Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:10 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Как върви тая кола - не е истина 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Как върви тая кола - не е истина
Става въпрос за Бравото на което сложих ламбда контрола. А днеска го засякох - 260 км е минало с 23.5 литра, което означава 9 /100 градско !

Още веднъж специални благодарности на Янко за вентила за управление на притока, който ми намери.


Съб Мар 17, 2007 11:36 pm
UNREAD_POST 
Ехеее, тва е супер. На мен ми гори 14/100 градско. Колко пари ти излезе ламбда контрола ?


Нед Мар 18, 2007 12:10 am
UNREAD_POST Re: Как върви ная кола - не е истина
zgabrovski написа:
Става въпрос за Бравото на което сложих ламбда контрола. А днеска го засякох - 260 км е минало с 23.5 литра, което означава 9 /100 градско !

Още веднъж специални благодарности на Янко за вентила за управление на притока, който ми намери.


:shock: браво и аз почвам да се замислям сериозно за ламбда контрол


Нед Мар 18, 2007 12:43 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 11:12 pm
Мнения: 145
Местоположение: Пазарджик Област
UNREAD_POST 
msotiroff написа:
Ехеее, тва е супер. На мен ми гори 14/100 градско. Колко пари ти излезе ламбда контрола ?

Неговата ламбда контрол я имаше на колата само изпьлнителния блок липсваше. Иначе сега имам АЕБ ВОЙЛА на 150лв. разбирасе става дума за нова.


Нед Мар 18, 2007 12:53 am
Профил
UNREAD_POST 
Модела беше БРЦ - Блиц (АГУ 2-ро поколение), поставено още в Италия. Имам и Джетспарк.


Нед Мар 18, 2007 3:07 am
UNREAD_POST 
zgabrovski написа:
Модела беше БРЦ - Блиц (АГУ 2-ро поколение), поставено още в Италия. Имам и Джетспарк.



има ли промяна с джетспарк-а


Нед Мар 18, 2007 10:20 am
UNREAD_POST 
еми имаше аз го сложих преди година, леко се удължиха скоростите и падна разхода с около 0.5


Нед Мар 18, 2007 11:33 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 11:12 pm
Мнения: 145
Местоположение: Пазарджик Област
UNREAD_POST 
pugsy написа:
zgabrovski написа:
Модела беше БРЦ - Блиц (АГУ 2-ро поколение), поставено още в Италия. Имам и Джетспарк.



има ли промяна с джетспарк-а

Това си не е работа ако е като ламбда контрола който предлагат. Има такива овардени имена а вие само него *само рекламата му е май, с тази двоина искра и с проблемите който сьздава*. Вижте каво става с един марков ТАП когато го сложи човека описва какво става с неговата кола http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_5547_0.html *забележете какво става с оборотите сьответно с КПД на двигателя*.


Нед Мар 18, 2007 11:35 pm
Профил
UNREAD_POST 
Така е пич ама вече съм се набутал.. жалко че те нямаше преди година, колата харчеше 12, не можех да се примиря и го взех тоя джетспарк.
Сега може да взема за бравата, свиркай като ги получиш.


Пон Мар 19, 2007 4:11 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 27, 2006 6:38 pm
Мнения: 192
UNREAD_POST Re: Как върви тая кола - не е истина
zgabrovski написа:
"Как върви тая кола - не е истина"
Става въпрос за Бравото на което сложих ламбда контрола. А днеска го засякох - 260 км е минало с 23.5 литра, което означава 9 /100 градско !

Още веднъж специални благодарности на Янко за вентила за управление на притока, който ми намери.

Това е същата кола, за която беше писал преди време, че "едва тир изпреварва, на 3та трябва да я гнетиш" и т.н.,където си беше мислил, че така е със 1.4 12В мотора, нали? И почна да върви със смяна мембрани и т.н. - радвам се :)
Искам и аз да помоля Qnisz, да свирка за някакви екстри да добавя на мойта, че съм със един гол изпарител само и реле за нулиране на ЕКУ-то, като минавам на бенз. Дразни ме, че трябва да чакам 10 мин - не мога в движение да прехвърля на бенз. А и ми се струва, че извънградско разхода не пада чувствително - 9, докато на бенз беше 6 при 100 км/ч. :? Градско си е 10-11, като колата си върви доста добре и си набира екстра 4500, 5000об. Готов съм да си поверя колата за фикс и евентуален ъпгрейд на колегата Qnisz и разбира се, да си платя за това :)
п.с. Темата от ланча форума не мога да я отворя, иначе ми е много любопитно.

_________________
Bravo 1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ


Пон Мар 19, 2007 8:13 am
Профил ICQ
UNREAD_POST Re: Как върви тая кола - не е истина
nadq написа:
Искам и аз да помоля Qnisz, да свирка за някакви екстри да добавя на мойта, че съм със един гол изпарител само и реле за нулиране на ЕКУ-то, като минавам на бенз. Дразни ме, че трябва да чакам 10 мин - не мога в движение да прехвърля на бенз. А и ми се струва, че извънградско разхода не пада чувствително - 9, докато на бенз беше 6 при 100 км/ч. :? Градско си е 10-11, като колата си върви доста добре и си набира екстра 4500, 5000об. Готов съм да си поверя колата за фикс и евентуален ъпгрейд на колегата Qnisz и разбира се, да си платя за това :)

viewtopic.php?t=14475 :roll: :wink:


Пон Мар 19, 2007 11:58 am
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 7:52 pm
Мнения: 431
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
zgabrovski написа:
Сега може да взема за бравата, свиркай като ги получиш.


Бравата не беше ли с газов инжекцион??

_________________
Fiat Bravo GT
Изображение


Пон Мар 19, 2007 12:27 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 11:40 am
Мнения: 126
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
да кажа и аз нещо по темата,преди време си играх да правя аванс процесор,и имам няколко
наблюдения
1.ако направиш по-голямо изпреварване може да караш с по-бедна смес
2.скороста на горене на пропан бутана не е еднаква при различни обороти,и при различните
съотношения газ/въздух


значи за да се получи оптимален вариант,е добре да се изключи влиянието на горивната смес
например ламда контол или газов инжекцион .
сега ако колата има датчик за детонаций ,няма страшно от прекалено голям аванс,ама
ако няма и се подадат повече от 6 гр + бензина може да се ''опече'' мотора
сега тези тези аванс процесори изпреварването е константно,имаше един модел дето подаваше 3/6/9/15 градуса,като 6 и 9 са за метан ,15 е за слава(при такова изпреварване не може да подкараш колата)
за пропан бутан подаването на повече от 6 градуса без датчик за детонаций крие риск
от прегряване ,ако модела позволява 3 градуса,може да се кара и без такъв датчик
иначе тези модели се слагат на датчика на коляновия вал и лъжат компа с толкова ,колкото се нагласят и определено имат ефект на газ ,още повече на метан

_________________
типо 1.4 карбуратор на газ


Пон Мар 19, 2007 12:47 pm
Профил
UNREAD_POST 
dan4o написа:
...скороста на горене на пропан бутана не е еднаква при различни обороти,и при различните
съотношения газ/въздух...

Скоростта на горене си е константа. Всяко вещество гори с определена скорост
Може би при различно съдържание на кислород - и скоростта е различна.
За първата изказана от теб хипотеза - не намирам никаква връзка - просто не е вярно.
За втората - скоростта пак е една и съща, само ако въздуха (кислорода в него) е по-малко - непълно изгаряне.


Пон Мар 19, 2007 12:52 pm
UNREAD_POST Re: Как върви тая кола - не е истина
nadq написа:
zgabrovski написа:
"Как върви тая кола - не е истина"
Става въпрос за Бравото на което сложих ламбда контрола. А днеска го засякох - 260 км е минало с 23.5 литра, което означава 9 /100 градско !

Още веднъж специални благодарности на Янко за вентила за управление на притока, който ми намери.

Това е същата кола, за която беше писал преди време, че "едва тир изпреварва, на 3та трябва да я гнетиш" и т.н.,където си беше мислил, че така е със 1.4 12В мотора, нали? И почна да върви със смяна мембрани и т.н. - радвам се :)
Искам и аз да помоля Qnisz, да свирка за някакви екстри да добавя на мойта, че съм със един гол изпарител само и реле за нулиране на ЕКУ-то, като минавам на бенз. Дразни ме, че трябва да чакам 10 мин - не мога в движение да прехвърля на бенз. А и ми се струва, че извънградско разхода не пада чувствително - 9, докато на бенз беше 6 при 100 км/ч. :? Градско си е 10-11, като колата си върви доста добре и си набира екстра 4500, 5000об. Готов съм да си поверя колата за фикс и евентуален ъпгрейд на колегата Qnisz и разбира се, да си платя за това :)
п.с. Темата от ланча форума не мога да я отворя, иначе ми е много любопитно.


Колата е същата, градско дава 9 а извънградско - около 7.

Инжекциона е на другата кола.


Пон Мар 19, 2007 1:28 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg