Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:16 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
газова уредба за tipo 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 11:35 pm
Мнения: 14
UNREAD_POST газова уредба за tipo
значи пичове имам fiat tipo 1,4i DGT Cat.i.e и искам да си сложа газ,искам да е със резервоар като резервна гума,колко кила са тези и има ли ги въобще
и каква да е,коя е най хубава ,хем да е хубава хем да е горе долу цената с акъла си.
и по скапи ли са за инжекцион
нищо незнам за тези работи.
ако някой може да ме посаветва нещо ще съм му много благодарен


Пет Дек 15, 2006 11:58 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST Re: газова уредба за tipo
super_angel написа:
значи пичове имам fiat tipo 1,4i DGT Cat.i.e и искам да си сложа газ,искам да е със резервоар като резервна гума,колко кила са тези и има ли ги въобще
и каква да е,коя е най хубава ,хем да е хубава хем да е горе долу цената с акъла си.
и по скапи ли са за инжекцион
нищо незнам за тези работи.
ако някой може да ме посаветва нещо ще съм му много благодарен


бутилката която се слага на мястото на резервната гума е 2 пъти по скъпа от обикновените /но според мен си струва парите/ а другите неща спец за твоя двигател са си същите като за карбуратор в смисъл не се слагат никави електроники да лъжат компа и т.н поне такива са ми наблюденията върху типо с този мотор на един приятел

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Съб Дек 16, 2006 10:57 am
Профил
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 11:45 pm
Мнения: 926
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Аз съм с Типо и честно казано си взех една много симпатична бутилка от 25 литра и я монтирах в самия багажник отстрани покрай десния калник и заема доста малко място а е удобно защото не пречи нито на товарене-разтоварване нито на резервната гума.Цената и беше около 40лв без сондата и е българска (сив металик) поцинкована за да не ръждясва отвътре....много ми харесва а и като литраж ми е добре (извънградско при леко каране си минавам около 290-310км)

_________________
Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire 41kW Autogas


Нед Дек 24, 2006 2:45 am
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Ако не си ползваш багажника често става да сложиш бутилката там. Моята също е в багажника - 25 литра. Побира 20литра. Само че, за разлика от колегата с Типо 1.1 при 1.4 при нормално каране 90 - 100 и без товар стига за около 275 км.

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Сря Дек 27, 2006 12:26 am
Профил ICQ
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 04, 2006 8:50 pm
Мнения: 908
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
По принцип има и една друга работа-на моноинжекции не е много препоръчително да се слага газова, защото много често възникват проблеми, които трудно се ловят.Аз също с новите цени на бензина пак взех да се замислям да слагам газова уредба, щото това 1.76 на литър направо не е човешко в сравнение 1.01 газ.Но състемата е моно и си мисля, че много удачно в случая е минаването на чист карбуратор, тъй като чистите карбове се разбират доста по-добре с газовите уредби.Все още не съм се решил на тази стъпка, но ако си сложа газова-определено ще карам само с карб.

_________________
N.Y. State of Mind


Съб Яну 06, 2007 10:49 pm
Профил
UNREAD_POST 
Е пък ти... не е проблем газ на моно, на пълната инжекция е по вероятно да има проблеми... Оня ден на колегата Опел Омега като му гръмна направи кутията на филтъра на парчета...


Нед Яну 07, 2007 12:01 am
UNREAD_POST 
sachma написа:
По принцип има и една друга работа-на моноинжекции не е много препоръчително да се слага газова, защото много често възникват проблеми, които трудно се ловят.Аз също с новите цени на бензина пак взех да се замислям да слагам газова уредба, щото това 1.76 на литър направо не е човешко в сравнение 1.01 газ.Но състемата е моно и си мисля, че много удачно в случая е минаването на чист карбуратор, тъй като чистите карбове се разбират доста по-добре с газовите уредби.Все още не съм се решил на тази стъпка, но ако си сложа газова-определено ще карам само с карб.


Моят двигател е моно и сложих газ и да си кажа нямам особени проблеми за сега. Нещо се натрупа някаква грешка в компа и ми прескачаше веднага на газ ама като изключих клемата за 2-3 мин няма проблеми. Паля си на бензин и веднага прехвърлям на газ и в най-големия студ тая година нямам проблеми. Харчи в София 12-13 като не съм правил настроика от както е слагана и не я чакам да загрее на бензин. А обичам и да понастъпвам лекинко. Извънградско на нова година 360км/30л газ. От тях 70км са Софийско и по едни баири в едно село /малко офроуд/


Нед Яну 07, 2007 12:13 pm
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 11:45 pm
Мнения: 926
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Моното няма проблем с газта освен че в някои случаи се попрецаква инжектора или по-точно изсъхва и оттам идват някои проблеми.Иначе имам много познати с моно на газ (и Фиат и други коли) и нямат проблеми.Тези с пълните инжекции имат по-сериозни проблеми.

_________________
Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire 41kW Autogas


Пон Яну 08, 2007 8:47 am
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:36 pm
Мнения: 626
UNREAD_POST 
Я да си кажа и аз. Типо 1.4 моно го карах 50 хил. км на газ. Е, гръмна веднъж, цъфна кутията на филтъра ама ако сметна колко пари съм спестил от гориво ехехехееее. Пък и то нещата опират до читав газаджия.


Пон Яну 08, 2007 11:59 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
zfa159 написа:
Моното няма проблем с газта освен че в някои случаи се попрецаква инжектора или по-точно изсъхва и оттам идват някои проблеми.Иначе имам много познати с моно на газ (и Фиат и други коли) и нямат проблеми.Тези с пълните инжекции имат по-сериозни проблеми.


Ако не изключваш бензиновата помпата и редовно палиш на бензин, а аз и вечер преди на угася пак я обръщам на бензин нищо, че не е карбуратор - няма проблеми с инжектора. Общо взето на моно-то един симулатор на ламбда сондата и аванс процесор решават проблемите.

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Вто Яну 09, 2007 1:38 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 11:35 pm
Мнения: 14
UNREAD_POST 
благодаря ви много за мненията,помогнахте ми.
имам още един въпрос
от свиленград съм и се чудя от къде да си я купя тази газова уредба,от тука ме е страх,щото има всякъкви идиоти дето си нямат никаква представа от такива работи във това село.
та се чудя дали да ида към пловдив,но пък ако не стане за 1 ден ,за монтажа говоря,няма каде да остана.
та някой ако има няква идея и ако знаете някаде в пловдив кадето има такова място и за колко време горе долу я слагат тази газова уредба и италианска ли трябва да е,коя е наи добрa за tipoto
ако някои знае нещо,помагайте


Чет Мар 01, 2007 4:25 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 19, 2006 3:57 pm
Мнения: 316
Местоположение: София кв. Симеоново
UNREAD_POST 
Сори за офтипика, но тия джанти от аватара не са ли на 4х100 отворите за болтовете? Ако е така ги смени възможно най-бързо, защото ще имаш проблеми с прецакани резби на болтове, главини и т.н. Патил съм си 1 път вече!


Съб Мар 03, 2007 11:47 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 11:35 pm
Мнения: 14
UNREAD_POST 
чесно да ти кажа, неразбирам много от тези 4x100, какво е това 100мм. ли е?
иначе са 15 цолови с гуми Pirelli195/50,карам я вече 5 години така и нямам никакви оплаквания, даже който ме види все джантите ми гледат и ме питат и общо взето съм много доволен от тях и така като гледам ги няма много,което е още по добре, само една боя искат че съм ги занемарил супер много.
а иначе нямам проблеми с тях,наскоро по нашите хубави пътища я халосах яко едната джанта и се наложи да я изправят но не беше кои знае какво де, други проблеми с тях съм нямал.


Съб Мар 03, 2007 8:46 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 11:35 pm
Мнения: 14
UNREAD_POST 
[quote="super_angel"]благодаря ви много за мненията,помогнахте ми.
имам още един въпрос
от свиленград съм и се чудя от къде да си я купя тази газова уредба,от тука ме е страх,щото има всякъкви идиоти дето си нямат никаква представа от такива работи във това село.
та се чудя дали да ида към пловдив,но пък ако не стане за 1 ден ,за монтажа говоря,няма каде да остана.
та някой ако има няква идея и ако знаете някаде в пловдив кадето има такова място и за колко време горе долу я слагат тази газова уредба и италианска ли трябва да е,коя е наи добрa за tipoto
ако някои знае нещо,помагайте[/quote]

пичове ,вие ме забравихте,казвайте предложения или някои ако знае нещо по въпроса

_________________
http://www.beps11992.blogspot.com
http://www.betaserk.blogspot.com


Пон Мар 12, 2007 11:38 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg