Дата и час: Пет Апр 19, 2024 2:23 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
До всички застраховани в Армеец 
Автор Съобщение
UNREAD_POST 
viktorson написа:
някой от вас има ли представа колко време се лежи умишлен палеж
при положение че заловят палителя :twisted: :twisted:


Наказателен кодекс - извлечение

Престъпления, извършени по общоопасен начин или с общоопасни средства

Чл. 330. (1) Който запали сграда, инвентар, стоки, земеделски или други произведения, гора, машини, рудник или друго имущество със значителна стойност, се наказва за палеж с лишаване от свобода от една до осем години.
(2) Наказанието е лишаване от свобода от три до десет години:
1. ако пожарът е представлявал опасност за живота на някого;
2. ако е имало опасност той да се разпростре и върху други имоти, като посочените по-горе;
3. ако запаленото имущество има историческа, научна или художествена стойност или ако в запаленото помещение се пазят предмети, които имат историческа, научна или художествена стойност;
4. (нова - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) ако палежът е извършен от лице, което действа по поръчение или в изпълнение на решение на организация или група по чл. 321а или организирана престъпна група;
5. (нова - ДВ, бр. 26 от 2004 г.) ако запалената гора или друго имущество със значителна стойност се намира в защитена територия.
(3) Ако в случаите по предходната алинея са последвали значителни вреди, наказанието е лишаване от свобода от три до дванадесет години, а ако е последвала смърт за някого, когато деецът не е искал и не е допускал това, наказанието е лишаване от свобода от пет до петнадесет години.
чл. 331. (1) Който по непредпазливост запали чужд имот по предходния член, се наказва с лишаване от свобода до три години.
(2) (Нова - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който запали стърнище, вследствие на което предизвика пожар в горския фонд, се наказва с лишаване от свобода до три години и глоба от петстотин до пет хиляди лева.
(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Ако е последвала смърт или значителни вреди, наказанието е лишаване от свобода до пет години.
Чл. 332. За палеж деецът не се наказва, ако по собствена подбуда е загасил незабавно пожара, преди да са настъпили значителни вреди.


Чет Май 18, 2006 9:32 am
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 5:53 pm
Мнения: 23
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Един път ми се наложи да ходя в Армеец защото ми пукнаха малко фара на Bravo-то. Без протокол от КАТ и без въпроси ми записаха щетата и след това ми изплатиха 117.40лв. Още си карам със стария. Реално нов май струва някъде толкова. Но за сервиза не знам. Иначе за твоя случай еб...ти простотията и мен ме е яд. Просто винаги искай експертна оценка а не вкарване в техен сервиз.


Чет Май 18, 2006 1:24 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Нед Май 01, 2005 2:17 pm
Мнения: 17
UNREAD_POST 
АЗ от 1 месец чакам Бул Инс да ми плати са две драскотини и заден стоп аме не. Иначе и те ми предложиха ремонт в техен сервиз. Добре, че не приех, щото и те сигурно са мизерници.


Сря Юли 12, 2006 3:16 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg