1997 г.


Сря Фев 13, 2008 10:36 pm
Профил
UNREAD_POST 
ntgeorgiev написа:
Дай боже :)


драсни някой ред като я засечеш как ти харчи, имаш ли ядове (дано не :cool: ) общо взето дали си доволен

п.п. каква марка ти е изпаритела.. там и другите неща ?


Чет Фев 14, 2008 10:47 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 9:30 am
Мнения: 80
UNREAD_POST 
За сега съм доволен. Проблеми има - в момента харчи 18/100. Майсторите ми казаха, че АГУ-то е ново и трябва да мина поне 300-400 км. да улегнат уплътненията и след това да ми направят настройка на разхода. Ще го видя това като мина казаните километри. А бутилката ми е БГ, изпратителя БРЦ.

_________________
FIAT BRAVO 1.4 12V, 1997 г.


Пет Фев 15, 2008 5:57 pm
Профил
UNREAD_POST 
ntgeorgiev написа:
... в момента харчи 18/100. Майсторите ми казаха, че АГУ-то е ново и трябва да мина поне 300-400 км. да улегнат уплътненията и след това да ми направят настройка на разхода.....


това наистина ли трябва да е така ... :shock:


Пет Фев 15, 2008 6:07 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 9:30 am
Мнения: 80
UNREAD_POST 
Нека да пише някои колега който има повече яснота по въпроса.... Наистина ли е така с това слягане на уплътненията. Защото и аз много се озадачих на това ама какво да правя карам си и чакам да мина тези километри за да падна до заветния разход който ми каза газаджията 12/100 в София.

_________________
FIAT BRAVO 1.4 12V, 1997 г.


Пет Фев 15, 2008 9:11 pm
Профил
UNREAD_POST 
ntgeorgiev написа:
За сега съм доволен. Проблеми има - в момента харчи 18/100. Майсторите ми казаха, че АГУ-то е ново и трябва да мина поне 300-400 км. да улегнат уплътненията и след това да ми направят настройка на разхода. Ще го видя това като мина казаните километри. А бутилката ми е БГ, изпратителя БРЦ.


Много ми се вижда това 18/100, надявам се поне, че имаш предвид градско.


Пет Фев 15, 2008 11:35 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg