Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:34 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Влачат задните колела и тресе при спиране-Оправено за сега! 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Влачат задните колела и тресе при спиране-Оправено за сега!
Предполага се че проблема с занасянето на задницата ми се дължи на гореспоменатия регулатор.Може ли да ми кажете къде се намира и като цена горе-долу колко е?И евентуално на ремонт подлежи ли?


Последна промяна pi4_s_bravo на Пон Мар 31, 2008 8:28 pm, променена общо 3 пъти



Съб Яну 12, 2008 11:59 pm
UNREAD_POST 
Регулатора се намира на задния мост. Като погледнеш отдолу, ще го познаеш.


Нед Яну 13, 2008 2:42 am
UNREAD_POST 
някъде пишеше,че се почиствало това кантарче.някой да има идея как става и на какъв принцип е самото устройство?


Съб Яну 19, 2008 11:54 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
От този регулатор зависи дали колата ще спира с по- голямо спирачно усилие, когато е натоварен задния мост, т.е. проблемите от него ще са или запушване и слабо спиране, или течове, но в никакъв случай няма да има занасяне, защото подава еднакво течност и към двете колела.
По- скоро проблем със занасяне е или запушване на спирачно маркуче, или неработещо цилиндърче, или идва още от помпата, ако спирачната система е на кръст- пр. ляво и задно дясно и обратното е другия кръг.


Нед Яну 20, 2008 12:12 am
Профил
UNREAD_POST 
в някои случаи задните почват да влачат преди предните да почнат да спират.затова търся проблема във въпросното кантарче.иначе спрямо пътя носи наляво или надясно.не е на една и съща страна,затова го отдавам на наклона.


Нед Яну 20, 2008 12:33 am
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
Кантарчето дори при натоварен заден мост- пак не може да подаде по- голямо спирачно усилие отколкото на предните колела- просто системата така е изчислена- колата спира на 70% с предницата, а влиянието на това кантарче е да променя с 10- тина % само усилието на задния мост.
Препоръката ми е да отидеш на технически преглед- там ще ти измерят как ти работят спирачките и на двата моста.
Може проблема да е в предния мост.


Нед Яну 20, 2008 1:15 am
Профил
UNREAD_POST 
тъй като има доста логика в последния пост се замислям за смяна на дискове и накладки.обикалях днеска по ботев и симеон.предложиха ми следните неща-дискове ОМС 26лв. бройката; дискове Феродо 35лв бройката;накладки Тръстинг комплекта 35лв.;накладки феродо 50лв комплекта и пак за 50лв оригинални Фиат/Ланча.коя комбинация е най-добра?


Вто Яну 22, 2008 8:28 pm
UNREAD_POST 
За дискове Брембо от Манимпекс ми обадиха цена 49лв на брой и на АТЕ 54лв. на брой.Накладки АТЕ комплект 78лв. и испански 69лв.Нещо май се ореантирам към варианти диск/накладки-Феродо/Феродо или Феродо/оригинални Фиат/Ланча.вашите мнения?


Сря Яну 23, 2008 9:56 pm
UNREAD_POST 
Преди да купуваш и сменяш каквото и да било, направи както каза Кими - върви на стенд да ти мернат спирачките. Пък тогава ако трябва, сменяй.


Сря Яну 23, 2008 10:01 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
Феродо не са лоши.

Все пак ако ти е наближил месеца за годишен преглед- направи го по- рано и искай от механика бележките от показанията на предния и заден мост, ако предницата се окаже че наистина спира лошо- свали едната предна гума на крик и огледай дисковете и накладките, както и спирачните маркучета за напуквания и раздуване.


Сря Яну 23, 2008 10:04 pm
Профил
UNREAD_POST 
маркучите са ми здрави.притеснява ме това,че дисковете са много набраздени-сигурно има разлики от по 1 мм във фугите.отгоре имат голям ръб сигурно поне милиметър и нещо отвътре и отвън и по груби сметки са равни или по-тънки от 10.2 мм.При спускане по наклон по-продължително време се появяват трептения и вибрации във волана (доста силни).накладки има,ама явно са твърди и ядат от диска.абе не мисля да си рискувам живота за 130 лв.току виж съм решил и проблема със занасянето.мойта логика е следната-след студено палене течността малко или много е загубила налягане и ако съм прав,че диска е по-тънък от мин.допустимото му трябва време докато прикара накладките отпред за да спират добре.и без това проблема го има ясно изразен първите 2-3 натискания.след това спирам що-годе нормално,ама за да почнат да ми влачат задните колела чак май предните не са много много в ред.ако бъркам някаде може да ме поправите :)


Сря Яну 23, 2008 10:31 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
pi4_s_bravo написа:
тъй като има доста логика в последния пост се замислям за смяна на дискове и накладки.обикалях днеска по ботев и симеон.предложиха ми следните неща-дискове ОМС 26лв. бройката; дискове Феродо 35лв бройката;накладки Тръстинг комплекта 35лв.;накладки феродо 50лв комплекта и пак за 50лв оригинални Фиат/Ланча.коя комбинация е най-добра?


Дисковете и накладките можеш да ги смениш ако са сериозно износени , но с това няма да си решиш проблема!
Както пише Кими, автомобила спира 60-70% с предните спирачки и ако проблема е с предните , би трябвало да имаш много дълъг спирачен път, а това на практика се усеща - ако не можеш да прецениш сам, тогава стенд!
На Браво 1.6 задните са барабанни, а те имат по-голяма склонност към блокиране в сравнение с дисковите, имай и това в предвид!

_________________
FIAT-SPORT


Сря Яну 23, 2008 10:34 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
точно защото не мисля,че спирам много надеждно се насочвам към смяна на дискове и накладки.ама тъй като са поели пътя ще ги сменя и ако и след това проблема остане ще се търси по сервизите.


Сря Яну 23, 2008 10:39 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Докато пишех си пуснал нов отговор и виждам, че имаш основание за смяна на дисковете и няма да се успокоиш докато не ги смениш, но поне виж за ориентация цените и марките в сайта ми!

_________________
FIAT-SPORT


Сря Яну 23, 2008 10:40 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
сайта ти ми е справочник Номер 1 относно цени,марки и оригинални номера преди някаква покупка.мисля,че и не само на мен ми е много полезен. :cool:


Сря Яну 23, 2008 10:46 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg