Дата и час: Пон Апр 29, 2024 7:54 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
М-Комплект 33 - или как се сменя ауспух ;) 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Яну 28, 2005 2:32 pm
Мнения: 8
Местоположение: София, Ихтиман
UNREAD_POST М-Комплект 33 - или как се сменя ауспух ;)
не искам да правя коментари от рода на: ходете - не ходете там, само простичко ще разкажа :)
След като в Крафт направо ме застрляха с цени (явно е имало защо) реших да се пробвам в М-Комплект. Обаждам се в сервиза им в Павлово и незнайно защо ме прехвърят към приемчика - явно той е най-запознат. Е да, ама не е, има ли гърнета за Типо? "имаме да, Полски са, " но какви, каква е марката ? "...ми... много са добри", а колко струват ? "74-5 лева, с монтажа скобите и... абе към 85 излиза" Явно освен с марката приемчика не е в час и с цените, защото накрая се оказа че гърнетата са 85лв. и отделно се плаща 25 за работа. Но ако питате мен, той и не трябва да ги знае, това не е негова работа, да помни всичко. Това е работа на пиещите кафе (и прибиращи парите) какички в офиса, но за тях е многооо по-лесно да ме прехвърят на приемчика.
Вече съм на подемника и приемчика идва да види, гледа пружинната връзка и вика "на вас са ви сложили по-лошия вариант, тук трябва да е мека връзка, това ние не го препоръчваме". Обясних му спокойно, че точно ТОЙ, точно в ТОЗИ "сервиз", преди повече от година ми препоръча да сложа ТОЧНО ТАЗИ пружинна връзка! и се почна една "хъка-мъка..., ма то зависи от цената..." Разбрахме се че цената не е първостепенен критерии, и че ще сменим и нея. След малко донесоха гърнето (опс - грешка, не донесоха, а го довлекоха), и явно е било прекалено дълго за завойте в склада, защото единия край беше послплескан малко, а може и така да трябва да е :). Оказа се че не е така, защото веднага го изправиха. Тук ще прескоча борбата на механика с жилото на ръчната, над което трябва да се пъхне гърнето, уж лесно, обаче... помощ му трябваше на човека, някой да му каже да пробва от другия край преди да е отпрал нещо. Както и да е, намести се, обаче не пасва, все закачая някъде :( и се почна една бораба... дойде и приемчика, после още един механик, после и накакъв шеф... и така към 30 мин. Накрая на механика от съседния подемник явно му писна да ни гледа, дойде, взе едно дървено трупче, подпря с него за опора, понатисна тук и там и то взе че стана... Пък за заварката на меката връзка... "три пъти го режа и все късо, м-му... "... по едно време се чудех да се смея ли...

Както и да е, сега съм горд собственик на Типо с незнайно (но Полско ) гърне и незнайна (но, може и да не е Полска) мека връзка. И си имам и цяла една година гаранция :)


Вто Авг 16, 2005 4:18 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
:!:


Последна промяна mariobg на Вто Мар 14, 2006 5:58 pm, променена общо 1 път



Вто Авг 16, 2005 4:31 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 3:41 pm
Мнения: 677
Местоположение: София 20 Връбница
UNREAD_POST 
Местя темата в Сервизи/Магазини - ....

Zaphod

_________________
Alles in Ordnung


Вто Авг 16, 2005 4:37 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 10:35 pm
Мнения: 120
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Тъкмо бях решил да посетя М33, а то какво - май пак аз ще си я правя :x Отивам вчера при един сервиз в Люлин/некакъв циганин дойде/ и му обяснявам така и така за гърнета да питам.Той - всичко има -вкарвай :shock: Ама как така викам аз, само питам колко пари ще струва.Той - има, 140кинта ,мисля че каза.Аз му викам дай да видя, а той ми показва някакво резонаторче сигурно за Уно 900.казвам му ,човек, колата е 1800, той - няма проблем , всички са еднакви :shock: Сигурно с 200 излезнах :oops:

_________________
DELTA 1 2.0,FOCUS,АUDI 100 2.8 , TOYOTA COROLLA 1.4 D4D , НONDA VTR 1000 и др


Вто Авг 16, 2005 7:37 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:36 pm
Мнения: 626
UNREAD_POST 
nicko, да ти кажа и аз съм с такова полско гърне от ЕМ33, но в дружба и си ми струваше 87 лв - това за средно и задно - то вървели заедно. Иначе не съм ги гледал как работят, та не знам. Но много взе да намирисва цялата работа.


Вто Авг 30, 2005 3:07 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 8:39 pm
Мнения: 179
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Aз сменях там гърнетата преди година и половина.. когато ги сменях бяха BOSAL и смея да кажа че станаха точно. Преди това бях сменял мека връзка и резонаторно гърне за 85 лева двете, а там цялата генерация ми излезе толкова и даже понеже явно на шефа им му бях симпатичен, а и на Ева от М коплект не ми взеха пари за монтажа.. нито го влачеха нито използваха сила бяха доста внимателни... а и гурнетата ми в момента са перфектни никакви следи от ръжда или прегряване вярно че малко ми бучи от гарнитурата на изпускателния но звука от гърнетата си е доста приятен особено на малки обороти..

Честно да ти кажа направо не ми се вярва... Ако ти е за евтини гърнета Еньо беше намерил коя фирма е директен вносител на тях и там даже бяха още по евтини ако някой иска да разбере коя е тя питайте го май Косал или нещо такова беше...


Вто Авг 30, 2005 8:44 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 9:28 pm
Мнения: 27
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Абе то темата е малко стара, ама и аз да се оплача от тези идиоти ЕМкомплект 33. Точно хората от Павлово така ми смениха преди време задното гърне, че после пак смяна след 1 година, но в Крафт - там цените са високи, ама работят много добре, а и бяха единственото место, където имаха и двуцевка за колата.

П.С това на за Алфа-та а за Фиат Панда 4х4 - 1000 Fire.

Като цяло тези в ЕМкомплект 33 са доста неориентирани в това какво предлагат, а и при монтажа на гърнето бяха сложили скоба от Опел Корса.

_________________
Alfa Romeo 145 T.S.
POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL


Сря Ное 23, 2005 10:23 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg