Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:41 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Предложение за сайта - техническа секция 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Предложение за сайта - техническа секция
Забелязах една интересна идея от колегите от клуб Мазда и смятам, че ще бъде полезно да се реализира и на нашия сайт. Ето за какво става въпрос:
http://www.mazda6tech.com/index.php?opt ... &Itemid=49

С две думи - техническа секция, в която да вписваме някои по-важни хитринки относно експлоатацията на нашите (пък и не само нашите) автомобили. Ако се структурира добре, ще стане приятно и удобно за четене сборниче.

Нещо подобно има и в клуб Lancia, но в по-скромен вариант.

ПС. Във форума има десетки такива полезни теми, които са изгубени сред стотиците други мнения и изобщо не могат да бъдат открити.


Нед Мар 11, 2007 11:35 am
UNREAD_POST 
Това съм гомислил и аз http://www.fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=9958 но не намери особена подкрепа иначе идеята е чудесна!


Нед Мар 11, 2007 12:12 pm
UNREAD_POST 
Aми нека се даде техническа възможност, после все ще се намерят доброволци. Просто трябва да се отвори нова секция и да се създадат категории... 5 клика с мишката :)


Нед Мар 11, 2007 4:35 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 4:11 pm
Мнения: 674
Местоположение: София, Илинден
UNREAD_POST 
Има вече секция “Технически решения”. Предложи структура на секцията! Моето мнение е да не тръгваме в посока “по модели” (едва ли ще са толкова много специфичните за даден модел решения), а по-скоро по системи на автомобила (двигател, окачване, интериор и пр.). :idea:

Всеки регистриран потребител със статут Автор или по-висок ще може да напише тема и администратор да я “пусне” (публикува).

Дано пък да има доброволци, както мислиш... Мераклиите да се обаждат - веднага ще им бъде дадена възможност за изява чрез произвеждане в статут Автор! :D

_________________
FIAT Brava 1.8 16V ELX


Нед Мар 11, 2007 8:49 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
10х Pecho! По модели и аз не мисля, че ще бъде добре. По-удобно ще да е по възли - двигатели, окачване, гуми, масла. Ще помисля за точна структура и ще пиша малко по-късно.

-----
Предлагам са започнем с нещо такова. Ако има други предложения - казвайте смело :)

Двигател
Силово предаване
Окчаване и гуми
Купе и интериор
Ел. инсталация
Поддръжка и консумативи
Шофиране


Последна промяна Sko на Нед Мар 11, 2007 10:36 pm, променена общо 1 път



Нед Мар 11, 2007 10:11 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 1:23 pm
Мнения: 1120
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Sko написа:
10х Pecho! По модели и аз не мисля, че ще бъде добре. По-удобно ще да е по възли - двигатели, окачване, гуми, масла. Ще помисля за точна структура и ще пиша малко по-късно.

Подкрепям ! :D

_________________
Изображение


Нед Мар 11, 2007 10:28 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 4:11 pm
Мнения: 674
Местоположение: София, Илинден
UNREAD_POST 
Ето създадените категории в секция Технически решения:

Двигател
Двигател и охладителна система
Силово предаване
Съединител, скоростна кутия, диференциал, полуоски ...
Ходова част
Окачване, кормилна уредба, спирачки, гуми, джанти ...
Електрооборудване
Електрическа инсталация, запалване, електроника, акумулатори, осветление, озвучаване ...
Купе и интериор
Вътрешно и външно обзавеждане, вентилация и климатизация, ламарини, бои ...
Поддръжка и консумативи
Поддръжка на автомобила, масла, антифризи, спирачни и други течности и консумативи ...

В момента категориите не са видими, защото няма статии в тях (вижда се само линкът към секцията). Предложения за подобрения в разпределението и описанията са добре дошли. Както и мераклии да напишат нещо за обща полза. :D

_________________
FIAT Brava 1.8 16V ELX


Пон Мар 12, 2007 10:07 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Pecho написа:
Ето създадените категории в секция Технически решения:

Двигател
Двигател и охладителна система
Силово предаване
Съединител, скоростна кутия, диференциал, полуоски ...
Ходова част
Окачване, кормилна уредба, спирачки, гуми, джанти ...
Електрооборудване
Електрическа инсталация, запалване, електроника, акумулатори, осветление, озвучаване ...
Купе и интериор
Вътрешно и външно обзавеждане, вентилация и климатизация, ламарини, бои ...
Поддръжка и консумативи
Поддръжка на автомобила, масла, антифризи, спирачни и други течности и консумативи ...

В момента категориите не са видими, защото няма статии в тях (вижда се само линкът към секцията). Предложения за подобрения в разпределението и описанията са добре дошли. Както и мераклии да напишат нещо за обща полза. :D

Имам предложение за още една категория:
Автомобилни газови уредби /АГУ/
Техническа информация, изпарители, ламбда контрол, емулатор на дюзи, емулатор на ламбда сонда, ТАР ...


Пон Мар 12, 2007 11:48 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 4:11 pm
Мнения: 674
Местоположение: София, Илинден
UNREAD_POST 
Добавих и категория Газови уредби, макар да не мисля, че точно на тази тематика ще се напише кой знае какво - да напомня, че говорим за описани решения (за предпочитане илюстрирани с картинки) или систематизирана информация по даден проблем (а не за обсъждания, както във форума).

Впрочем, не виждам някой да е написал (или поне проявил желание да напише) нещо и в другите категории. Какво става, музата ли я няма? :?

_________________
FIAT Brava 1.8 16V ELX


Чет Мар 15, 2007 1:33 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Ще я има, само дето баш сега ми стовариха да свърша за 3 дни всичката работа на света :mrgreen:


Чет Мар 15, 2007 8:39 am
UNREAD_POST 
Pecho написа:
Впрочем, не виждам някой да е написал (или поне проявил желание да напише) нещо и в другите категории. Какво става, музата ли я няма? :?


Сайта се посещава в пъти по-малко от форума - предполагам в това е причината.


Чет Мар 15, 2007 9:56 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg