Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:41 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Grande Punto с cruise control (темпомат) 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 10:50 am
Мнения: 11
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST Re: Grande Punto с cruise control (темпомат)
Аз имам още въпроси дано не досаждам вече. Моя волан е с осем бутона и осветление на бутоните, лентовия кабел дали ще напълно окабелен на всички модули. И като нямам СС дали имам светодиод на таблото който показва кога е включен. А на този адрес https://www.fiat-bg.com:7080 не се товаря нищо.


Вто Яну 29, 2013 2:45 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Grande Punto с cruise control (темпомат)
Лентовият кабел е с 12 пера и са окабелени при всички варианти на модулите. Съжалявам за ePER-а. На отделен компютър от форума е, и не всеки път се сещам да го пусна (направили са го да работи само под Windows).

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Вто Яну 29, 2013 3:42 pm
Профил ICQ YIM
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 22, 2010 11:43 pm
Мнения: 115
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Grande Punto с cruise control (темпомат)
Тази твоя реализирана идея сериозно ми се загнезди в главата, цифром колко ти излезе упражнението и как е сега управлението.

_________________
Изображение


Вто Яну 29, 2013 4:50 pm
Профил YIM
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Grande Punto с cruise control (темпомат)
Лостчетата ги купих от Англия за 100 паунда. Имах и 50лв. за доставка с Еконт Англия. Допълнително дадох и 50 евро за MultiEcuScan, защото активацията на круз контрол работи само в регистрираната версия. Последният разход може да си го спестиш, защото ще ти дам да ползваш моя лаптоп.
Тествах нещата засега само на околовръстното, но е много приятно. Активирах системата на 80 и скоростта се стабилизира. При изпреварване може да се ускори без проблем и като отпуснеш газта отново стабилизира на зададената скорост. Излиза от режим ако натиснеш спирачка или съединител, но после с бутона Res отново ускорява до зададената скорост и пак се фиксира там. Системата не работи при скорости под 40км/ч.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Яну 30, 2013 1:56 pm
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 10:50 am
Мнения: 11
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST Re: Grande Punto с cruise control (темпомат)
Чак сега видях темата за разглобяването на таблото и добавяне на светодиода за СС. А ако нямам светодиод без него дали ще заработи ако всичко останало е наред? Защото ми е дошла друга мисъл. Защо да купувам модула който излиза към 300 лв. и да разглобявам таблото (което малко ме притеснява да не счупя нещо или стрелките после да не показват вярно) за да добавя светодиод, като не съм сигурен на 100% че компютъра ми поддържа СС. Мисля да направя схемата от лосчето на СС която е съвсем елементарна има три съпротивления един диод и три превключвателя (обща цена под 5 лв.) да я свържа към компютъра и да пробвам дали ще заработи. И ако заработи тогава да купувам модул и да разглобявам таблото да слагам светодиод.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Чет Яну 31, 2013 10:49 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Grande Punto с cruise control (темпомат)
Разглобяването на таблото не доведе до нищо. Индикация продължавам да нямам и след монтаж на диода, защото софтуера в таблото не е предвиден за CC. За щастие всичко си работи и без индикацията. Безпроблемна индикация има при таблата с многоредов дисплей. Там има дори и текстово изписване при активиране. Аз прецених, че не си струва да подменям табло заради едната лампа.

PS: Мога да ти напиша стойностите на съпротивленията за различните функции на лоста. Той си е най-обикновен резисторен делител.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Яну 31, 2013 12:47 pm
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 10:50 am
Мнения: 11
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST Re: Grande Punto с cruise control (темпомат)
Какво ще рече многоредов дисплей? В упътването ги водят два вида. Моето е с мултифункционален. Намерих още една схема но и на нея няма стойностите на резисторите така че няма да са излишни. И още "RES", "+" и "-" са само бутони, в смисъл че като ги пуснеш се връщат в изходно положение предполагам, а "ON-OFF" как действа и кой къде е на схемата че само "RES" е надписан?


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Чет Яну 31, 2013 2:48 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Grande Punto с cruise control (темпомат)
Мултифунцконалното табло е многоредовото. На него тръгва индикацията. Аз за съжаление съм 2-та картинка и затова нямам. +, - и Res са изпълнени на принципа на бутони. ON/OFF на картинката е ключа, който прекъсва цялата верига.

Стойности на съпротивленията:
Позиция OFF - прекъсната верига
Позиция ON - 2480 ома

Всички следващи са при положение ON на общия ключ:
Лост на позиция (+) - 345 ома
Лост на позиция (-) - 740 ома
Натиснат бутон RES - 132 ома

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Яну 31, 2013 5:52 pm
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 10:50 am
Мнения: 11
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST Re: Grande Punto с cruise control (темпомат)
При ключ на "on" и натиснат бутон "RES" минава само през R1-132oma, натиснат бутон "+" минава през R1 и R2 общо 345 ома значи R2 е 213 ома, натиснат бутон "-" минава през R1,R2 и R3 общо 740 ома което значи че R3 е 395 ома. Правилно ли съм разбрал ако е така много нестандартни стойности. Само не разбирам как при положение на ключа "on" има 2480 ома или нещо бъркам някъде.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Чет Яну 31, 2013 11:25 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Grande Punto с cruise control (темпомат)
Стойностите, които давам са от електронната документация eLearn, но съм ги мерил и лично. Мисля, че на тази схема има нещо спестено. Единственият начин да дава 2480 ома при ON и да дава малко съпротивление при друг бутон е с двойно действащ прекъсвач. По друг начин не мога да си го представя. Май трябваше да тегля една отвертка на лостовата система :lol:

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пет Фев 01, 2013 1:18 am
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 10:50 am
Мнения: 11
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST Re: Grande Punto с cruise control (темпомат)
Намерих още две схеми на същото нещо във Tolerance Data и във ESI tronic и са абсолютно еднакви но и там няма стойности на елементите така че ще търся още.


Пет Фев 01, 2013 10:51 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg