Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:03 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Разход на гориво за Фиат купе 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Юли 23, 2007 9:13 pm
Мнения: 11
Местоположение: Перник
UNREAD_POST 
Ако говолим за разход, моето купе го купих с газова уредба.На газ работи добре, но на бензин гасне като пуснеш газта-незнам защо е така. Та на газ смесено ми дава 20 на 100 при положение че 1 и 2 предавка го вкарвам в седем хил.\обр..Това може да ви се вижда добре но като изминаваш по 200 км на ден ми бърка добре в джоба.ХАХААХАХХА. НО КУПЕТО СИ Е ВЪРХА


Сря Сеп 12, 2007 12:29 am
Профил
UNREAD_POST 
UT__AT написа:
Ако говолим за разход, моето купе го купих с газова уредба.На газ работи добре, но на бензин гасне като пуснеш газта-незнам защо е така. Та на газ смесено ми дава 20 на 100 при положение че 1 и 2 предавка го вкарвам в седем хил.\обр..Това може да ви се вижда добре но като изминаваш по 200 км на ден ми бърка добре в джоба.ХАХААХАХХА. НО КУПЕТО СИ Е ВЪРХА



Ами да ти кажа честно и аз бях с подобен разход в началото. След безброй опити за сваляне на разхода, стигнах до 8/100 на дълго и то с двама души и багаж. А иначе карайки икономично без пасажер свалих до 7-7.2 на дълго. Градско съм 11-12 при положение че не жаля колата. При мен най-голям ефект за разхода и вървежа даде смяната на меката връзка, катализатора и последните две гърнета. Но си карам само на бензин за газ неща и да чуя.


Сря Сеп 12, 2007 10:16 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Няма как дросела да е отворен до край и разхода да е малък. до 100-120 горе долу се ядват нещата. После си отивам и аз на 8/100, а двигателя ми е 1.6

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Сеп 12, 2007 10:19 am
Профил ICQ YIM
UNREAD_POST 
Да със сигурност най-голям приход за високия разход има задкормилното устройство :D Аз докато се накефя първоначално на колата 20/100 си ги правех. Но колегата спомена за 7к оборота :) трябва с такова каране да е придобил вече акции в някоя петролна компания. :D


Сря Сеп 12, 2007 11:06 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 28, 2006 1:19 pm
Мнения: 157
Местоположение: DownTown
UNREAD_POST 
Добре де , вижте какъв е проблема при мен. Градско ми харчи около 14 +/- 1 , без да я настъпвам много , защото живея в центъра и не карам повече от 2-3 км и обратно,няма къде да я изрежа по път. Мислех си че нещо не е както трябва , защото понякога когато я запаля и не дам газ - гасне или след като я изрежа и пак я оставя на свободен ход.Ходих на диагностика, човека каза че е супер , само имаше две "код ключ грешки" и ги изчисти. После реших да си направия тест - Перник - София - Пазарджик - Мотаене пак на каси разстояния - София (задръствания около 40 мин.) - Перник ми даде 7.76 , средна скорост 150 (120-190) от което много се зарадвах, ама си продължи с разхода 14 градско. Въпроса ми е :

1. Може ли защото я карам на много къси разстояния да ми харчи 14 градско
2. Какво оказва влияние на разхода като изключим задкормилното устройство - какво трябва да проверя
3. Защо може да ми гасне

_________________
Изображение


Чет Сеп 13, 2007 8:02 pm
Профил
UNREAD_POST 
Пробвай да смениш бензиностанцията първо. Провери въздушния филтър в какво състояние е. И на мен на първата диагностика ми казаха че всичко е супер, но на втората ги насочих към стъпковото моторче за празен ход(според някой е автоматичен смукач) при него симптомите са точно такива каквито обясняваш. Може да пробваш на място както си работи колата, едновременно да пуснеш фарове, парно и чистачки, и ако е от него, ще свали рязко оборотите. Аз след като го смених се оправи. Но най-голямо влияние на вървене и разход най-вече оказа смяната на гърнетата, катализатора и меката връзка. След като ги смених стана съвсем друга кола. Градско разхода ми е 12-13 при ръчкане иначе ако се правя на "неделен шофьор" 11-12 макс. На дълго - товарен при скорост 140-160 половината време с климатик 8-8.5 Сам - икономично с изключване по инерция когато може под 7. Виждам че в инфото си се посочил като "гражданин на света" :) Ако случайно тази неделя си в София може да заповядаш 12.00 на О'Шипка в Люлин, имаме среща на форума, ще погледнем на място за какво иде реч.


Чет Сеп 13, 2007 9:40 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 1:38 pm
Мнения: 252
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST 
RAADOO написа:
Поздравления за избора:) И аз съм с 1.8 и разходът ми е същия, въпреки, че не съм го засичал точно. Градско слагам 20 лв. и карам маааалко повече от 100 километра, т.е. 10 на 100. Извънградско не съм го засичал точно, но горе долу ми е между 6,5 и 7, като карам до 120 км/ч. Аз съм на морето и рядко изминавам повече от 100 км :)

А за колегата с купето 2.0 - или постоянно го караш на високи обороти, или имаш филтри за смяна.


И моята дава такъв разход като гледам.Не съм засичала с точност,но за 30лв. минавам 150-160км :)

_________________
Fiat Coupe 1.8 16V - ex

Fiat Barchetta 1.8 16V -now

Изображение


Пет Сеп 28, 2007 4:45 pm
Профил
UNREAD_POST 
Dessy написа:
И моята дава такъв разход като гледам.Не съм засичала с точност,но за 30лв. минавам 150-160км :)



Колега/Колежке, ако това е каране в градски условия само, а не комбиниран разход, е повече от добре.


Пет Сеп 28, 2007 5:15 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 1:38 pm
Мнения: 252
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST 
LEVSKI написа:
Dessy написа:
И моята дава такъв разход като гледам.Не съм засичала с точност,но за 30лв. минавам 150-160км :)



Колега/Колежке, ако това е каране в градски условия само, а не комбиниран разход, е повече от добре.


Нали и аз не мога чак да повярвам,но е само в градски условия.Но пък сутрин не съм по задръстванията,може и това да дава отражение :)

_________________
Fiat Coupe 1.8 16V - ex

Fiat Barchetta 1.8 16V -now

Изображение


Пет Сеп 28, 2007 5:20 pm
Профил
UNREAD_POST 
Задръстванията са основена, но не и единствена причина за качване на разхода, но при теб явно няма нужда от съвети, пипай колкото се може по-малко по колата и ще и се радваш по-дълго време. :D


Пет Сеп 28, 2007 5:40 pm

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 11:29 pm
Мнения: 3
UNREAD_POST Re: Нещо за разхода на гориво и за вариатора
Драги колеги,
Аз съм съвсем нов.Преди седмица купих едно 'муци' Купе 1.8 на реални 76,000 км от Италия за 1500 Евра 1999г.Но го качих на автовоз до България и още не е дошло.
И мене ме вълнува въпроса за разхода на гориво.
Ето какво дават в спецификацията:
Fuel consumption 11.9/6.8/8.6 l/100km urban/extra-urban/combined
това за мен значи 12л. градско и 8 л извънградско,защото не карам бързо.Пътищата в Северна България ги знаете.Купих го не да се състезавам ,а за кеф.Имам си други бараки
за работа ,за нивата, да возя бабите и т.н.
Колата имаше един проблем .
Вариаторът беше повреден и на тихи обороти работеше като дизел.Над 2000 оборота шумът изчезваше.
Вижте в каталога на страница 22 .
-- непозволен линк --
Звъннах на моя монтьор по мобилния и той ми каза да не се притеснявам и да я вземам и ,че щял да го ще го смени за 130 лв, с труда.Това им било слабото място на Купетата и не само на тях но и на другите фияти.Може и така да е , но си мисля тази повреда да не е дала други усложнения, защото не знам мацката,от която го купих колко го е карала така.Италианците се славят като мърльовци , а за мацките им да не говорим.
Иначе като я гледаш и отвън и отвътре,двигател като,че ли колата е излязла от завода преди седмица.
Не знам !Кръстя се!Ще видим ще я карам или ще я продавам на някой селянин.
Със Здраве и без катаджии по пътя!


Чет Сеп 09, 2010 12:35 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg