Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:03 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Grande Punto кой какво е сменял и за какво е ходил в сервиз 
Автор Съобщение
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 1:17 pm
Мнения: 46
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST Grande Punto кой какво е сменял и за какво е ходил в сервиз
Grande Punto кой какво е сменял и за какво е ходил в сервиз. Общо взето ми е интересно на колко км сте сменяли нещо.

_________________
ИзображениеИзображение


Вто Окт 19, 2010 12:49 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Grande Punto кой какво е сменял и за какво е ходил в сервиз
Засега е влизала само за консумативи. Имам и 2 посещения в сервиза за бояджийски ремонти (удар от камъче и вдлъбнатина от градушка). Колата вече е на 44 000км. и е извън гаранция. Нещата, които ме дразнят и са за ремонт в момента са 3:

1. Неприятно скърцане от към задна лява врата при по-сериозно усукване на купето или при преминаване на легнал полицай. Не мога определя причината за това. Вратата е отваряна при единия бояджийски ремонт.
2. Потропване на предно дясно колело. Не съм го проверявал, но подозирам тампон на носач или шарнир. Колето видимо играе ако се ритне гумата по дължина на колата.
3. Отказаха напълно левите бутони на мултиволана. Това са бутоните за сила на звука и Mute.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Окт 20, 2010 12:14 am
Профил ICQ YIM
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 1:17 pm
Мнения: 46
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST Re: Grande Punto кой какво е сменял и за какво е ходил в сервиз
Ferrari написа:
Засега е влизала само за консумативи. Имам и 2 посещения в сервиза за бояджийски ремонти (удар от камъче и вдлъбнатина от градушка). Колата вече е на 44 000км. и е извън гаранция. Нещата, които ме дразнят и са за ремонт в момента са 3:

1. Неприятно скърцане от към задна лява врата при по-сериозно усукване на купето или при преминаване на легнал полицай. Не мога определя причината за това. Вратата е отваряна при единия бояджийски ремонт.
2. Потропване на предно дясно колело. Не съм го проверявал, но подозирам тампон на носач или шарнир. Колето видимо играе ако се ритне гумата по дължина на колата.
3. Отказаха напълно левите бутони на мултиволана. Това са бутоните за сила на звука и Mute.



И мойта задна лява врата проскръцва примерно като слизам от бордиур едно такова стържещо направо. Но е едва забележимо все още.

Интересно ми беше на колко км се разтропва предницата, явно 40-50 000км

_________________
ИзображениеИзображение


Сря Окт 20, 2010 9:06 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 4:08 pm
Мнения: 21
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Grande Punto кой какво е сменял и за какво е ходил в сервиз
Здравейте и от мен.Да кажа и мойте болежки смених биалетка и дръжка на задна дясна врата.Като цяло не съм доволен от сервиза на фиат(до летището)пращи ми задна лява колона но само като е студено казвах им да го погледнат а те еми направихме ти нови настроики намалихме баса и високите, същата работа а те ми казват все пак аудиото не е bose,нещо напоследък дясно ел стъкло като стигне почти до горе нещо прещраква,като вдигам шофьорското стъкло светлината на фаровете леко намалява,казах в сервиза те викат всичко е ок.Това е от мен колата е на 2г 6месеца ,15000км.Ходих миналия месец да ми прават някаква диагностика безплатна и ми дадоха някаква карта за отстъпка за резервни части и труд.


Пет Окт 29, 2010 11:38 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Grande Punto кой какво е сменял и за какво е ходил в сервиз
Ново обслужване и отново самостоятелно. Самостоятелното е в пъти по-евтино от обслужването в сервизите на FIAT. За масло слагам Selenia WR 5W40, а за филтри ползвам полските на David Vasco. Малко преди това писах и в другата тема, че смених предни накладки. Не намерих оригиналните Bosch, но съм изключително доволен от качеството на Textar.
Колата е на 45 900км и извън гаранция.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Дек 08, 2010 3:41 pm
Профил ICQ YIM
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 1:17 pm
Мнения: 46
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST Re: Grande Punto кой какво е сменял и за какво е ходил в сервиз
От къде си купуваш маслото и филтрите, че и аз трябва да го сменя.

_________________
ИзображениеИзображение


Чет Дек 30, 2010 1:11 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 3:31 pm
Мнения: 5
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST Re: Grande Punto кой какво е сменял и за какво е ходил в сервиз
ФИАТ-ът ми е Гранде пунто 2009 г, серия Лъки и е на 42000 км. Март ще направи 2 години и за радост на сервиза и мой ужас, му свършва гаранцията. Сигурно съм навъртял над 1000 км само от посещение на това свято място. :yahoo: Там, поне са изключително любезни.
:yahoo: До сега съм сменил само: :heat: 3-та предавка на скоростите, тампони на макферсона, целият ел. сноб от контакта към двигателя, ключът с дистанционното, шофьорската седалка, почти цялата изпускателна система, фиксатори и брави на вратите, кора на задната врата, агрегат на климатика и т.н В момента, е отново в сервиза, защото доста от нещата, които ремонтираха, държат ден до пладне :butcher:
За 30 години, от както шофирам, не съм влизал общо толкова пъти с всичките си коли за ремонт.
Със сигурност знам, че никога повече през живота си няма да си купя подобен боклук :comando: , но докато го карам, ще ми е интересно да чуя и съдбата на други горди собственици, на иначе доста-красивото техническо недуразумение. Обадете се, ако организирате среща на Гранде пунто собственици.
Междо другото, интересува ме, горят ли ви масло двигателите. Моят издухва 1 литър за 10 000 км. На други нови коли, това не ми се е случвало?!
Нещо не се оправям с този форум. Искаше ми се това писание да се прочете от всички фиатаджии, но не открих, къде да го публикувам, така че може да го ретранслирате на правилното му място в системата.
Извинявам се на хората влюбени в тази марка. [color=#0000BF] Нищо лично! Просто трябва да сме на ясно, че ФИАТ са длъжници на потребителите си, по отношение на качеството.


Сря Яну 26, 2011 5:40 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Grande Punto кой какво е сменял и за какво е ходил в сервиз
Не знам защо така се получава с Lucky версията. В моя офис сме 2-ма собствениците на Grande Punto. Аз карам 1.3JTD 75 коня динамик изпълнение, а колежката е с Lucky. И двете коли засега нямат сериозни оплаквания. Моите съм ги споделил малко по-горе в темата. В момента съм на 47 200км.

Изгорих малко масло при разработването на мотора преди 1-та смяна. В момента не променя изобщо нивото между смените. Не съм състезател и не въртя много турбината.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Яну 26, 2011 10:24 pm
Профил ICQ YIM
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 4:08 pm
Мнения: 21
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Grande Punto кой какво е сменял и за какво е ходил в сервиз
Здравейте,днес минах на третото обслужване на моето гранде пунто а то е масло,маслен филтър,филтър на климатика,профилактика на климатичната система(изтегляне на фреона,проверка на цялата система,вакумиране и зареждане със фреон)смяна на двете предни биалетки,като се беше разбила само едната,но ми казаха че биалетките били някакъв нов стандарт-тоест малко по къси,за това е добре да се сменят и двете за да няма натоварване ако сменя само повредената.Реших и двете.Това са цените на части и консумативи:
-филтър климатик-32.91лв
-биалетки 2бр-104.04лв
-гайка 4бр-4.94лв
-смяна масло+2филтъра-65.63лв
смяна биалетки-24.50лв
профилактика на климатик-32.50лв
- 52.90лв ддс
всичко тотал-317.42лв
две години гаранция за части и труд.
Колата е ниво динамик 1.4 77кс на 3 години и 20 000км пробег.
Това е от мен,ако някой го интересува да пита нещо.
Успех и безаварий но на всички колеги. :bye:


Съб Юни 04, 2011 10:22 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Grande Punto кой какво е сменял и за какво е ходил в сервиз
Доста парички таксуват частите Auto Italia. Аз минах на части от Ауто Плюс.

Биалетки MOOG - 67лв. двете. Гайките са си в комплекта
кормилни накрайници MOOG - 25лв. за бройка.
шарнири на носачи SWAG - 25лв. на бройка
тампони на носачи OCAP - цената вече не помня. Тях и не купих от Ауто Плюс, защото се оказа, че SWAG и MOOG предлагат само целия носач. Качествени има на Лемфьордер, но бързах и не намерих вносителя им.
Труда е от мен.

PS: Реално се оказа, че моето Grande Punto не тропка от биалетките, а от вътрешните тампони на стабилизатора. Това вече иска смяна на целия стабилизатор и тук алтернативи няма - 140 евро ако го поръчам от чужбина. В АИ не съм питал.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Съб Юни 04, 2011 11:12 pm
Профил ICQ YIM
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Grande Punto кой какво е сменял и за какво е ходил в сервиз
За съжаление трябва да потвърдя думите на колегата ikl007. От предишният ремонт OCAP тампона изкара 8000км и беше заменен с MOOG. Тук вината си е моя. Вината на FIAT е, че за 56 000км не остана оригинална част по предното окачване. Сега се разтропаха и макферсон тампоните, скоростния лост не се центрира сам като изключа предавката, не работят бутоните във волана за управление на радиото. Някой би казал, че това са бели кахъри ама защо такива има само при италианските марки? Защо един собственик на Toyota Avensis прави по 80 000км годишно и засега е сменил само дискове и накладки?

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Вто Окт 11, 2011 8:27 am
Профил ICQ YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg