Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:06 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
CarSpending: моята система за следене на разходите по МПС-то 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Ное 29, 2012 12:20 am
Мнения: 7
UNREAD_POST CarSpending: моята система за следене на разходите по МПС-то
Здравейте колеги, искам да ви представя едно онлайн приложение, което разработвам от две години - самостоятелно, като хоби . Не искам да провокирам модераторите да смятат, че тази тема е спам или реклама (до някъде знам, че така излиза). Както след малко ще разкажа - това е напълно безплатна система (която ще остане ЗАВИНАГИ такава), имаща за цел да помага на всички шофьори.

Това е сайтче, което е напълно интернационализирано, но и българизирано. С това сайтче можете да записвате какво давате за гориво и поддръжка на автомобила или мотоциклета, като системата изкарва доста статистики за харчовете и разхода на гориво (между пълни зареждания - дори между тях да има частични - пак го смята правилно) според различни условия като гуми, стил на шофиране, градско/извънградско. Можете да отбелязвате в коя бензиностанция сте заредили и да оставите коментар и рейтинг към нея.

Същото важи за всички други разходи - можете да отбелязвате какви ремонти правите, какви покупки на части, в кои сервизи/магазини е било това. Скоро ще позволя да можете и да търсите подходящ сервиз за вашата кола във вашия район на база на мненията на потребителите.

Постоянно качвам нови работи и месец след месец става все по-завършено, обширно и тн. За сега всъщност могат да се правят записки за гориво, ремонти, обслужвания, покупки и тн, скоро тези функционалности ще се разширят и ще има още много.

И така ако съм грабнал интереса ви, можете да видите профила ми тук:
http://www.carspending.com/bg/profiles/CarSpending

Това е профилът на автомобила ми - можете да видите какви записки има, какво може да се прави:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... -executive

Самият сайт, разбира се е:
http://www.carspending.com/

Ако някой от вас ползва SpritMonitor.de, знае за какво става дума - аз бях техен потребител, но имаше прекалено много неща, които не ми харесваха и реших, че мога да направя по-добре (в дългосрочен план). Подчертавам, че системата е напълно безплатна и винаги ще бъде. Целта е да се натрупа систематизирана информация, която да помага на хората. Между другото не след дълго ще направя импортер за spritmonitor, за хората, които го ползват.

По настоящем има двайсетина публични активни потребителя със Fiat, можете да ги видите тук:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/search?Vehicles[MakeID]=30

Благодаря на всички, които са прочели дори част от изписаното и се надявам да не съм подразнил никой :)


Съб Дек 29, 2012 3:35 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Ное 29, 2012 12:20 am
Мнения: 7
UNREAD_POST Re: CarSpending: моята система за следене на разходите по МПС-то
Тъй като виждам, че в темата никой не пише, повече няма да досаждам (стига някой да не се активизира) :)

CSV импорта (от SpritMonitor.de) е направен, но много малко изтестван и може да има бъгове. Който иска да го пробва, ако има запазени зареждания в сайта, нека първо си направи ново МПС и там да опита да импортира данните си, преди да тества с това, към което е добавял. Моля да ми пишете при каквито и да е проблеми.
http://grab.by/kqV4


Вто Мар 05, 2013 6:09 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 16, 2011 3:14 pm
Мнения: 123
Местоположение: София - Младост
UNREAD_POST Re: CarSpending: моята система за следене на разходите по МПС-то
Преди година пробвах един друг сайт, но нещо не бях доволен. Идеята е добра. Ще пробвам и твоя ;)

_________________
Кара Фиат Браво 1.6 16v, 103к.с., 1996г. , газ - бензин


Сря Мар 06, 2013 12:12 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Ное 29, 2012 12:20 am
Мнения: 7
UNREAD_POST Re: CarSpending: моята система за следене на разходите по МПС-то
Работейки по големите промени, качвам някои от тях в текущия сайт. Например Facebook и Google логин и регистрация:
Изображение

Ако нямате акаунт, може бързо и лесно да си направите такъв, при който няма нужда да одобрявате акаунта си по email.

Ако имате акаунт - излезте, след това отидете на Login екрана, дайте "Sign in with Facebook/Google" и като одобрите достъп, после си въведете текущия потребител и паролата в CarSpending. От тук нататък ще може да се логвате със съответната система.

CarSpending никога няма да поства самоволно във вашия профил каквото и да било. Правата са само нужни само за вход и ако в последствие искате сами да споделяте мпс-то си или някое зареждане.


Нед Юли 07, 2013 6:57 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Ное 29, 2012 12:20 am
Мнения: 7
UNREAD_POST Re: CarSpending: моята система за следене на разходите по МПС-то
Вече на страницата на колата си можете да видите списък с подобни МПС-та (пример с подобните коли на Fiat - Stilo - 2002 - LPG):

Изображение

Изчистих и доста други бъгове и дреболии. Благодаря ви на всички!


Нед Юли 21, 2013 12:22 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: CarSpending: моята система за следене на разходите по МПС-то
Рекламата на сайта вече надвърля нормалното. Мисля, че е редно в отговор да се появи линк или банер на нашия форум в твоя сайт.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Нед Юли 21, 2013 8:03 pm
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Ное 29, 2012 12:20 am
Мнения: 7
UNREAD_POST Re: CarSpending: моята система за следене на разходите по МПС-то
Извинявам се искрено за причиненото неудобство. Повече няма да пиша тук.

Но все пак вашият форум се издържа с реклама. Уви, моят сайт се издържа с пари, които изкарвам от работата си извън него. В повечето форуми инициативата се приема по-позитвино - не съм искал да причиня неудобство.


Чет Юли 25, 2013 1:06 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: CarSpending: моята система за следене на разходите по МПС-то
И аз се извинявам ако съм грешно разбран. Мисля, че може да сме си взаимно полезни с насочването на трафик между 2-та сайта.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Юли 25, 2013 1:30 pm
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Ное 29, 2012 12:20 am
Мнения: 7
UNREAD_POST Re: CarSpending: моята система за следене на разходите по МП
Наскоро се поосвбодих и започнах усилена работа по направата на:
1) API, така че да направим мобилни приложения
2) Всички искани нови функционалности като "споделени МПС-та", "напомняния за застраховки и други периодични плащания", но най-вече...
3) Пълен редизайн с мобилна версия!

Оказа се, че работейки с дизайнерка, която не разбира идеята на сайта и не е негов потребител, ще е много трудно да се направи нещо уникално - само по описание на идеите ми и ужасните ми рисунки. Така че ще използвам темата да кажа, че търся дизайнер, с който или да станем партньори в това начинание, или да му бъде плащано за freelance работа по проекта.

Трябва да се направи нов модерен и респонсив дизайн, който да помества текущите и още много функционалности. Дизайна ще се ползва и като шаблон за мобилните приложения после. Нека просто ми пише, имам с какво да го грабна (ако се кефи на подобни авто проекти).


Пон Юли 07, 2014 9:10 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg