Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:45 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Блокирал спирачен апарат 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Блокирал спирачен апарат
Става въпрос за колата от подписа. Вчера усещам нещо не върви като хората. Отзад задържа нещо. Спирам джантата на задно ляво не може да се пипне. Явно апарата задържа. С дискови съм навсякъде. Днес го разглобих апарата и видях, че буталото леко е раждясало щото гумичката май нещо не е за него. Разглобих го пазачистих го ама пак задържа. Кажете моля какво да правя. Ориентиръл съм се към смяна на апарата с втора ръка, че това не знам как да го оправя


Съб Фев 17, 2007 7:09 pm
UNREAD_POST 
Виж си и спирачните маркучи, ако са стари ги смени. Може и от тях да задържа


Съб Фев 17, 2007 7:28 pm
UNREAD_POST 
tonov написа:
Виж си и спирачните маркучи, ако са стари ги смени. Може и от тях да задържа


По този въпрос не съм се замислял. Наистина не съм ги гледал как са, но не съм и ги сменял от както я имам колата над година и половина. А и колата ми май е била подводница в Германия, така че може да са заминали.


Съб Фев 17, 2007 7:45 pm
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
ми аз мога да ти кажа как да го почистиш ефективно и лесно- махаш апарата от диска, да виси на маркуча, напомпваш докато изпадне цилиндърчето, махаш апарата от маркуча/имай някакъв съд за изтичащата спир. течност/ и след като си почистил цилиндърчето на изваден маркуч много лесно се набива. за задържането от маркучите колегата е прав

_________________
Fiat Temprs'91 1,6 mono


Пон Фев 19, 2007 8:16 am
Профил
UNREAD_POST 
pakumba написа:
ми аз мога да ти кажа как да го почистиш ефективно и лесно- махаш апарата от диска, да виси на маркуча, напомпваш докато изпадне цилиндърчето, махаш апарата от маркуча/имай някакъв съд за изтичащата спир. течност/ и след като си почистил цилиндърчето на изваден маркуч много лесно се набива. за задържането от маркучите колегата е прав


Да ти кажа таа процедура дето я предлагаш я направих ама без да свалям апарата от маркуча. Гаджето помпа на спирачката /малее таз девойка само за коли и говоря/ и цилиндъра излезе почити до край. Развих го с помоща на клещи и го зачистих. После го завих и го вкарах навътре с дърводелска стяга /струва 3 лева/. Само ме притеснява че маншона се е удървил яката работа. И не знам дали трябва да влезе вътре в апарата част от гумата. То нали вътре има едно гумено пръстенче то си седи ама част от маншона не знам дали трябва да е вътре да не влизат боклуци? И трябва да си сменя връгките за обезвъздушаване че ми се струва скоро ще се прецакат и няма да мога да ги отвивам с ключ.


Пон Фев 19, 2007 10:33 am
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
Fiat 127 написа:
pakumba написа:
ми аз мога да ти кажа как да го почистиш ефективно и лесно- махаш апарата от диска, да виси на маркуча, напомпваш докато изпадне цилиндърчето, махаш апарата от маркуча/имай някакъв съд за изтичащата спир. течност/ и след като си почистил цилиндърчето на изваден маркуч много лесно се набива. за задържането от маркучите колегата е прав


Да ти кажа таа процедура дето я предлагаш я направих ама без да свалям апарата от маркуча. Гаджето помпа на спирачката /малее таз девойка само за коли и говоря/ и цилиндъра излезе почити до край. Развих го с помоща на клещи и го зачистих. После го завих и го вкарах навътре с дърводелска стяга /струва 3 лева/. Само ме притеснява че маншона се е удървил яката работа. И не знам дали трябва да влезе вътре в апарата част от гумата. То нали вътре има едно гумено пръстенче то си седи ама част от маншона не знам дали трябва да е вътре да не влизат боклуци? И трябва да си сменя връгките за обезвъздушаване че ми се струва скоро ще се прецакат и няма да мога да ги отвивам с ключ.


ми щото нямам стяга затова се налага да махам от маркуча. иначе няма лошо и така да стане. пак за жената и аз сам така, а на бас, че моята разбира повече за коли от твоята :mrgreen:

_________________
Fiat Temprs'91 1,6 mono


Пон Фев 19, 2007 11:03 am
Профил
UNREAD_POST 
pakumba написа:
Fiat 127 написа:
pakumba написа:
ми аз мога да ти кажа как да го почистиш ефективно и лесно- махаш апарата от диска, да виси на маркуча, напомпваш докато изпадне цилиндърчето, махаш апарата от маркуча/имай някакъв съд за изтичащата спир. течност/ и след като си почистил цилиндърчето на изваден маркуч много лесно се набива. за задържането от маркучите колегата е прав


Да ти кажа таа процедура дето я предлагаш я направих ама без да свалям апарата от маркуча. Гаджето помпа на спирачката /малее таз девойка само за коли и говоря/ и цилиндъра излезе почити до край. Развих го с помоща на клещи и го зачистих. После го завих и го вкарах навътре с дърводелска стяга /струва 3 лева/. Само ме притеснява че маншона се е удървил яката работа. И не знам дали трябва да влезе вътре в апарата част от гумата. То нали вътре има едно гумено пръстенче то си седи ама част от маншона не знам дали трябва да е вътре да не влизат боклуци? И трябва да си сменя връгките за обезвъздушаване че ми се струва скоро ще се прецакат и няма да мога да ги отвивам с ключ.


ми щото нямам стяга затова се налага да махам от маркуча. иначе няма лошо и така да стане. пак за жената и аз сам така, а на бас, че моята разбира повече за коли от твоята :mrgreen:

Не съм сигурен. Може да ги пробваме някой ден те ше бачкат ние ще пиеме бира и ще даваме наставления и после ще има оценки.


Пон Фев 19, 2007 9:46 pm
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
пък ако ни хареса ефекта напрао може и занапред да си продължим така, само ще викаме "алей уп"

_________________
Fiat Temprs'91 1,6 mono


Вто Фев 20, 2007 4:10 pm
Профил
UNREAD_POST 
pakumba написа:
пък ако ни хареса ефекта напрао може и занапред да си продължим така, само ще викаме "алей уп"

То тва най-лесно да ги накараме да работи. Ама аз още не съм накарал апарата да проработи. Сега ще сменям маркучите, че така или иначе не знам кога са сменяни


Сря Фев 21, 2007 11:11 am
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 12:05 pm
Мнения: 33
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
Колега, развий пробката за обезвъздушаване и пробвай да набуташ буталото навътре.
ако при това положение буталото се движи, тогава е марку4а.
С ейбиес ли са ти спира4ките? А маншона трябва да е навън и да е здрав.
Ина4е вътре пак ще се напълни с прах, боклуци и корозия.


Вто Мар 20, 2007 10:46 pm
Профил
UNREAD_POST 
//// написа:
Колега, развий пробката за обезвъздушаване и пробвай да набуташ буталото навътре.
ако при това положение буталото се движи, тогава е марку4а.
С ейбиес ли са ти спира4ките? А маншона трябва да е навън и да е здрав.
Ина4е вътре пак ще се напълни с прах, боклуци и корозия.


Оправих ги нещата. Щях и тема със снимки да пусна ама се не остава време. Тия дни ще я пусна. Мерси все пак за отговора


Сря Мар 21, 2007 11:58 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg