Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:20 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Да сложа ли газ? Отзиви, коментари, препоръки, цени и др. 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Да сложа ли газ? Отзиви, коментари, препоръки, цени и др.
Здравейте ...
попрочетох доста мнения за газифицирането на Фиатките ...
доста доволни колеги .. но и не малко проблеми... голямо впечатление ми направи
ходенето по мъките на колегата plambi

viewtopic.php?t=20112
"Kak ви се вижда разход 9/100 извънградско на газ?"

viewtopic.php?t=18383
"Tipoto не върви добре на газ"

много лошо колега...
пиши дали в крайна сметка си оправил дзвера че той май като моя.. и бая ме наплаши :?

аз карам Типо, 93г., 75к.с., 1.6i.e. моно инж....
6.5 - извън градско , 12 - градско

искам да попитам ...
1. има ли смисъл да слагам газово изобщо (от икономическа гледна точка) ?
2. колко ще ми излезе горе-долу газовото с поставянето, газанализатор, ламбда емулатор и всички други щуротии по монтажа, по възможност 2-ра употреба , но с нов изпарител (така ми препоръчаха) ... ?
3. колко ще ми се вдигне разхода ?
4. за колко време се монтира? в смисъл за 1 ден ще стане ли ? да знам дали има възможност за монтаж в друг град
5. нещо друго, което се сетите че би било добре да знам .... а и не само аз и всички , които имат дилема като моята ...

благодаря на всички предварително :cool: :cool:


п.п. някой с ТИПО и газ?


Пет Яну 25, 2008 12:36 pm
UNREAD_POST Re: Да сложа ли газ? Отзиви, коментари, препопръки, цени и д
CHILIEV написа:


п.п. някой с ТИПО и газ?


Случайно и аз :36_2_33:

Малко по-късно ще ти напиша повече подробности по интересуващите те въпроси, че сега нямам нито време, нито възможност :cool: Ако някой не ме изпревари де :D


Пет Яну 25, 2008 2:35 pm
UNREAD_POST 
Между друто през това време ти прочети тази темичка - Да газифицирам ли Бравото?


Пет Яну 25, 2008 2:39 pm
UNREAD_POST 
:36_2_25: ще слагам газ сякаш....

и все пак историята на колегата plambi ми взе акъла и само това ме кара да се замислям все още :shock:


Пет Яну 25, 2008 2:55 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST Re: Да сложа ли газ? Отзиви, коментари, препопръки, цени и д
CHILIEV написа:
Здравейте ...
попрочетох доста мнения за газифицирането на Фиатките ...
доста доволни колеги .. но и не малко проблеми... голямо впечатление ми направи
ходенето по мъките на колегата plambi

viewtopic.php?t=20112
"Kak ви се вижда разход 9/100 извънградско на газ?"

viewtopic.php?t=18383
"Tipoto не върви добре на газ"

много лошо колега...
пиши дали в крайна сметка си оправил дзвера че той май като моя.. и бая ме наплаши :?

аз карам Типо, 93г., 75к.с., 1.6i.e. моно инж....
6.5 - извън градско , 12 - градско

искам да попитам ...
1. има ли смисъл да слагам газово изобщо (от икономическа гледна точка) ?
2. колко ще ми излезе горе-долу газовото с поставянето, газанализатор, ламбда емулатор и всички други щуротии по монтажа, по възможност 2-ра употреба , но с нов изпарител (така ми препоръчаха) ... ?
3. колко ще ми се вдигне разхода ?
4. за колко време се монтира? в смисъл за 1 ден ще стане ли ? да знам дали има възможност за монтаж в друг град
5. нещо друго, което се сетите че би било добре да знам .... а и не само аз и всички , които имат дилема като моята ...

благодаря на всички предварително :cool: :cool:


п.п. някой с ТИПО и газ?

1.Oт икономическа гледна точка има смисъл да се сложи газ,лично аз с мойта калпава газова за 3500км съм избил 150лв и това с огромен разход на газ,които си и продължава.Ако имаш пари си сложи чисто нова уредба и гледай да не ти я монтират такива идиоти като на мене/виж на снимката монтирания ми изпарител как са го поставили/ освен това задължително си сложи най-добре ламбда контрол/в нея има и вграден емулатор и забравяш за грешки в компа,в колебания в оборотите,проблем с вървенето на бензин е всичко разбира се трябва да е наред със самата ламбда сонда защото ламбда контрола взема данни от нея.Джетспарк май нямало смисъл за нашите коли/просто не пасвали/
2.Нова уредба около 450-500 лв с италиански изпарител/за изпарителя нямам мнение моя е ловато,но май проблема не е от него, най-добрия съм чувал че е ренцо ланди.Ламбда емулатора е около 30-50 лв,а ламбда контрола е 150 лв/Един колега има тука във форума Яниз,той ги продава/Зависи по колко км караш на ден,колко време си решил да си задържаш колата дали ще си избиеш газовото всичко трябва да си прецениш сам.Имай си предвид че на газ бая проби трябва да се направят докато се уцели най-добрия разход.в днешно време поне и във Варна няма такива добри майстори газаджии
3.При мен се вдигна много,но само градското/големи задръствания в моя град,а и карам я студена/,но четох че има оправия има и хора на които им горяла 12-13 градско което е мечта за мен,а и нямам пари да експерементирам.Като отида на газаджии всеки път трябва да сменям филтър,караха ме свещи и кабели да сменям ,а на тях им няма нищо и те незнаят самите тъпаци ,ама знаят да приказват смени това...онова... и ела пак да я видим колата ти,а ти за тия тъпи приказки си дал още 100 кинта за консумативи и проблема все още стои,после ще измислят нещо друго и ти с тия експерименти хвърляш само пари на вятъра
Сметни и още нещо :на газ се губи голям процент мощност/поне при типото ми/едно време пък карах уно 3 години с газово,слагано при същите олигофрени.мога да ти кажа че това уно никога не е имало проблеми с газта!и въвеше повече на от на бензин!и даваше 2 литраповече разход от на бензин,а извънграда си гореше 6,5 газ.Моито мнение е че моделът на нашто типо не става за газ,то става но хем не върви много ,а и хем гълта много.Ако имаш пари в излишък пробвай!Бъди сигурен че ще има икономия а ис тия цени на бензина ще си го избиеш!
4.За един ден ще го монтират
5.И аз чакам някой да изкаже мнение по въпроса и как се постига разход 7-8 извънградско и 12-13 градско,едни казват ламбда конрол други само емулатор, трети отивай на трети майстор,смени си газостанцията и т.н.
накрая колата да взема да сменя :mrgreen:
Дано съм ти бил полезен! :)

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Съб Яну 26, 2008 8:32 pm
Профил
UNREAD_POST 
Да се бутат излишни 150 лв. за ламбда контрол система според мен е излишно в случая на Чилиев. То по тая логика най-добре газов инжекцион да слага, ама отива на цена над 1/2 от цената на цялата кола. При добре монтирана конвенционална газова уредба с емулатор само, та не се трупат грешки, плюс настройка на газанализатор след като мине 1000-2000 км колата след монтажа, според мен е предостатъчно. При теб се учудвам колко некадърни трябва да са били майсторите, колега plambi, та да казваш такива стряскащи неща като "загуба на голям процент мощност".


Съб Яну 26, 2008 9:16 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
Aми те тъпаците първо я спъват докрай и колата изобщо не върви,но си гори,после решават ей така /без никаква апаратура/ че сместа била бедна,тогава колата тръгва повече но и си гори,като измислят средно положение пък се дави настъпваш я тя забива нос и не ускорява,мисля си на първо време да си сменя и поставя правилно изпарителя си,но сам!повече при газаджии съм се зарекал да не ходя.
Газови инжекциони гледам има и за 1000-1200 лв паднали са цените,но незнам струват ли си толкова пари за типо

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Съб Яну 26, 2008 9:33 pm
Профил
UNREAD_POST 
plambi написа:
Aми те тъпаците първо я спъват докрай и колата изобщо не върви,но си гори,после решават ей така /без никаква апаратура/ че сместа била бедна,тогава колата тръгва повече но и си гори,като измислят средно положение пък се дави настъпваш я тя забива нос и не ускорява,мисля си на първо време да си сменя и поставя правилно изпарителя си,но сам!повече при газаджии съм се зарекал да не ходя.
Газови инжекциони гледам има и за 1000-1200 лв паднали са цените,но незнам струват ли си толкова пари за типо


Моята ситуация преди 3 години, когато слагах газовата, беше идентична! Или забива муцуна и не върви, но харчи, или се дави чак от газ, върви що-годе, харчи още повече. Накрая направих газанализ и от тогава никакви проблеми, хем върви, хем харчи нормално - 7-9 извънградско в зависимост от карането, правил съм и 12 ИЗВЪНградско, но с газ до дупка и на прави и по-дължи участъци само над 150 км/ч. В града в момента ми харчи 13, но карам сравнително на кратки разстояния и колата таман загрее, и спирам. За проба един ден с 5 литра газ минах 47 км градско, но наведнъж, без прекъсване и с нормално каране. Сам сметни колко ми е бил разхода. И още нещо - БЕЗ плочка съм.


Съб Яну 26, 2008 9:39 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
Как така без плочка ? Карбуратора ли пробиха? И още нещо да питам какво е точно е газанализатор?

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Съб Яну 26, 2008 10:25 pm
Профил
UNREAD_POST 
plambi написа:
Как така без плочка ? Карбуратора ли пробиха? И още нещо да питам какво е точно е газанализатор?


Аз не съм с карбуратор, а с моноинжекция, както си и ти. При мен впоследствие сложиха щуцери, първоначално бях с едно подобие на плочка.
Газанализ се прави в доста сервизи за монтаж и поддръжка на газови уредби. Слагат ти една джаджа в ауспуха и след това ти настройват газовата, гледайки уред с показания. Не помня последователността, с която настроиха моята газова, по спомени настроиха я при празен ход, 2000, 3000 оборота, ако не се лъжа ме накараха и да дам газ до 5000 оборота. След смяна на един-два въздушни филтъра е хубаво пак да се направи газанализ, защото различните филтри имат различни спецификации, т.е. въздухопропускливостта им е различна. Газаджии са ми препоръчвали след всяка смяна на филтър да правя нов газанализ, но аз досега съм правил само един, сменил съм 3 филтъра след това (уж са едни и същ- БОШ) и поради същия вървеж и разход не съм правил нов газанализ.


Съб Яну 26, 2008 11:52 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
Paparac написа:
plambi написа:
Как така без плочка ? Карбуратора ли пробиха? И още нещо да питам какво е точно е газанализатор?


Аз не съм с карбуратор, а с моноинжекция, както си и ти. При мен впоследствие сложиха щуцери, първоначално бях с едно подобие на плочка.
Газанализ се прави в доста сервизи за монтаж и поддръжка на газови уредби. Слагат ти една джаджа в ауспуха и след това ти настройват газовата, гледайки уред с показания. Не помня последователността, с която настроиха моята газова, по спомени настроиха я при празен ход, 2000, 3000 оборота, ако не се лъжа ме накараха и да дам газ до 5000 оборота. След смяна на един-два въздушни филтъра е хубаво пак да се направи газанализ, защото различните филтри имат различни спецификации, т.е. въздухопропускливостта им е различна. Газаджии са ми препоръчвали след всяка смяна на филтър да правя нов газанализ, но аз досега съм правил само един, сменил съм 3 филтъра след това (уж са едни и същ- БОШ) и поради същия вървеж и разход не съм правил нов газанализ.

Koгато беше с плочка ли бяха проблемите споменати по горе?И какво представляват тия щуцери как се монтират?нещо пробива ли се?Ако можеш разясни малко че въпросът ме вълнува.А за тоя газанализатор ми стана ясно,правили са ми такова нещо при един елконаджия-мерят в аспуха изгорелите газове и оттам нагласят изпарителя,но това беше оттдавна,а където съм ходил при газаджии са нямали такива уреди за анализиране/всичко на око и фантазия! :D /,а и последно като ми я настроиха с анализа,след малко време отидох пак /понеже имах преразход/и се оказа че настройките сами са се изменили.

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Нед Яну 27, 2008 7:57 am
Профил
UNREAD_POST 
plambi написа:
Koгато беше с плочка ли бяха проблемите споменати по горе?И какво представляват тия щуцери как се монтират?нещо пробива ли се?Ако можеш разясни малко че въпросът ме вълнува.А за тоя газанализатор ми стана ясно,правили са ми такова нещо при един елконаджия-мерят в аспуха изгорелите газове и оттам нагласят изпарителя,но това беше оттдавна,а където съм ходил при газаджии са нямали такива уреди за анализиране/всичко на око и фантазия! :D /,а и последно като ми я настроиха с анализа,след малко време отидох пак /понеже имах преразход/и се оказа че настройките сами са се изменили.


Ако си с плочка няма смисъл да ти разпробиват нищо, за да ти слагат щуцери. Проблемите ги имах аз и след разпробиването и слагането на щуцери, преди да си настроя (настроят де) газовата като хората. Тия, дето са ти ги запяли като народна песен, че САМИ са ти се изменили настройките след газанализа, са такива смотаняци, че чак ми е смешно. Даваш ли си сметка, все едно врътките сами са се развъртяли насам натам в стил Тайсън кючек. Глупости на търкалета, божееее, на какви смешници и адски некадърници си попаднал, не е истина!


Нед Яну 27, 2008 10:26 am
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
Paparac написа:
plambi написа:
Koгато беше с плочка ли бяха проблемите споменати по горе?И какво представляват тия щуцери как се монтират?нещо пробива ли се?Ако можеш разясни малко че въпросът ме вълнува.А за тоя газанализатор ми стана ясно,правили са ми такова нещо при един елконаджия-мерят в аспуха изгорелите газове и оттам нагласят изпарителя,но това беше оттдавна,а където съм ходил при газаджии са нямали такива уреди за анализиране/всичко на око и фантазия! :D /,а и последно като ми я настроиха с анализа,след малко време отидох пак /понеже имах преразход/и се оказа че настройките сами са се изменили.


Ако си с плочка няма смисъл да ти разпробиват нищо, за да ти слагат щуцери. Проблемите ги имах аз и след разпробиването и слагането на щуцери, преди да си настроя (настроят де) газовата като хората. Тия, дето са ти ги запяли като народна песен, че САМИ са ти се изменили настройките след газанализа, са такива смотаняци, че чак ми е смешно. Даваш ли си сметка, все едно врътките сами са се развъртяли насам натам в стил Тайсън кючек. Глупости на търкалета, божееее, на какви смешници и адски некадърници си попаднал, не е истина!

Майстори малоумници колкото щеш! :-D В крайна сметка как мислиш колега с плочка ли е по-добре или като твоето приспособление,ама тъй и не го разбрах какво представлява,можеш ли да го снимаш някой ден,че да видя за какво става въпрос.Събирам отвсякъде мнения как да смъкна разхода,емулатор ще си сложа,но няма да ми смъкне 5 литра,смятам да почна с всеки детайл по агу-то :преглед на клапана,изпарителя,бутилката,но знам че има оправия.Какво е по-различно в двигателя и инжекцията на твоята от моята освен че е 16 клапана?Щом ти си с такъв разход то следователно и моя трабва да е толкова дори и по малко. :)

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Нед Яну 27, 2008 10:49 am
Профил
UNREAD_POST 
Изобщо не съм 16 клапана, 8 са, просто моторът е двувалка. Инжекционът се разпробива и се поставят щуцери, може и с плочка, ама за моя мотор буквално НЯМА плочка. В момента цепи мрака на газ, върви като на бензин, че и отгоре.

Ти ако си с плочка заминавай на свестен газанализатор.


Нед Яну 27, 2008 11:34 am
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 10:36 pm
Мнения: 40
Местоположение: Полски Тръмбеш
UNREAD_POST 
ОТ година и нещо сина си купи Типо 1.6 моно 93 г.с газова.Изпарителя е електрически Стар газ.Няма емулатори,контроли и темподобни-само едно реле на инжектора.Къде е монтирана си нямам на идея.Колата върви по-добре от на бензин.От няколко месеца я карам и аз,защото той е в чужбина и според мен разхода е съвсем приличен/не знам колко гори на бензин/-от П.Тръмбеш до летище София и обратно с прилично рендосване и засечен разход"пълно-пълно" отсече точно 8.2 л.Зареждал съм само на ОМВ.Градско не съм я засичал точно,но по моя преценка е между 10 и 11/100 сега в студовете и каране по 1.5 км до работа и обратно.Така,че от финансова гледна точка е много добра инвестиция монтирането на газова,стига да е при читав майстор.Моята на Пунтото е втора употреба и я монтирах с един приятел,който поправя коли-вече две години никакъв проблем.Слагай газ и...газ.Успех!

_________________
Пунто 1.1


Нед Яну 27, 2008 1:52 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg