Дата и час: Пон Апр 29, 2024 6:02 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Дойде и моят ред да се оплача... 
Автор Съобщение
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 3:41 pm
Мнения: 677
Местоположение: София 20 Връбница
UNREAD_POST Дойде и моят ред да се оплача...
Ето какво се случи днес /рано сутринта/:
Както винаги, колата може да не е идеално чиста, но си е редовно сервизирана - есента смених изцяло антифриза и т. н.
Вчера и днес, като стегна големия студ, колата пали нормално - никакъв проблем, но първите няколко километра - никакво парно, двигателят загрява повече от нормалното за зимата, но парно - никакво. Вчера след тези първи 5-6 км излезе малко пушек, пара и парното тръгна, никакви проблеми. Днес, за разнообразие /явно е било по-студено през нощта/ точно на кръстовището на К. Величков и Сливница, се чу глухо 'бум', цялото купе стана във вода, мп3-плейърът ми също, маркучите към парното в купето изпуснаха, всичко стана пара и пушек, а аз бързах за работа... Отидох до първата бензиностанция, която намерих, сложих допълнително антифриз, но при по-рязко натискане на газта, маркучът продължава да капе и довечера ще трябва да се боря по някакъв начин да го запуша:(
Естествено, най-големият ми проблем си остава водата в купето - кой знае какви чудеса ще трябва да извърша, за да я извадя... :cry: :cry: :cry:

_________________
Alles in Ordnung


Вто Фев 08, 2005 1:46 pm
Профил ICQ
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 18, 2004 7:09 pm
Мнения: 961
Местоположение: Русе
UNREAD_POST Съчувствие ....
Колега ... на този етап мога само да съчувствам .. но и то е все нещо ... :cry:

_________________
Tempra 1.6 i.e. Lybra 1.8 vvt Lybra 1.8 vvt Delta III 1.9 mjett 088 9 242 369


Вто Фев 08, 2005 5:25 pm
Профил ICQ WWW
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 3:41 pm
Мнения: 677
Местоположение: София 20 Връбница
UNREAD_POST 
Наистина и това е нещо.... Благодаря!
Оказа се, че се е спукал радиатора на парното /в купето/. Имах доста работа през деня, а вечерта локвата в краката ми беше замръзнала....
Обадих се тук-там и се оказа, че нов радиатор струва 85 лв. оборудван, а на старо има и за 30 лв.... Ето какво е неудобството на големия град - нямам нито един познат с гараж, където за час-два да сменя радиатора, а навън бели мечки се бият за родопски одеала - не ми се и мисли, че ще успея :(
Ще се ходи на майстор и туй-то ....

_________________
Alles in Ordnung


Сря Фев 09, 2005 12:27 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 6:41 pm
Мнения: 335
Местоположение: София, жк.Сухата река /жк. Захарна фабрика/
UNREAD_POST 
Пич, не искам да те плаша... но това дето при по-рязко натискане на газта ти прокапва и избиват водни съединения ме навежда на мисълта за гарнитурка на главата на двигателя... :roll: Дано бъркам, но нека по-вещи колеги се изкажат...

п.п.
А имаш ли газова или си на бензин? Че ако имаш газова, може и мембранка на изпарителя да е...


Сря Фев 09, 2005 12:47 pm
Профил ICQ
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 3:41 pm
Мнения: 677
Местоположение: София 20 Връбница
UNREAD_POST 
Не, за радост, не е гарнитура на двигателя - радиаторът на парното е спукан, просто като дадеш повече газ помпата завърта по-бързо и съответно прокапва вътре повече - при двигателя не съм забелязал течове... Колата е на бензин, то с този двигател не знам дали ще има възможност за АГУ - мощността може да падне много, знам ли?

_________________
Alles in Ordnung


Сря Фев 09, 2005 1:25 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg