Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:03 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Tipoto не върви добре на газ 
Автор Съобщение
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST Tipoto не върви добре на газ
Колеги сложих скоро газово на типото,ходих на елкон да ми го регулират,но оттогава имам следния проблем:при потегляне трябва да дам газ поне на 3000 оборота,в противен случай ако е с малко газ отначало колата отлепва след което се заковава в продължение на няколко секунди на едни и същи обороти/към 2000/ и не вдига никаква скорост.Ако съм по байр нагоре и потегля колата няма изобщо никакво ускорение макар и на първа!!!На бензин няма такива проблеми.Целия ташак е че не всеки път го прави това нещо и ха да отида на елконаджията и се оправя

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Сря Ное 07, 2007 8:26 pm
Профил
UNREAD_POST 
Каква газова (изпарител) си сложил и правен ли е газанализ досега? Ламбда-контрол имаш ли?


Пет Ное 09, 2007 9:27 pm
UNREAD_POST 
Може и от гадна газ да е.Изчакай газовата малко да слегне и после ходи да я донаастроят като точно опишеш проблема. :arrow:


Пет Ное 09, 2007 9:29 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
Изпарителя ми е Ловато втора ръка рециклиран,без ламбда контрол,при елкон ходих да настройвам газовото да ми гори по-малко и човека ми разви празния ход на изпарителя/газаджиите го завили за да не прави проблеми явно и да гори като ламя/,че оттам тръгна въпросния проблем.Маистори ми казаха че проблема може да е в самия изпарител-несинхронизация в преключването от празен ход към подаване на газ в по-високи обороти,също така изпарителя бил поставен не както трябва/утре ще сложа снимки да го видят всички и да кажат мнение/,също така можело и самия изпарител да не пасва за моята кола,та ще го снимам и ще кача снимки най-добре.

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Нед Ное 11, 2007 12:24 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
Ето това е въпросния ми изпарител сами преценете дали трябва така да се монтира/според мен е твърде нависоко и може да прави въздушна възглавница/

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Сря Ное 21, 2007 3:52 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
имам 3 снимки нещо не искат да се качат.Колега paparac ще те помоля за съдействие как да го направя.мерси предварително :D и ако може да се пусне някаква анкета кой с каква марка изпарител кара,защото има голямо значение маи.засега обмислям една идея да си купя един чисто нов Ренцо Ланди и евентуално ламбда контрол да си смъкна малко този разход 20/100

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Сря Ное 21, 2007 3:56 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
още един път пробвам


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Сря Ное 21, 2007 7:59 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
още


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Сря Ное 21, 2007 8:01 pm
Профил
UNREAD_POST 
Дано колегата qnisZ види темата, та да каже има ли идея за какво иде реч.

А относно марките изпарители и това кой какъв използва, направо си пускай анкетата ти :mrgreen:


Сря Ное 21, 2007 8:52 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 11:12 pm
Мнения: 145
Местоположение: Пазарджик Област
UNREAD_POST 
Така колега найстина имат право колегите дето са ти казали че не са ти сложили както трябва изпарителя но не е проблема с водата а са го завартяли на 90` на дясно. На последната снимка се вижда една пласмасова тапа тази тапа е за изтакане на тежките фракций от изпарителя тя се слага от долу. Освен това в момента в най долния краи се намира изхода на втората степен на изпарителя и при наличието на малко тежки фракций ще те базикат. А за това дето ти прави проблем с тръгването най вероятно има проиблем с гумичката на втората степен *не е равна или е малко по дебела/тънка от нормалното* и за да я нагласят да работи добре на тихи са натегнали чуствителноста на изпарителя. Този проблем може да се оправи но няколко начина. Единия е да се смени разбирасе самата гумичка. Другия е да се създаде малко повече вакун на филтъра * прависе *Х* с тиксо на изхода от кутията на филтъра или на входа но задължително преди плочката*. Третия начин е да се намали диаметъра на дефузьора *ли не е подбран правилно самия диаметър*.
Има още един начин с който да се пробва да се вдигне чуствителноста на изпарителя. Този изпарител е с два винта за реголиране единия е за тихите *бронзов * намирасе в случая под изхода за газта. Другия е пласмасовия за чуствителноста. Та реголирането е следното завиваш бронзовия до край и реголираш тихите с винта за чуствителноста. Ако така не стане пробваи този с тиксото.
ТОВА РЕГОЛИРАНЕ Е САМО ЗА В МОМЕНТА НА ТОЗИ ИЗПАРИТЕЛ ЗА ДА СПАСИМ ЧОВЕКА НЕ СЕ ОТНАСЯ ЗА ИЗПАРИТЕЛИТЕ БЕЗ ПРОБЛЕМ ТАМ СТАВА ПО ДРУГ НАЧИН


Сря Ное 21, 2007 10:28 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
qnisZ благодаря за написаното още утре ще погледна какво мога да направя по изпарителя и ако има нещо ще пиша.Поздрави

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Сря Ное 21, 2007 10:53 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
Koлеги придърпването отдавна изчезна,но проблемът ми е че колата не спира да гори много 18/100 газ.Под 18 градско не ми е давала колата никога,говоря от опит около 10 пъти зареждане и каране по един и същ маршрут.Извънграда съм я засичал 9,5 с 90км/ч но беше края на лятото.Обиколих 3 газаджии и един елконаджия,разхода под 18 не пада!Газовата е рециклиран изпарител Ловато/на снимките по горе погледнете как е поставен,но това не е причина за толкова огромен разход/,няма емулатор,червената лампа светва от време на време,компа трупа грешки,като я обърна на бензин гасне придърпва направо ужас.5 пъти ходих при газаджията които ми я поставя,да му обяснявам колко гори,той все не вярва.Колеги моля за помощ с тази кола какво е решението?Ламбда контрол?Друг изпарител?Смяна на автомобила? Колко ви горят тези двигатели?Ще постигна ли някога разход 7 извънграда и 11-12 вътре?Каква е причината за такъв разход,двигателя е оса с компресия 12 на трите и 11 на единия цилиндър,сменен е възд.филтър,свещите са добри,колата ли ми е тежка 1050кг?На бензин гори 7,5 извънградско при 110 км/ч градско 11,5-12.Толкова много въпроси на които вече сам не мога да си отговоря,моля помогнете ми :roll:

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Вто Дек 11, 2007 1:45 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2007 10:29 am
Мнения: 1261
Местоположение: Благоевград/Симитли
UNREAD_POST 
колега не съм спец ма мисля че ламда контрола помага!

_________________
И пиши на кирилица, че е много дразнеща шльокавицата!
Punto 1.2 75 ELX `97 MPI/ГОЛЕМА БРИЧКА И ТАРАТАЙКА /-никога не подушила бензин
Изображение Изображение


Вто Дек 11, 2007 11:08 am
Профил WWW
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
Имам да свалям разход от 18 на 12.Мислиш ли че един ламбда контрол ще ми смъкне 6 литра?Аз не мисля така.А изпарителя ми го замерваха казаха че много добре.....

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Вто Дек 11, 2007 11:26 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2007 10:29 am
Мнения: 1261
Местоположение: Благоевград/Симитли
UNREAD_POST 
e чак 6 не ма поне 2 литра е напълно възможно ! http://www.runel-tech.com/?p=productsMore&iProduct=5

_________________
И пиши на кирилица, че е много дразнеща шльокавицата!
Punto 1.2 75 ELX `97 MPI/ГОЛЕМА БРИЧКА И ТАРАТАЙКА /-никога не подушила бензин
Изображение Изображение


Вто Дек 11, 2007 12:01 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg