Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:28 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
В АВТОСЕРВИЗ КРИСИДА АУТО СОФИЯ ДО ЗООПАРКА ЧУПЯТ КОЛИТЕ!! 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Мар 03, 2016 2:29 pm
Мнения: 1
UNREAD_POST В АВТОСЕРВИЗ КРИСИДА АУТО СОФИЯ ДО ЗООПАРКА ЧУПЯТ КОЛИТЕ!!
Здравейте на всички . Дълго мислих дали да пусна тази тема , но все пак здравия разум в мен надделя ! Предполагам ,че много хора ще се разпознаят в тази реална история .Всички онези обикновени хора ,които като мен са закарали автомобила си при гаражния "майстор" за дребен ремонт ,а са се оказали със счупена кола !! Андрей !!! Не се прави така !!!Голям си само на думи ,"приятелю" !!! Като мъж си една голяма НУЛА !! А като монтьор - нека читателите да преценят ! Нека започна с малко предистория . Колата ми е MAZDA 2 и през 2014 август месец се наложи смяна на ангренажен ремък ,защото наближаваше 70 000 километра .Купих ремъка и намерих някакъв сервиз Автосервиз Експрес , намиращ се на бул. "св. Климент Охридски" по пътя за Бистрица , преди "Ташев Галвинг" в дясно . Платих си , взеха ми 150 лева за труд по спомен . Трябваше да сменят ангренажния ремък и ролка . И забележете на другия ден трябваше да пътувам до морето с тази кола .Оставих колата сутринта и се разбрахме вечерта да си я взема готова . Когато отидох вечерта колата не беше готова . Някакъв хубостник ми заяви , че нямало кой да им плаща извънреден труд . На другия ден отидох към обяд ,казаха ,че бил сменен ремъка , но "колко бой била изяла колата" :fool: :fool: :fool: Взех си колата и след обяд тръгнахме за морето . Нещо ме усъмни и по време на едно от спиранията ни по магистралата на работещ двигател се загледах в ремъка на алтернатора . Който е запознат с модела знае , че MAZDA 2 е FORD и има болт на коляновия вал , които пази ангренажния ремък от разхлабване . Та именно на този болт тия п...ли бяха скъсали главата и бяха заварили вложка . :fool: :fool: :fool: Направи ми впечатление ,че от тази вложка при работещ двигател се виждаше с просто око една разцентровка на ремъка на алтернатора . Не ми харесваше това , но нямах време да се занимавам и реших на по-късен етап да я закарам някъде да махнат скъсания болт със заварената вложка и да сложат оригиналния болт ,както е нормално да е . Колата я карах така почти една година . Като през това време не съм имал абсолютно никакъв проблем !!! И така .... стигаме до август месец 2015 година , когато най-накрая реших да закарам колата при някой "майстор" да смени болта . И тук ... започва най-интересната част от тази мила родна история . Колата я закарвам в Автосервиз "Крисида Ауто" . Сервизът ,ако може да се нарече сервиз едно паянтово хале ,се намира на ул. Чавдар Мутафов 30 .Това е улицата , която се вие покрай Софийския Зоопарк. Самото хале-"сервиз" се намира не на самата улица Чавдар Мутафов , а в една от преките ,която си е черен път . Място има колкото да мине един автомобил и всеки път когато трябва да се изкара от или вкара в халето-"сервиз" някоя кола се местят другите автомобили. :fool: И започва едно местене ... бедна ти е фантазията . Дотук с условията ,в които се извършват ремонтите и се приемат клиентите . Сега започвам със същинската част ! Със собственикът на въпросния сервиз - АНДРЕЙ КОСТАДИНОВ тел: 0878 91 11 92 , който се изживява като най-великия "майстор"-механик на света smile016 се видяхме в края на юли 2015 , показах му проблема и му обясних историята на въпросния болт със заварената вложка . Тогава ми каза , че при него ставало само със записване :fool: :fool: и можел да поеме колата след седмица . Хубаво , казах си . В крайна сметка аз така колата я бях карал една година и не ми пречеше да изчакам още 7 дни . Записах си ден и час . В началото на август 2015 година му закарах колата .Беше сряда 10 часа . Нали работим с точен час Андрей ? Ремонтът уж се очертаваше да бъде лесен !!! Трябваше да се смени болтът със заварената вложка .Да не ви казвам като видя как е заварена вложката какви ги наговори лицето Андрей Костадинов . Как всички били "технически неграмотни" и други простотии . Брей , казах си , тоя явно не е мърляч като другите майстори от българево без дипломи и сертификати . Оставих му колата и си тръгнах . Рабрахме се да се обади след като е готова . Очаквах ремонта да не е повече от 100-150 лева . В петък ,тоест след два дни Андрей ми звъни и ми казва дословно " Пепи , можеш ли да дойдеш ,колкото е възможно по-бързо ,очертава се сериозен ремонт " :cry9: :cry9: "Как сериозен ремонт "???? - питам аз , "Като дойдеш ще ти обясня" ми казва той . Отивам и какво да видя !!! Двигателя на колата ми разглобен и Андрей Костадинов ми заявява , че колата има счупени клапани и бутала !!???? Започва да ми обяснява надълго и нашироко как са виновни от предишния сервиз ,където са сменяли ремъка и са заварили вложката . Започна да ми показва как според него не са отвивали на някои места ,защото там задължително трябвало да има белези от ключ !??? И ,че той бил сигурен ,че от предишния сервиз въобще не били сменили въпросния ангренажен ремък !???? Когато били тръгнали да го сменят нещо било "мръднало" и била избягала центровката на двигателя и те се били уплашили и затворили мотора без да сменят ремъка . И ,че той видял ,че ремъка не е правилно зацепен !!????? и го зацепил правилно ,но тъй като центровката на мотора била избягала , мотора се счупил ???!!! И ТАКА , ДА ОБОБЩЯ !!!! ЗАКАРАХ ,НАПЪЛНО РАБОТЕЩ И В ДВИЖЕНИЕ АВТОМОБИЛ MAZDA 2 НА РЕАЛНИ 70 000 КИЛОМЕТРА В АВТОСЕРВИЗ "КРИСИДА АУТО" И ПОЛУЧИХ КОЛА С ДВИГАТЕЛ ЗА ОСНОВЕН РЕМОНТ !!!!! На никой не пожелавам да изпада в моята ситуация !!! Но да продължа !!! Андрей ми подготви с охота списък с частите, които ще трябва да се сменят . Около 1200 лева без труд !!! От въпросните части Андрей допълнително товари клиента , тъй като ползва голяма отстъпка от доставчика , а покупката им минава през неговата фирма .Самият Андрей Костадинов ми каза , че за труд щял да си помисли колко да ми вземе ,защото донякъде ми влизал в положението ??!!!! По- нагъл човек от теб Андрей не съм срещал !!!!! И слава богу Shocked Shocked Е при въпросната ситуация аз какво трябваше да направя ???? Кола с разглобен двигател насред халето-"сервиз". Съгласих се ,че "другите са виновни" . Андрей !!! Аз не съм детектив или полицай !!!!! Колата се кара всеки ден и ми трябва изключително много . С нея си изкарвам хляба . Разбрахме се с "най-великия майстор на света" да започне да прави основен ремонт на двигателя възможно най-скоро . Няма да казвам през това време ,докато траеше ремонта ,какви затруднения имах и причиних на близките си . Пак искам да подчертая ,че притежавам само и единствено въпросната кола MAZDA 2 . Да спомена , че Андрей ми поиска две трети от цялата сума 1200 лева почти веднага ,защото иначе нямало как да започне ремонта . Да спомена ,че Андрей Костадинов ме заразпитва с какво се занимавам и какво работя !!!?????Каква подяволите е връзката ???? Или по този начин си успокояваш гузната съвест ,Андрей ??? Дето я нямаш !!??? Въпросният ремонт продължи точно един месец Shocked Shocked Shocked И сега идва най интересното . ВНИМАНИЕ !!!!! В края на месец август Андрей ми се обажда да ми каже ,че след обяд след 16:00 часа съм можел да си взема колата , в момента я събирали . В 15:30 същия ден се подготвям да тръгвам за халето -"сервиз" и получавам поредното неприятно обаждане от Г-н Костадинов . - "Пепи , абе не идвай , има проблем пак с колата " Shocked Shocked Е отидох , вече беше започнало да става непоносимо !!! И какво да видя : колата пак счупена по същия начин !!!!! Всички в халето-"сервиз" мълчат !!! Клиентът не заслужава да му се обяснява много много каква мърлящина се извършва с автомобила му !!!!??? Като ме видя лицето Андрей Костадинов ми се развика ,че заради предишните сервизи той сега цитирам "ял лайна" :cry9: :cry9: Колата седи един месец при него !!! Но пак някой друг е виновен .... И така тръгнах си . Искам да подчертая , че по време на тези събития нито веднъж не съм обвинил лицето Андрей Костадинов , че е виновен за нещо ,каквото и да било !!!! И така след една седмица Андрей пак ми се обажда да си взема колата ,била тествана и всичко работело нормално . Взех я ! Даде ми и гаранция :fool: :fool: Много хубаво ,но гаранция за какво ??
Оттогава вече шест месеца колата харчи масло !!!! По около литър на три хиляди километра . Преди злополучния ремонт не пипаше маслото !Възползвах се от гаранцията ,която великия сервиз "Крисида Ауто" ми даде . И познайте :fool: :fool: Пак греда !!! Колата седя при Андрей една седмица .Съмнявам се ,че въобще я е погледнал . Обади ми се :-"Можеш да си вземеш колата ,трима майстори я гледаме , не откриваме проблем защо харчи масло"!!!??? Ето това е гаранцията ,която тия СЕЛЯЦИ дават . Пазя и гаранцията !!!! Да спомена за протокола , че за въпросния ремонт не получих фактура , нито касова бележка ?????!!!!! А въпросната фирма е регистрирана даже и по ДДС ??? Какво по дяволите се случва в милата ни татковина ?????

Андрей !!!! Защо трябва да разбирам от друг сервиз (На Форд ) , че въпросният болт на коляновия вал , с който ти се бори един месец ,СЕ ЛЕПИ !!!!!!!! Да,ЛЕПИ СЕ !!!Запиши си го преди да счупиш колата на следващия клиент и да го накараш да си плати ремонта !!!! Искам да ти кажа , че ти си един нагъл и самозабравил се селянин , Андрей !!!! Виждам как ми влезе в положението след като ми счупи колата !!!! 360 лева за труд !!!!! Как не те беше срам да счупиш един мотор два пъти по един и същи начин ???? Как ставаш сутрин и се поглеждаш в огледалото ???? Как имаш спокоен сън ??? Как живееш със себе си ? Знаеш ли какво струваше на мен и моето семейство това ,че ти си един невъобразим мърляч????Ах ти колко си долен и нагъл !!! Гледаш ме в очите и ми казваш , че нищо не разбирам от коли ?! Андрей ,ако разбирах от коли никога нямаше да дам колата си на такъв мърляч като теб , a щях сам да си я оправя !!!! И последно , Андрей !!! Искам да ти кажа ,че в този живот всичко се връща , повярвай ми . Айде остани си със здраве .



сайт на "Великия Сервиз" http://krisidaauto.com

фейсбук страница на сервиза https://www.facebook.com/krisidaauto/


Пет Мар 11, 2016 10:18 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg