Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:37 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Нека споделим разхода на метан с Marea 
Автор Съобщение
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 23, 2007 11:56 am
Мнения: 45
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST Нека споделим разхода на метан с Marea
Не видях много да е обсъждан този въпрос във форума.Аз отскоро карам Marea 1,6 16 v с метанова конвекционална уредба монтирана в Италия.Марка Brc с ламбда контрол,аванспроцесор и емулатор на дюзите,и бутилка Faber 95 литра 100 кг пълна.Термостата ми е напълно отворен и не загрява на извънградско добре.Даде ми разход извън града 5 лв / 100 без да целя икономиии с каране 120-140 по равното и натискане с 100 на 3 та по баира за да мога да изпреваря,а при по леко каране ми даде 4,50 лв/100 км,общо взето е спъната в набирането иначе вдига 180 на метан по равно с 2 ма човека.В града е доста различен разхода,говоря за Варна в пикови часове с много задръствания и висене по сфетофари палене и гасене,един път ми даде 8 и 50 лв/100,друг път 10 лв/100 км а последно ми даде 7 и 50 лв на 100 км не знам защо варира така.Моля споделете и вашите разходи за да разбера всичко наред ли е при мене.


Пет Ное 23, 2007 8:30 pm
Профил
UNREAD_POST 
Колега, не знам колко са съфорумниците с метан тук, но мога да ти кажа колко харчи BMW 525, шестак. С 22лв., колегата минава 400км, смесен режим. Ти си прави изводите.


Съб Ное 24, 2007 3:29 am
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 23, 2007 11:56 am
Мнения: 45
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST 
на смесен режим нямам как да стане това то като караш на метан не значи че правиш магии,една кола ако гори 15/100 бензин в града колкото гори въпросното bmw = 11 лв/100 в града,навънка за разлика от пропан бутана може и наполовина да му падне разхода ако не я гони


Съб Ное 24, 2007 10:09 am
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 1:55 pm
Мнения: 41
Местоположение: Добрич
UNREAD_POST метан
При мен разхода е около 7кг градско и около 5 кг извън града-мотора е същия-1.6-16в-а за мудността можеш да промениш предварението от ТАП-а,сложи го на по голям градус-моя е на 12 и почти няма разлика във вървежа на бензин,максималния при моя ТАП е 15.


Нед Яну 27, 2008 11:38 pm
Профил ICQ
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 23, 2007 11:56 am
Мнения: 45
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST Re: метан
dimov75 написа:
При мен разхода е около 7кг градско и около 5 кг извън града-мотора е същия-1.6-16в-а за мудността можеш да промениш предварението от ТАП-а,сложи го на по голям градус-моя е на 12 и почти няма разлика във вървежа на бензин,максималния при моя ТАП е 15.



И моя е толкова колега,явно си горят нашите мотори особено в града и това е.Иначе тапа ми е на 12 градуса,слагал съм го и на 15 и даже ми се стори по зле,но определено няма нищо общо с вървенето на бензин.

_________________
Fiat Marea Elx 1,6 16 v,98 ,метан


Пон Яну 28, 2008 8:35 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg