Дата и час: Нед Апр 28, 2024 7:27 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Фиат Пунто Гт Проблем с Турбото ! 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 6:52 pm
Мнения: 1
Местоположение: Благоевград
UNREAD_POST Фиат Пунто Гт Проблем с Турбото !
Здравейте!

Бих желал да изявите мнение отностно следния проблем. Карам Пунто 1.4 Гт и наскоро започна да губи ниски обороти, пада под 500 и гасне. След като предположиха, че е Ламбда сондата, я смениха срещу 200лв. Проблемът остана, и след още бърникане ми казаха, че е прецакано турбото. Интересува ме дали е възможно проблем в турбото да причини губене на мощност и падане на обороти. Също така ме интересува каде може да се попита за ремонт на турбина, колко е цената на нова и втора употреба турбини.

Благодаря предварително !


Вто Окт 14, 2008 7:06 pm
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 6:42 pm
Мнения: 270
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Малко е стар въпроса,но сега го виждам.Според мен в случая едва ли турбината има вина.Празният ход на двигателя няма нищо общо с турбината.Свети ли ти инжектора на таблото?Ще изброя според моя опит най-вероятните причини за проблема.Спукан или изваден маркуч по трасето на въздуха между дебитомера и колектора,съответно взима "неотчетен" въздух и бърка сместа на празен ход.Намален дебит на гориво,по причина заминаваща си помпа,запушен бензинов филтър или заминал клапан за налягане на горивото в рейката.Последен проблем би могло да е управляващата електроника иле свещите.В кой сервиз поставиха тази диагноза?

_________________
FIAT PUNTO JTD LANCIA CAPA 200020V


Нед Окт 26, 2008 10:50 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: Фиат Пунто Гт Проблем с Турбото !
bisheb написа:
Здравейте!

Бих желал да изявите мнение отностно следния проблем. Карам Пунто 1.4 Гт и наскоро започна да губи ниски обороти, пада под 500 и гасне. След като предположиха, че е Ламбда сондата, я смениха срещу 200лв. Проблемът остана, и след още бърникане ми казаха, че е прецакано турбото. Интересува ме дали е възможно проблем в турбото да причини губене на мощност и падане на обороти. Също така ме интересува каде може да се попита за ремонт на турбина, колко е цената на нова и втора употреба турбини.

Благодаря предварително !


Ниските обороти на празен ход, определено не са от турбото!
Но, ако има проблем с турбото, може да се отремонтира /600-700 лв./ е ремонта , а цената на ново е обикновенно 2 пъти по-висока!

_________________
FIAT-SPORT


Пон Окт 27, 2008 10:04 pm
Профил WWW
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Сеп 17, 2008 3:12 pm
Мнения: 8
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
Най-вероятно не е от турбото защото аз съм с 1.2 16V пунтак и имам същия проблем. Преди не гаснеше но сега от месец от време на време гасне. Иначе пада до 500 и се връща и това винаги на празен ход


Съб Ное 15, 2008 1:31 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg