Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:24 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Надпис на тaблото - какво значи? 
Автор Съобщение
UNREAD_POST 
tesiv написа:
така и така сме тръгнали с индикациите по таблото, та и аз да се включа... :mrgreen:
на мен ми свети съседната лампичка на този стоп, а именно тази малко под левия стоп и вляво под от него. някакви идеи?

Мисля, че е проблем с лампите на мигачите. Пусни си аварийните и огледай колата дали всички мигачи светят.


Вто Ное 13, 2007 8:46 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Май 27, 2007 1:49 am
Мнения: 39
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
първоначално и аз така си викам - егати готиното и как са се сетили за това - да ... ама не. проблема при мен е всичко е изправно и няма светлинка, която да не свети и да не съм проверил - всички са изправни. и има моменти в които тази индикация не свети и моменти в които примигва ... т.е. няма някаква закономерност и това е нещото което поражда първо :evil: и после :cry:
ето това намерих в manual-a като описание:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Вто Ное 13, 2007 9:31 pm
Профил
UNREAD_POST 
tesiv написа:
първоначално и аз така си викам - егати готиното и как са се сетили за това - да ... ама не. проблема при мен е всичко е изправно и няма светлинка, която да не свети и да не съм проверил - всички са изправни. и има моменти в които тази индикация не свети и моменти в които примигва ... т.е. няма някаква закономерност и това е нещото което поражда първо :evil: и после :cry:
ето това намерих в manual-a като описание:

Тъй де. И там се казва, че когато се вкл. мигач, ако има изгоряла крушка или прекъснат кабел, светва те този светодиод G. Пише още, че ако и двата предпазителя са изгорели, G няма да светне.


Вто Ное 13, 2007 9:47 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
Като светне нещо под картинката с количката-
значи ако не незатворена врата-
то НЕсветеща крушка някъде- това е.


Вто Ное 13, 2007 10:26 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Май 27, 2007 1:49 am
Мнения: 39
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Kimi_Raikonen написа:
Като светне нещо под картинката с количката-
значи ако не незатворена врата-
то НЕсветеща крушка някъде- това е.

на теория сте прави и двамата, но при мен е малко по-различно, защото както казах всички крушки светят и са изправни - проверих ги пак дори преди малко за 100-тен път и се убеждавам че проблема или е някъде в самите крушки /ако някоя е с различно съпротивление - както предполагам че ги мери/ или в някоя маса
затова запитах дали някой е има подобен проблем и да почерпя опит наготово :roll:

П.С. имаше една изгоряла крушка на номера и бях доволен и щастлив като си закупих нова със съответната мощност както си пише в упътването и си казах като я сменя работата заспива...... но неби


Сря Ное 14, 2007 12:34 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Окт 23, 2007 5:43 pm
Мнения: 12
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Мисля ,че при теб е изгоряла някоя крушка по габаритите предни или задни както и осветяването на задния номер.Да си поставял диоди на някои от посочените проблемни места.


Сря Ное 14, 2007 10:35 am
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 17, 2007 12:42 pm
Мнения: 482
Местоположение: Бургас Медения Рудник
UNREAD_POST 
хмм интересна тема. Аз от както имам Бравото винаги когато натисна спирачката и си ми свети тази лампичка. И си мислех че е индикатор който показва че си натиснал спирачка/не че незнам кога я натискам ама....знам ли италианци.../ и сега ми обарнахте представата обратно. Ха ха ха аз вече 1 година я карам така колата и не съм се замислял че може нещо да не е наред.... и ко викате да проверя спирачната течност и ко беше.... накладки сменях преди 1 месец

_________________
Bravo 1.4 12V Abarth - демек аБРАТ-чо :)
недвижими имоти - продва, купува, наема, отдава.......
КИРИЛИЦА ИЗ НОТ ДЕД!!!!
www.bgestates.com www.bgimoti.com


Сря Ное 14, 2007 10:58 am
Профил
UNREAD_POST 
grigor_j написа:
хмм интересна тема. Аз от както имам Бравото винаги когато натисна спирачката и си ми свети тази лампичка. И си мислех че е индикатор който показва че си натиснал спирачка/не че незнам кога я натискам ама....знам ли италианци.../ и сега ми обарнахте представата обратно. Ха ха ха аз вече 1 година я карам така колата и не съм се замислял че може нещо да не е наред.... и ко викате да проверя спирачната течност и ко беше.... накладки сменях преди 1 месец


Не светещ стоп най-вероятно. Само тогава ти светва точно с натискането на педала. Огледай си стоповете.


Сря Ное 14, 2007 2:24 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Май 27, 2007 1:49 am
Мнения: 39
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Demona написа:
Мисля ,че при теб е изгоряла някоя крушка по габаритите предни или задни както и осветяването на задния номер.Да си поставял диоди на някои от посочените проблемни места.


не се заяждам, но май ме взимате на шега - в предните два поста писах че нямам изгоряла крушка и го твърдя най-отговорно. диоди не съм поставял и също така двете крушки на подсветката на номера светят. проверчвал съм много пъти. проблема е другаде... един бог знае къде


Сря Ное 14, 2007 5:57 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 30, 2007 5:29 pm
Мнения: 47
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Огледай нещата който последно си сменял, най-вероятно нещо си разбутал и ти бяга я маса, я нещо друго. Просто погледни последните неща който си сменял, да не дава някоя жичка лош контакт, винаги ли ти свети или не, ако понякога свети понякога не, 100% е лош контакт някъде. GL! :roll:

_________________
Изображение
Изображение


Сря Ное 14, 2007 6:33 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 10:28 pm
Мнения: 257
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST 
има една маса отзад в багажника - тя е за осветителната система и я дават като проблемна -почисти я и пак пробвай

_________________
coupe- the best


Чет Ное 15, 2007 2:00 am
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 17, 2007 12:42 pm
Мнения: 482
Местоположение: Бургас Медения Рудник
UNREAD_POST 
Левски всичко свети и присветва. няма нищо изгоряло или подобно. не е проблема в крушката. ама 1 год. не ми пречи та ако не намеря проблрм и занапред няма да пречи.... :mrgreen:

_________________
Bravo 1.4 12V Abarth - демек аБРАТ-чо :)
недвижими имоти - продва, купува, наема, отдава.......
КИРИЛИЦА ИЗ НОТ ДЕД!!!!
www.bgestates.com www.bgimoti.com


Чет Ное 15, 2007 10:04 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 12:01 am
Мнения: 11
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Колеги,проблема е лоша маса или контактуване на някоя крушка(най-вероятно за осветяване на номера).Аз имах същия проблем.Ту светваше ту спираше и не можех да я хвана ,докато един път светна,спрях веднага и разбрах че е крушката за номера отзад.След малко светна а тази на таблото изгасна.Това е.Сега вече ми е изгоряла и тази на таблото ми свети непрекъснато.

_________________
Fiat Marea TD100 '97


Нед Ное 18, 2007 4:31 pm
Профил
UNREAD_POST 
Здравейте ! И аз да дам една идея за този стоп който присветва имам предвид индикацията на таблото под колата в дясно ( и при мен явно е изгоряла крушката или има друг проблем) един колега с Улисе ТД има такъв стоп,че да ти извади очите при него системата е следната когато му е отворена вратата и се движи му светва този стоп демек да спре да не изпадне някой от колата . Да кажа че и аз съм с Мареа ТД100 и аз не знам за какво е това нещо .Утре ще сваля конекторчето на третия стоп да видя дали ще изкара някаква индикация на таблото ,така е при него, при останалите включително и мен не знам как е .Относно втората снимка която е качена мога да кажа само, че или някоя крушка е дала фира или някой предпазител(бушон) както бе споменато преди мен ,имал съм го проблема с изгоряла крушка и тази индикация ми светеше.За първата индикация на таблото под колата не знам и аз за какво е дано някой каже да знам ако се появи какво да правя или да не правя . Благодаря и дано съм бил в помощ.


Сря Ное 21, 2007 12:05 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg