Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:41 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Каква спирачна течност и защо 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Каква спирачна течност и защо
Мисля, че е добра идея да има препратка в този раздел към темата в другия раздел.
http://www.fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=844


Сря Ное 01, 2006 3:37 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Сеп 07, 2006 8:46 pm
Мнения: 93
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST п
След като не знам със каква спирачна течност съм, опасно ли е те да се смесват с ДОТ1?


Съб Яну 12, 2008 5:36 pm
Профил
UNREAD_POST 
Ами не е ли по-лесно да се извади старата течност и да си сложиш DOT 4. Откъде го изкопа този DOT 1, кaто такава няма? :D


Вто Фев 05, 2008 2:50 pm
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 1:41 am
Мнения: 255
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
?!? Никога не е късно човек да научи нещо ново... ДОТ 1 - какво ли ще да е това - минерална вода горна баня може би? :) Шегата настрана - най-долнокачествената спирачна течност на пазара е ДОТ 3 и откровено не я препоръчвам на никого. Старата ми Шкода 120 Л '78 си я потдържах с ДОТ 4. На фиата съм промил всичко с ДОТ 5. Казано на прост език нещата опират до температури на кипене без и с примес на вода (dry and wet boiling point - няма да се впускам в повече подробности, виждам че в други дискусии е обяснено нашироко) и до способност на течността да запазва тези си качества във времето. Ако спирачките ви не са пипани повече от две години, не си измъчвайте мозъците да се чудите какво да долеете. Просто си вземете нова течност и промийте системата, за да сте сигурни че имате спирачки. И, както писах и на друго място, не наливайте втори път спирачна течност, която вече е преминала веднъж през тръбопроводите на автомобилът ви. Не си струва спестяването на няколко лева.

_________________
Tipo Gran Turismo 2.0 i.e. 159A6046
Alfa Romeo 156 1.8 TS


Пет Юни 27, 2008 8:52 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg