Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:39 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Кошмарът "Александър Ауто" 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Май 18, 2005 3:56 pm
Мнения: 70
Местоположение: София
UNREAD_POST Кошмарът "Александър Ауто"
Фактите:
Късам 2 пъти жило и трудно ми включват скоростите.
В сервиза ми сменят съеднителя. Вместо искания от мен "Валео" слагат по-евтин,за което ме уведомяват след ремонта. Къса жило на 3 км след смяната. Сменят ми жилото пак там. След няма и месец почват пак проблеми с включването на скорости. Оттогава насам между 6-8 пъти са я "ремонтирали", като последните два пъти бяха ТОАТАЛНИ ремонти...за 4 дни...оказа се че за толкова време само са ми натегнали жилото...и не можах и един километър така! Явно идеята с бавенето е била да се откажа най-накрая да искам да си оправят кашата!

Исках и смяна на дисковете на спирачките....забравили ...ама ги били почистили и "пипнали"...исках да ми оправят несветещите халогени....проблема бил по-серизоен...трябвало да я оставя за по-дълго.... :twisted:

НИКОГА ПОВЕЧЕ В ТОЗИ СЕРВИЗ!!!!

_________________
Fiat Brava 1,6 16v 103 к.с. 1997г.


Вто Сеп 04, 2007 4:18 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Вече почти няма сервиз на който да се довериш. Аз предпочитам сервиз в който мога да наблюдавам работата по колата си дори и сервиза да не е някой голям и реномиран. По-леките ремонти извършвам самостоятелно. За жилото предполагам също са монтирали менте. Другото задължително за новото жило е смазването му с грез преди монтажа и да не остане след мнонтажа много прегънато. Иначе ще си имаш малък ход и лошо отделяне, а твърдия педал ще скъса жилото отново. Не мога да повярвам, че в официален FIAT сервиз не знаят това.
За спирачките не ми се говори. Това с почистването стана нещо като стандартен лаф за несвършена работа. Трябва да се разбира "изобщо не сме бутвали там". Другото което не харесвам и при Ал. Ауто и при Италсервиз е понятието "оригинална италианска част". Питам каква е частта и това ми се отговаря, а аз искам да знам производителя.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Вто Сеп 04, 2007 4:28 pm
Профил ICQ YIM
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Ferrari написа:
Вече почти няма сервиз на който да се довериш. Аз предпочитам сервиз в който мога да наблюдавам работата по колата си дори и сервиза да не е някой голям и реномиран. По-леките ремонти извършвам самостоятелно. За жилото предполагам също са монтирали менте. Другото задължително за новото жило е смазването му с грез преди монтажа и да не остане след мнонтажа много прегънато. Иначе ще си имаш малък ход и лошо отделяне, а твърдия педал ще скъса жилото отново. Не мога да повярвам, че в официален FIAT сервиз не знаят това.
За спирачките не ми се говори. Това с почистването стана нещо като стандартен лаф за несвършена работа. Трябва да се разбира "изобщо не сме бутвали там". Другото което не харесвам и при Ал. Ауто и при Италсервиз е понятието "оригинална италианска част". Питам каква е частта и това ми се отговаря, а аз искам да знам производителя.


А, понятието "италианско - оригинално-" чувал ли си? :D

_________________
FIAT-SPORT


Вто Сеп 04, 2007 10:08 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
На мен отначало ми препоръчаха "Александър - Ауто"(до скоро имах лепенка на задния номер) един пич, дето има братовчед с Барчета и бил много доволен. Закарах колата за смяна на масло и ремък и да направят диагностика като за току що закупена кола - 370лв. и всичко е на шест, имал съм перфектната кола. След седмица закарах пак колата заради надекватно поведение на пътя. Смяна на каре плюс поредната диагностика - 170лв. След още няколко дни стана страшно, незакачени кабели и маркучи стърчащи отвсякъде, липсващи капаци на ремъка(има белези от скоро свалени болтове). Кабела за (ако не се лъжа) мап сензора попаднал в шайба за ремъка и колата гасне на 20 км от София. После пътна помощ, майстори нов датчик...още 300лв. А на първата диагностика трябваше да видят скъсания тампон на скоростната кутия, но уви защо да си правят труда като едвали би ми било проблем след 2-3 седмици да сменя скоростна кутия. Добре че леко врътнахме "италиянеца" та преживях цифрата.

Не ходете там!


Вто Сеп 04, 2007 10:36 pm
UNREAD_POST 
Аз да ви кажа имам един приятел който поддържа колите на баща ми от 23 години. Сега каквото и да стане с мойта Мара я карам при него. Поглежда я и ми я оправя след това. Плащам само за частите не и за труд. Човека има кариера от 45 години като монтьор и му имам пълното доверие.


Вто Сеп 04, 2007 11:52 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 2:46 am
Мнения: 256
Местоположение: София
UNREAD_POST ---
m1t3t0 написа:
Аз да ви кажа имам един приятел който поддържа колите на баща ми от 23 години. Сега каквото и да стане с мойта Мара я карам при него. Поглежда я и ми я оправя след това. Плащам само за частите не и за труд. Човека има кариера от 45 години като монтьор и му имам пълното доверие.
Колега, би ли ми казал негови координати или ако можеш на ЛС ще е най-добре.....Благодаря

_________________
REAl CARS - REAL LIFE>>> FIAT BRAVO 1.6/16V DOHC 182A4.000 103H.P.+ / 1997


Нед Окт 07, 2007 6:35 pm
Профил
UNREAD_POST Re: ---
ZDRAVIO написа:
m1t3t0 написа:
Аз да ви кажа имам един приятел който поддържа колите на баща ми от 23 години. Сега каквото и да стане с мойта Мара я карам при него. Поглежда я и ми я оправя след това. Плащам само за частите не и за труд. Човека има кариера от 45 години като монтьор и му имам пълното доверие.
Колега, би ли ми казал негови координати или ако можеш на ЛС ще е най-добре.....Благодаря


Може и да не е на ЛС, та повече колеги да се възползват. :wink:


Пон Окт 15, 2007 11:49 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 2:46 am
Мнения: 256
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: ---
Paparac написа:
ZDRAVIO написа:
m1t3t0 написа:
Аз да ви кажа имам един приятел който поддържа колите на баща ми от 23 години. Сега каквото и да стане с мойта Мара я карам при него. Поглежда я и ми я оправя след това. Плащам само за частите не и за труд. Човека има кариера от 45 години като монтьор и му имам пълното доверие.
Колега, би ли ми казал негови координати или ако можеш на ЛС ще е най-добре.....Благодаря


Може и да не е на ЛС, та повече колеги да се възползват. :wink:
"Право нафта", КОЛЕГИ!

_________________
REAl CARS - REAL LIFE>>> FIAT BRAVO 1.6/16V DOHC 182A4.000 103H.P.+ / 1997


Сря Окт 17, 2007 2:40 am
Профил
UNREAD_POST 
И аз да се оплача от Ал. Ауто . Гола вода са отивам да си купя масло филтри, ремъци и ролки и ми искат талона на колата (да уточня не съм вещ с автомобилите и очаквам да ме обслужат като ми дадат нещата които трябва да са ) цъка пича по компа и ми ги дава след 10 мин. товаря ги в колата и на другия ден отивам при моя майстор отваря той книгата и гледа ангренажен ремък не е този маслен филтър не е този ролка(шайба ) не е и тя тази която трябва да е само маслото и въздушния филтър. Отидох върнах ги и поисках масло още 1 туба и ми върнаха останалото като кеш . А за сервиза не смея и да си помисля щом там в магазина са зле в сервиза сигурно хептем . За да си оставиш там колата трябва да си много смел без да се убиждат колегите . От магазина съдя за сервиза .


Пет Ное 16, 2007 12:51 am

Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 9:48 pm
Мнения: 4
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Кошмарът "Александър Ауто"
jsp написа:
Фактите:
Късам 2 пъти жило и трудно ми включват скоростите.
В сервиза ми сменят съеднителя. Вместо искания от мен "Валео" слагат по-евтин,за което ме уведомяват след ремонта. Къса жило на 3 км след смяната. Сменят ми жилото пак там. След няма и месец почват пак проблеми с включването на скорости. Оттогава насам между 6-8 пъти са я "ремонтирали", като последните два пъти бяха ТОАТАЛНИ ремонти...за 4 дни...оказа се че за толкова време само са ми натегнали жилото...и не можах и един километър така! Явно идеята с бавенето е била да се откажа най-накрая да искам да си оправят кашата!

Исках и смяна на дисковете на спирачките....забравили ...ама ги били почистили и "пипнали"...исках да ми оправят несветещите халогени....проблема бил по-серизоен...трябвало да я оставя за по-дълго.... :twisted:

НИКОГА ПОВЕЧЕ В ТОЗИ СЕРВИЗ!!!!

Здравейте,
Виждам че темата е стара, но все пак..имам абсолютно същия проблем със жилото на съединителя. Къса жило 2 пъти, след като го смених за 3-ти път спря да превключва скорости, но жилото е все още здраво (всеки път слагам различни жила в различни сервизи). Като изгася двигателя скоростите влизат паля натискам съединител и не гасне ами отцепва някакси, но мога да я карам само на втора не мога да сменям скорости на запален двигател, което ме навежда на мисълтта че съдеинителя е за смяна, но със старото жило от преди три дни си превключваше чудесно. Когато я запаля на студен двигател превклчва но много трудно и то за около 5 мин. после отовно не ще. Милсля да отида до Александър Ауто да го прегледат?!
Моля да споделиш къде си решил проблема?


Пет Май 15, 2009 12:33 pm
Профил WWW
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Колега за каква кола става дума?

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пет Май 15, 2009 12:59 pm
Профил ICQ YIM

Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 9:48 pm
Мнения: 4
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Става въпрос за Фиат браво 1.6 , 103 конски сили 1997 година.


Пет Май 15, 2009 1:30 pm
Профил WWW
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
При монтажа жилото е добре да се гресира. Също така то прави една извивка и пътя през който да се прокара при монтаж е от значение.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пет Май 15, 2009 1:55 pm
Профил ICQ YIM

Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 9:48 pm
Мнения: 4
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Благодаря за отговора колега, но няма да се справя сам с тази процедура. Въпроса ми по скоро е къде да го карам да го правят, че вече сам се отчаял от тези сервизи. Засега съм се спрял на александър ауто, въпреки негативната тема..


Пет Май 15, 2009 4:50 pm
Профил WWW

Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 9:48 pm
Мнения: 4
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
След смняна на 3-то жило, проблема за сега е решен, скоросите влизат идеално, всичко е наред . Дано да изкара повече от 2-3 дена това, води се оригинално . Останах доволен от сервиза :). След няколко дни ще пиша отново дали още е здраво жилото .


Съб Май 16, 2009 9:00 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg