Дата и час: Нед Апр 28, 2024 1:00 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
FIAT - Кафеджиев гр. Бургас 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 11:14 am
Мнения: 3
UNREAD_POST FIAT - Кафеджиев гр. Бургас
Здравейте ,
разбрах че официален представител за Бургас на Fiat и Lancia e фирма "Кафеджиев". Някой има ли впечатление от техния сервиз? Аз съм ги ползвал само за снемане номер на мотора ( търговеца беше обмитил колата без този номер).
Искам да си направия диагностика на мотора и да ми проверят зацепването на ремъка , понеже го снемих в случаен сервиз , преди да разбера че има официален за Бургас. Някои може ли да ме посъветва за бърза и лесна проверка на това ?
Също така след смяната на ремъка се появи странен шум ( метал в пластмаса ) , който се чува много добре в купето , но като отворя предния капак е доста по-слаб. Идея на какво може да се дължи това ?

Поздрави на всички
Румен

---------------------
Fiat Brava 1.6 16v


Чет Авг 03, 2006 6:34 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 11, 2006 2:28 pm
Мнения: 34
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Re: FIAT - Кафеджиев гр. Бургас
skarida написа:
Здравейте ,
разбрах че официален представител за Бургас на Fiat и Lancia e фирма "Кафеджиев". Някой има ли впечатление от техния сервиз? Аз съм ги ползвал само за снемане номер на мотора ( търговеца беше обмитил колата без този номер).
Искам да си направия диагностика на мотора и да ми проверят зацепването на ремъка , понеже го снемих в случаен сервиз , преди да разбера че има официален за Бургас. Някои може ли да ме посъветва за бърза и лесна проверка на това ?
Също така след смяната на ремъка се появи странен шум ( метал в пластмаса ) , който се чува много добре в купето , но като отворя предния капак е доста по-слаб. Идея на какво може да се дължи това ?

Поздрави на всички
Румен

---------------------
Fiat Brava 1.6 16v

Аз ходих там няколко пъти. Първоначалната подмяна на ремъци, масла, ролки....... ме изшиха 400 лв. После за смяна на гарнитура на капака на клапаните- 16лв. Последното ходене беше за подмяна на машинка на ел стъклото на шофьорската врата-15лв труд


Нед Сеп 03, 2006 9:10 am
Профил
UNREAD_POST 
бах маа му..........

то тая гарнитура струва 3 лева и има да се развият и завият 4 болта.... / поне на моето пунто е тъй...

и 400 кинта за консумативи.... :shock: :shock: :shock: :mrgreen: ми пресечи улицата, под началната спирка на маршрутките. иди "При Стефан" и за 400 лв. ще ти направи колата нова.... вий тез пари да не ги намирате на улицата бе хора


Пон Сеп 04, 2006 9:35 am
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 11, 2006 2:28 pm
Мнения: 34
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
donnna написа:
бах маа му..........

то тая гарнитура струва 3 лева и има да се развият и завият 4 болта.... / поне на моето пунто е тъй...

и 400 кинта за консумативи.... :shock: :shock: :shock: :mrgreen: ми пресечи улицата, под началната спирка на маршрутките. иди "При Стефан" и за 400 лв. ще ти направи колата нова.... вий тез пари да не ги намирате на улицата бе хора

Приятелю, човек усеща прецакването чак след прецакването. Истината е, че тези сервизи са ..... мамата си джейси... много напъване но дали има покритие! Те разчитат на момента- тъй- тъй е дошъл..........що да го изтърваме. Момчетата които работят там, не са виновни- шефа определя правилата! Защо ми звучи познато......


Сря Сеп 13, 2006 12:35 am
Профил
UNREAD_POST 
Мда, един път ходих там за диагностика на компютъра и имаше една "лелка" дето постоянно обикаля да не те изтърве за парите, т.е. да не си някой познат на майстора и да минеш метър :mrgreen:
Първия път дори стана лек скандал, защото бях отишъл на диагностика със синия ключ и компютъра не можа да се върже към колата. Въпреки обясненията на майстора към "лелката", че нищо не е свършил и пари не дължа, онази настояваше за 25лв. Добре, че шефа Кафеджиев беше там и и се развика яко ;)
Освен за комп. диагностика и евентуално за смяна на ангренажен ремък, за друго не бих стъпал там.


Вто Сеп 26, 2006 1:00 pm

Регистриран на: Съб Окт 11, 2008 1:34 pm
Мнения: 3
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Е здравейте съфорумци.Да напиша и аз моята история за сервиз Кафеджиев-Бургас.Термостата ми се предаде и няма загряване моята Мареа 1.8 мотор 113 кончета.След справки по сервизи и магазини и разбиране че с помалко от 60 лв.за термостат няма да се размина реших да посетя сервиза(дата12.12.2008 петък).След ровене из компа за цена ми казаха 60 лв.термостат+20лв.за труд и антифриз колкото разсипят за 10лв.По тяхни сметки всичко за 90лв.Днес 15.12.2008 отивам да се разделя със стария термостат и 100чката за ремонт.показвам даже на приемчика че съм с ГИ и компа е захванат за стойката на акумулатора и питам дали не е проблем и след уверения че изобщо не им пречи си давам колата за ремонт.След 2 часа ми се обадиха че съм готов,да ида да си я взема.Радост неземна ще си имам парно.Влиза да си платя за ремонта и ми заявяват че дължа 134лв.След като се съвзех малко от шока я питам лелката защо толкова много след като сме се разбрали за 90лв.И тя ми заявява че термостата бил84лв+труда+6лвза антифриз.Смятам аз и пак не ми излизат сметките84+20+6=110лв и пак се почват кавги и обеснения че термостата бил по-скъп.Смятам аз пред нея и пак и задавам въпроса защо ми иска повече и тя изведнъж ми заявява че труда не бил 20 ами 40лв.защото ми били разкачали компютара на ГИ.Аз и казвам добре аз ви попитах дали ще пречи казахте ми че не е проблем и няма да пречи.защо ми иска 40а не 20 лв.и се почна едно мънкане и увъртъне на което и казах че искам да разговарям със собственика на сервиза.И ооооо чудо ремонта ми се намали на 108лв.от лелката.Аз пак настоявам че не ми струва толкова ремонта защото съм се договорил за термостат от 60лв.не от 84лв.Все пак нали сме се разбрали за толкова пари,а и като имам 100 кинта как да и дам 108.След още настоявания да разговарям с шефа,ми заявиха че видиш ли компромис щели да ми направят и ще ми струва само 100лв.Дано поне ремонта да е качествен че ако и ремонта не бива големи ядове ще берът с мен.


Пон Дек 15, 2008 7:27 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg