Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:26 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Fiat Punto MK1 1.1 - няколко проблема и решения 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Мар 14, 2012 8:18 pm
Мнения: 4
UNREAD_POST Fiat Punto MK1 1.1 - няколко проблема и решения
Привет на всички. Тъй като от няколко месеца имам Пунто 1.1 бензин и срещам различни проблеми реших да пусна тази тема. На няколко от проблемите намерих решение, на други предстои. В началото смених всички накладки, даже и на барабаните отзад+едно цилиндърче+2 жила на ръчната, масло, въздушен филтър, малсен и горивен филтри - всичко около 180лв с работата. След това установих, че има нещо нередно по работата на двигателя (светна лампата за дюзата) и пак я закарах - оказа се, че едната бобина не работи - смяна - 20лв на старо (бях пред заплата :)). Дотък добре, но след 2 седмици ме остави на изхода от София при Джъмбото - пак светна лампата и угасна, и повече неможа да запали. След няколко тежки инструкции по телефона установих, че е датчика на коляновия вал (т.нар датчик на Хол), защото след размърдане на кабела му успях да я запаля, но временно след което пак угасна след 10-20мин и ме дърпаха. Резултат - нов датчик - 36лв. Остават ми тампон при скоростната кутия - 37лв., гарнитура (12 или 8лв), регулаж на клапаните, ангренажен ремък и ролка (19+44лв. а може и 26лв. по-евтина ролка).
Единствения все още нерешен проблем, който имам е следния - понякога не пали веднага като се чува само едно като биене на бендикса без да върти изобщо. Може да са и четки на стартера - нямам си на идея, ще трябва сигурно да я закарам на специалист. Ако имате идеи съм отворен към всичко. Поздрави


Пон Юли 09, 2012 11:36 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Fiat Punto MK1 1.1 - няколко проблема и решения
Проблема с паленето определено опира до отваряне на стартера. Правилно си се насочил към четки.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пон Юли 09, 2012 12:20 pm
Профил ICQ YIM

Регистриран на: Сря Мар 14, 2012 8:18 pm
Мнения: 4
UNREAD_POST Re: Fiat Punto MK1 1.1 - няколко проблема и решения
Мерси за отговора. А случайно някой да знае на каква цена са?


Пон Юли 09, 2012 3:30 pm
Профил

Регистриран на: Сря Мар 14, 2012 8:18 pm
Мнения: 4
UNREAD_POST Re: Fiat Punto MK1 1.1 - няколко проблема и решения
Така, смених четките - с работата 40лв. Два дена работи супер и сега пак започна да дава проблеми, отново почна да "цъка"("щрака") при завъртане на ключа и не иска да завърти изобщо. От 3-4 път пали, като си мисля, че по-зле става. Вторник ще я карам пак.


Нед Юли 29, 2012 7:43 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg