Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:43 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Шум при спиране, ход на педала 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:36 pm
Мнения: 116
Местоположение: Пловдив 03 Западен
UNREAD_POST Шум при спиране, ход на педала
значи преди малко по-малко от месец на струг ми оправиха барабаните, защото бяха криви. По спирачките нищо не са пипали, казаха че са добре(задните), но като се качих на колата забелязах че хода на педала е много по-голям(ж рамките на допустимото, но не като онзи малък ход, който беше). Майсторът ми каза, че като покарам малко и като използвам спирачките машинката ще щракне и хода пак ще си стане както преди. но до сега това не се е случило. Днес няколко пъти нарочно натиснах спирачката докрай, за да видя дали няма да се получи, но не стана. и сега се появи някакъв шум при спиране - като започна да намалям всичко е ок, и почти като спре колата и нещо скърца, отпред идва шума. От какво може да е това? Надявам се да се намери някой, който да ми даде отговор.


Пет Сеп 21, 2007 10:19 pm
Профил
UNREAD_POST 
Задните барабани ли са струговали? Ако е така, да не са ти отнели много от тях, т.е. да са увеличили прекалено диаметъра им? Увеличения ход на педала говори за по-голям ход на буталата. Все пак не можах да разбера какви кривини е имало в барабаните, че се е наложило да се струговат?


Съб Сеп 22, 2007 12:27 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:36 pm
Мнения: 116
Местоположение: Пловдив 03 Западен
UNREAD_POST 
Rokambol написа:
Задните барабани ли са струговали? Ако е така, да не са ти отнели много от тях, т.е. да са увеличили прекалено диаметъра им? Увеличения ход на педала говори за по-голям ход на буталата. Все пак не можах да разбера какви кривини е имало в барабаните, че се е наложило да се струговат?

да, задните. не мисля, че са отнели много от тях. просто са се изкривили сигурно от жегите в Италия, не знам, но бяха криви. въпроса е защо саморегулиращия механизъм не е щракнал досега? колата спира перфектно, дали е проблем че хода е малко по-голям? А за шума някой може ли да каже нещо? Да не би нещо по предницата да се е разбило(доста ме съмнява като знам как си паза колата)?


Съб Сеп 22, 2007 10:13 am
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: Шум при спиране, ход на педала
awsom написа:
значи преди малко по-малко от месец на струг ми оправиха барабаните, защото бяха криви. По спирачките нищо не са пипали, казаха че са добре(задните), но като се качих на колата забелязах че хода на педала е много по-голям(ж рамките на допустимото, но не като онзи малък ход, който беше). Майсторът ми каза, че като покарам малко и като използвам спирачките машинката ще щракне и хода пак ще си стане както преди. но до сега това не се е случило. Днес няколко пъти нарочно натиснах спирачката докрай, за да видя дали няма да се получи, но не стана. и сега се появи някакъв шум при спиране - като започна да намалям всичко е ок, и почти като спре колата и нещо скърца, отпред идва шума. От какво може да е това? Надявам се да се намери някой, който да ми даде отговор.


Барабаните и дисковете, по принцип никога не трябва да се струговат, просто никога не могат да се центроват и се получава биене!
Ако все-пак се стуговат, сваля им се само външния ръб и след монтажа трябва да се направи реглаж - иначе механизмите заяждат и буталцата излизат прекалено навън, трудно става саморегулация!
Смени барабаните с нови и всичко ще си дойде на място, или направи реглаж, но това е временна работа, все-пак е спирачна система!

_________________
FIAT-SPORT


Съб Сеп 22, 2007 10:47 am
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:36 pm
Мнения: 116
Местоположение: Пловдив 03 Западен
UNREAD_POST 
веднага ли трябва да ги сменя или може да изчакам някой друг месец? след като колата спира добре, може ли нещо да прецакат тези барабани?


Съб Сеп 22, 2007 11:00 am
Профил
UNREAD_POST 
Няма какво да им се прецака, но hit-ko е прав. Най-добре ги сменяй.


Нед Сеп 23, 2007 3:25 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 5:51 pm
Мнения: 6
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Имам (имах) подобен проблем, но си беше открай време и мислех че е нормално. Но скоро ми казаха да дръпна ръчната и тогава да видя дали потъва педала - не потъваше!!! И изходите бяха прости - или се натяга жилото на ръчната отвътре в колата на ръчката, или се отварят барабаните и оттам се прави регулирането. Вдигаш гумата на крик и въртиш на ръка, затягаш жилото и въртиш пак докато чуеш да стърже лекичко. Така си обрал луфта а този лек звук не оказва влияние на движението и не нагрява нищо. Другата задна спирачка би тр. да е със същото износване и да си обрал така луфта и от там. Пробвай, става за 5-10 мин и без майстори! А ако не стане - поне си опитал.


Сря Окт 03, 2007 3:24 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg