Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:53 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Смяна на радиаторчето за парното на Фиат Типо. 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Май 04, 2005 5:07 pm
Мнения: 135
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST Смяна на радиаторчето за парното на Фиат Типо.
Здравейте колеги,
Доста зор видях, но накрая се получи. Ето и с какво се сблъсках.

1. След като се свали кората от шофьорската страна под кормилото (не съм я снимал защото я свалих спешно и не ми беше до снимки), зад централната конзола се намира гадта мръсна, захлупена от дясно с нещо като капак на две видии. След като се махне и този капак се открива следната красива гледка:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Fiat Tipo 1,6 SX; '93; engine 159А3048; clima.


Съб Юни 03, 2006 3:05 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Май 04, 2005 5:07 pm
Мнения: 135
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
2. Преди да се свали клапата се развива видията (1), която съединява лостчето на клапата с лосчето на механизма, управляван от жилото. След това се сваля и самата клапа, като се развиват двете гайки (2) и (3).


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Fiat Tipo 1,6 SX; '93; engine 159А3048; clima.


Съб Юни 03, 2006 3:27 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Май 04, 2005 5:07 pm
Мнения: 135
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
3. Ето как е без клапата. До тук добре! Но сега идва зора!
Радиато ра се крепи на двете видии, които са отбелязани с (1) и (2), но не си мислете, че е достатъчно! Лостчето (3) трябва да се свали, иначе радиатора няма да излезе. Може да се опитате да го напънете на страни, но рискувате да се счупи. За това по-добре го свалете. То в горния си край се крепи на двете рамена, които влизат в дупки на механизма на жилото. Сглобката най-много прилича на бутало на кола и колянов вал, само дето оста се намира на буталото. Дано да ме разбрахте :-)
Коло псувах инжинера, докато разбера как се сваля! Много глупава сглобка, но с чалъм за сваляне и слагане. Чалъма ме зстреля. С едната ръка леко разтваряте "ушите" на механизма на жилото а с другата бутате лостчето нагоре. Пиниза е, че рамената на лостчето са скосени и излизат лесно само в една посока - в случая нагоре! Ех тези италиански инжинери!
След като се справите с това остава да свалите радиаторчето. Пак с чалъм!
Трябва да свалите и жилото, иначе пак няма да излезе гадта мръсна! :-)
Трябва и да си свалите ръчката за предния капак, защото пречи, и с малко придърпване и побутване, със сукане и две - три майни се сваля успешно!
Аз си свалих и централната конзола и таблото с бушоните! Може и да не се свалят, но няколко видии ще ви спестят много нерви и пот, а и се отваря доста място за неща, които не сте си и представяли, че някога ще ви пречат. Като глава и лакти например! :-)))


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Fiat Tipo 1,6 SX; '93; engine 159А3048; clima.


Съб Юни 03, 2006 4:00 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Май 04, 2005 5:07 pm
Мнения: 135
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
4. След като свалих радиатора използвах мека връзка от бойлер и два щуцера - неща, които се продават във всеки магазин за ВиК и струват общо 4 лв., за да шунтирам малкия кръг за да мога да използвам колата си и без радиатор. Това е полезно, когато имате намерение да лепите радиатора или още не сте си купили нов.
на долната снимка е завършения вид на шунта. Работещ безпроблемно. Помага в изчакването на по-добри времена за закупуване на ново радиаторче! :-)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Fiat Tipo 1,6 SX; '93; engine 159А3048; clima.


Съб Юни 03, 2006 4:08 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Май 04, 2005 5:07 pm
Мнения: 135
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
На мен цялата работа ми отне около седмица - разглобяване, търсене на радиатор и монтаж! Всичко правех след работа в по-топлите дни. Препоръчвам промивка на системата няколко пъти с чиста вода (аз го направих 3 пъти, докато потече бистра) и пълнене с нов антифриз!
Сглобяването става в обратния ред и за това не го описвам.
Ако при първото пускане след ремонта от таблото започне да излиза пара не се притеснявайте - това е остатъчна влага след монтажа. На мен ми се случи, но за един ден на парно с вентилатор всичко се оправи! Иначе изглежда повече от стряскащо! :-)
Сигурно съм пропуснал доста неща, но ако имате въпроси с удоволствие ще Ви отговоря!
Сега като се замисля цялата работа отнема не повече от 2 часа, но дано не ви се случва!

Поздрави!

P.S. Ако модератора прецени може да сложи гриф "Важна тема"

_________________
Fiat Tipo 1,6 SX; '93; engine 159А3048; clima.


Съб Юни 03, 2006 4:16 pm
Профил
UNREAD_POST 
Forsaken написа:
4. Това е полезно, когато имате намерение да лепите радиатора или още не сте си купили нов.
на долната снимка е завършения вид на шунта. Работещ безпроблемно. Помага в изчакването на по-добри времена за закупуване на ново радиаторче! :-)


Това за лепенето не си го и помисляйте!!Няма да стане и цялата процедура ще трябва да се повтори.Добър избор е намирането на ТУРСКО радиаторче, защото са изцяло медни... бакърени.. или там както се казва тази сплав.Тук Бабрич може да помогне според мед като каже дали се заменяеми с въпросното.
УСПЕХ!


Нед Юни 04, 2006 2:00 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST радиаторче
То купуването е лесно като имаш пари но трудното е особенно ако те мързи да се свали и да се смени .евала за работата не секи се навива на такава смяна .

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Нед Юни 04, 2006 5:24 pm
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Ное 27, 2009 12:17 pm
Мнения: 68
UNREAD_POST Re: Смяна на радиаторчето за парното на Фиат Типо.
dobre si napravil che si snimal kak se smenq,i az go smenqx minalata godina ne e trudno,no ima kolegi koito nikoga ne sa butali nishto po kolite si i moje dosta da se pochudqt kak se smenq radiatora:)

_________________
Изображение


Пет Ное 27, 2009 2:28 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Смяна на радиаторчето за парното на Фиат Типо.
Българският, колега. Нека уважаваме езика си.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пет Ное 27, 2009 2:39 pm
Профил ICQ YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg