Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:58 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Британското външно министерство: Не карайте кола по тъмно в 
Автор Съобщение
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 2:12 pm
Мнения: 624
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST Британското външно министерство: Не карайте кола по тъмно в
В справката на сайта на Форин офис се посочва още, че пътищата в страната са в ужасно състояние, неосветени и без маркировка
20.02.2007

Ако сте британски гражданин и пътувате в България с кола през нощта, трябва да бъдете много внимателни. Често престъпници, преоблечени като пътна полиция, спират колите, особено в пограничните райони. Това предупреждават на сайта на британското външно министерство в справка за България (FCO.gov.uk).

Въпреки че България стана член на ЕС на 1 януари, в Лондон не спестяват нищо на своите съграждани, които смятат да пътуват в тази посока. Справката е обновена последно на 7 февруари 2007 г. и в нея се посочва още, че пътищата в страната са в ужасно състояние, неосветени и без маркировка.

"Избягвайте да се конфронтирате с агресивни шофьори, може да са въоръжени. Ако можете, пътувайте с кола само през деня", съветват още от Форин офис и уточняват, че в България повечето представители на полицията и местната власт не говорят английски.

Освен тези неприятности, когато британските граждани са в страната ни, те са съветвани да се пазят от младите джебчии, особено в центровете на градовете, в автобусите, влаковете и т.н.

Групите на организираната престъпност са особено активни в казината и нощните клубове. Сериозните престъпления са рядкост и хората, които нямат връзка с тях, не са обект на нападенията им, макар че винаги има риск от инциденти, пишат още на сайта на британското външно министерство.

Според британците България е застрашена от международния тероризъм също толкова, колкото и останалите европейски държави. Нападенията можели да бъдат извършени срещу който и да е цивилен обект.

Британското външно министерство допълва, че страната ни все още остава транзитна територия за трафика на хора, както и територия, от която се изнасят хора, въпреки усилията на властите и ЕС тази практика да бъде спряна.

Не е пропусната и информацията за представителите на ромското малцинство, чиято практика да продават децата си в чужбина стана много честа напоследък.

Споменава се и незавидното състояние, в което се намират много от социалните домове и затвори у нас.


netinfo.bg

_________________
FIAT - TIPO 2.0i


Сря Фев 21, 2007 8:21 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 10:57 pm
Мнения: 1060
Местоположение: София Бели Брези
UNREAD_POST 
А споменават ли че в лондон за ден стават повече поръчкови убийства от тук за година?
Или че техните полицаи пък не знаят къде е България.
Освен Бритиш инглиш друго не признават.
Ех как им се дразня на тия...


Чет Фев 22, 2007 1:12 am
Профил ICQ
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 8:50 pm
Мнения: 412
Местоположение: София
UNREAD_POST 
да, ама са прави хората.. в англия незнам, но навсякъде пътищата са по-добри от нашите, а за отношенията м/у шоферите не ми се говори...

_________________
"То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.


Чет Фев 22, 2007 1:47 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 2:31 pm
Мнения: 206
Местоположение: София + Кройдън (в Лондон)
UNREAD_POST 
Ето го адреса където можете да прочетете най-новата информация.
Аз лично смятам че в сравнение с ФРАНЦИЯ например, написаното за нас е няколко нива по-дружелюбно. Който не вярва - сам да се убеди:
http://www.fco.gov.uk/servlet/Front?pag ... 3618385702
За Франция:
http://www.fco.gov.uk/servlet/Front?pag ... 3618385929

_________________
Минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения.
(Безвъзвратно изгубено) Tipo 1.4 карбуратор 250 000km без ремонт на двигателя (значи скоро му беше време).


Съб Авг 18, 2007 11:47 am
Профил ICQ WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2007 2:40 pm
Мнения: 121
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Предупреждение към българските граждани, които пътуват в обединеното кралство:
Нито един преставител на полицията и местната власт не говори български! По пътищата няма указателни табели на български и не приемат българска валута. Ако искате да оцелеете в страна като Великобритания, трябва да се научите да имитирате местното население: Да говорите и четете езика им, да понасяте храната и бирата им и да карате само в насрещното платно!

_________________
Чук, тел, клещи и маматааа!
________________
Tipo S 1.4 i.e. '94


Пет Сеп 21, 2007 12:26 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
За някой неща наистина са прави, но има неща, които са просто смешни. Това с езика например :D


Пет Сеп 21, 2007 4:08 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:19 am
Мнения: 288
Местоположение: Габрово
UNREAD_POST 
m1t3t0 написа:
За някой неща наистина са прави, но има неща, които са просто смешни. Това с езика например :D

Абсолютно съм съгласен. Защо аз като отида в Русия трябва да говоря на руски, в Германия на немски, в Англия на английски, а те като дойдат тук пак да им лижем ..., няма да стане, върл противник съм, щом е дошъл тук да си купи разговорник и да кара на нашенски. Даже има и еднин виц за който се сещам.
Нане и Вуте си пасат овцете и спира един чужедец и започва: / с езиците аз лично не съм много на ти и немога да го напиша сна съответния език/
- говорите ли английски
двамата се споглеждат:
- Какво сака он бе?
- говорите ли френски
?
-говорите ли италиянски, немски и т.н.
Нашите герои естествено само цъкат с език и чужденеца си заминава.
Нане към Вуте:
- Ех, Вуте, Вуте требе да се учат езици
- Е па оти бе, он като знае управи ли се?

_________________
FIAT Brava 1,4/12V, FIAT Punto 1,1 SX/ 94


Пон Сеп 24, 2007 12:21 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 7:12 pm
Мнения: 124
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST 
NikMar написа:
Защо аз като отида в Русия трябва да говоря на руски, в Германия на немски, в Англия на английски, а те като дойдат тук пак да им лижем ..., няма да стане, върл противник съм, щом е дошъл тук да си купи разговорник и да кара на нашенски.

Принципно си прав, с малкото изключение, че посочените от теб езици са официално обявени за международни и се говорят от повече от половината население на света. Ама и мен ме дразни отношението им към нас. Сякаш сме някакви туземци, а в същото време повечето англичани, които съм срещал са такива кухи хралупи...
А за маркировката си е баш така. Човек спокойно ако не е постоянно нащрек може да се затрие някъде!

_________________
FIAT Punto, 1.6 - Power is nothing without control!


Вто Яну 01, 2008 9:56 pm
Профил
UNREAD_POST 
abarth77 написа:
Принципно си прав, с малкото изключение, че посочените от теб езици са официално обявени за международни и се говорят от повече от половината население на света.


Българският език е един от ОФИЦИАЛНИТЕ езици в ЕС.
На влизане в България може да правим на англичаните (защо не и на всички от ЕС) по един бърз тест по български. :paddle:
Който не го знае - назад.

Хубава идея, ама на гол тумбак да запасваме чифтета... Просто нямаме икономическата мощ, зада си го позволим.


Вто Яну 01, 2008 10:56 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 10:51 am
Мнения: 80
Местоположение: Благоевград
UNREAD_POST 
За съжаление за повечето неща са прави за пътната обстановка, за циганите, за домовете и затворите ОБАЧЕ да искат катаджиите ни да знаят англииски


Сря Яну 02, 2008 1:38 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 10:51 am
Мнения: 80
Местоположение: Благоевград
UNREAD_POST 
За съжаление за повечето неща са прави за пътната обстановка, за циганите, за домовете и затворите ОБАЧЕ да искат катаджиите ни да знаят англииски :36_2_33: те и българския по някой път го забравят и трябва на китайски да им даваш обяснение (50 лв между талончето и книжката) :36_2_10:


Сря Яну 02, 2008 1:40 am
Профил
UNREAD_POST 
bob4017 написа:
...те и българския по някой път го забравят и трябва на китайски да им даваш обяснение (50 лв между талончето и книжката) :36_2_10:


Най-разпространения полицейски език е финикийския... За съжаление.


Сря Яну 02, 2008 2:28 am
UNREAD_POST 
Колеги колкото и неприятно да ви е това е действителността в нашата татковина . А от поведението на отделни идивиди съдят за повечето от нас . За пътищата са много прави . А ми защо няма табели на български в кралствот ли ? Ако направят на български всички ще искат да имат табели на родния им език и ще настане едно не ми се мисли . Както беше казал колегата sok1 "нямаме икономическа мощ" . Английския е език с който можеш навсякъде да се оправиш, така че какво се възмущавате ? Нали сме били много големи умствени капацитети , щом е така защо голяма част от населението ни и в частност малдите хора не зная английски език . А как ви се струва мениджър да не знае английски ? Да има и такива ситуации и те са ми преки началници от всичко разбират няма нещо което да не знаят , но тоя английски е много сложен . Наложи се аз да им водя преговорите . Така че не се убиждайте . Малко са хората с гоям умствен багаж . Хората са си написали в действителност каква е ситуацията .


Съб Яну 26, 2008 7:33 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg