Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:21 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Проблем със реглажа на фаровете на Пунто 94 г 
Автор Съобщение
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 2:05 pm
Мнения: 40
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST Проблем със реглажа на фаровете на Пунто 94 г
Като цяло не съм доволен от светлината на фаровете. Счупени са явно регулаторите за няаляво надясно, след като въртиш като луд пък няма никакъв ефект и се събират много близо и двата фара - като светлина. Светят според мен добре като светлина, но има и наобяснимо петно в лявата страна. С н4 крушки съм. Десният фар имам чувството, че свети по-силно от левия и сменям редовно фасунгата щото изгаря (тя е от здрава пластмаса или бакелит - не знам точно), като слагам най-здравата, която е произвеждана някога според продавача в магазина на шкода до нас. При регулиране на десният фар точките стават две и се вдига само едната, т.е. светлината се разсейва в два снопа лъчи, което тъпо, защото така не се получава добра точка.
Това е при къси, при дълги положението е трагично. Дългите са доста високо, когато късите са нормални. Това петно вляво за което говорех по-горе става още по силно.

Кажето хора какво да правя? Доста често напоследък се налага да пътувам по тъмно, а и денят вече доста къс. Водил съм я на жичкаджия, каза че нищо им няма на фаровете. Склонен съм да си купя нови фарове, но не съм убеден, че това ще помогне и ще спрат да горат тези фасунги. Иначе с реглажа може би ще помогне. Обмислям да сложа халогени, за да подобря видимостта. Дайте съвет.


...забравих да отбележа, че карах и двата фара с крушки филипс силвър вижън или нещо от сорта, абе 54 лева дадох, дясната изгоря не самата крушка, а от температурата която се създава заедно с фасунгата, изгоря физически, разпаднаха се крачета и всичко отзад. левият фар е още с филипса.

Проблеми:
1. Реглажа на фаровете
2. Горят фасунги само на десния фар


Вто Окт 13, 2009 10:28 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 10:45 am
Мнения: 8
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: Проблем със реглажа на фаровете на Пунто 94 г
Здрасти колега аз имам Фиатче пунто 1,7 ТД от 96 година. Скоро си го купих и забелязвам че и аз иамам някакъв такъв проблем ;) Мисля и аз да сменя 1та крушка (на левия фар струва ми се някаква никаква светлина) а десния бие малко горе тия дни мисля да го лепна на някоя стена и да видя как да ги излекувам :agree: Но не мога даси обясня защо не ти мърдат фаровете ни наляво ни на дясно.:aggressive: да не би колата ти да е била удряна или да са развалени гнездата на самите фарове там дето са винтовет тр да ги видиш да не се набиваш за нови фарове. А ако все пак си решил ти препоръчвам да отидеш в някоя морга ще си намериш всякакви джиджавки от болт до двигател на доста сносни цени !!! чао за сега УСПЕХ

_________________
Изображение


Вто Окт 13, 2009 11:25 am
Профил
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 2:05 pm
Мнения: 40
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST Re: Проблем със реглажа на фаровете на Пунто 94 г
не знам какъв им е случая и ме е яд, че няма към кого да се обърне човек...обмислям варианта и да сложа халогени отдолу поне да виждам по-добре, ама като им гледам цените - те са колкото нови фарове...


Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Проблем със реглажа на фаровете на Пунто 94 г
Имах подобен проблем с регулирането на фаровете на старото ми браво. Просто механизмите бяха счупени и беше невъзможно да регулирам по височина. Проблема се реши с фарове от друга кола.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Вто Окт 13, 2009 8:40 pm
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 10:45 am
Мнения: 8
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: Проблем със реглажа на фаровете на Пунто 94 г
Виж какво пич вариантите са 2(поне аз така виждам нещата):
1. Отиваш при някой твой приятел дето има фиатче и гледаш как са неговите механизми ако работят и ги сравняваш с твоите гледай някое чопче или нещо да не е счупено
2. отиваш в някой магазин и питаш за фарове оглеждаш ги бързо и като се прибереш сравнява6 видяното с твоите. И ако е нещо счупенп лошо нови фарове.
Колкотодо халогени недей ами др учасници в движението, градско няма как, най-много даси изпросиш боя някъде :lol: Това е от мен дано стане работата !!!! Успех

_________________
Изображение


Вто Окт 13, 2009 9:17 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 2:05 pm
Мнения: 40
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST Re: Проблем със реглажа на фаровете на Пунто 94 г
От тази сутрин вече имам и друг проблем. Престана да върти моторчето на парното. Видях, че клемите са малко разтопени. Някой поправял ли е досага или се сменя с нов или използван?

Иначе за халогените имам идея да ги ползвам извънградско.


Сря Окт 14, 2009 9:38 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 10:45 am
Мнения: 8
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: Проблем със реглажа на фаровете на Пунто 94 г
Много хубаво за халогените щом така си решил ама според мен по добре си намери на старо или ги поправи или смени!!!
А за моторчето мн ясно че може да се смени. По моргите има всичко !!! Най-вероятно буксичката ти е клеясала или се е натоварило ако не си го пускал доста време и нищо чудно че е изгоряло. Провери си тоците първо.

_________________
Изображение


Сря Окт 14, 2009 3:29 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 2:05 pm
Мнения: 40
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST Re: Проблем със реглажа на фаровете на Пунто 94 г
решил съм довечера да проверя бушона, ако не е от него ще пусна моторчето като му подам ток от акумулатора и ако тогава не тръгне може да се смята за изгорял.


Сря Окт 14, 2009 4:44 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 10:45 am
Мнения: 8
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: Проблем със реглажа на фаровете на Пунто 94 г
Ами да аз мислех че това си го направил? А между другото ти имаш ли климатик на количката и ако имаш можеш ли да ми кажеш къде точно се помещава в двигателя че гледам и не знам точно къде е :lol: То не че сега ми трбва много :cool: :cool: :cool:

_________________
Изображение


Чет Окт 15, 2009 10:22 am
Профил
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 2:05 pm
Мнения: 40
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST Re: Проблем със реглажа на фаровете на Пунто 94 г
бушон беше....нямам климатик


Вто Яну 26, 2010 5:38 pm
Профил

Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 10:37 pm
Мнения: 3
UNREAD_POST Re: Проблем със реглажа на фаровете на Пунто 94 г
пич, аз имах същият проблем с фаровете. относно нагарянето на буксите, при мен се оказа, че в снопчето с кабелите има късо, т.е. даваше на маса. на пръв поглед нищо им нямаше, на кабелите, но при по-щателна проверка го намерих. а за регулацията на фаровете, и аз като теб се замаях да ги настройвам, да сменям крушки и нищо. какви ли не скъпи крушки не сложих и пак същата работа. накрая си купих ат практикер комплект крушки,7бр.,за 6лв. и стотинки, и съвсем буквално светнах. и така 6 месеца, чукам на дърво, никакви проблеми. свети чудно.


Вто Мар 23, 2010 11:31 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg