Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:13 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
ПРИЕМЕТЕ ГО ЛИЧНО! За всичко, което става в България 
Автор Съобщение
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST ПРИЕМЕТЕ ГО ЛИЧНО! За всичко, което става в България
„Уважаеми зрители, най-четената книга на всички времена е Библията. Много от вас имат тази книга в домовете си. Според повечето хора тя учи на смирение. Но дори и тя дава два избора. Първият е - ако те ударят по едната буза, да обърнеш и другата, тоест да приемеш това, което се случва. Вторият е прям и директен - око за око,зъб за зъб. Аз съм такъв, че държа на втория избор. Защото има едни хора, по които здраво око и здрав зъб не трябва да останат.




Ние си ги преизбираме на всеки четири години и не само им даваме другата буза, а направо разтваряме бузите. Имам чувството, че преди двайсет години сме се напили и сме си татуирали отзад „моля заповядайте" и те на всеки четири години го четат и се възползват. Затова нека го приемем лично. Нека когато поредният тъп политик се държи като богоизбран и вреди на вас и на вашите близки - приемете го лично. Защото те не ебават народа като някакво абстрактно понятие. Ебават вас - лично.




Правосъдието няма да ви помогне - то е мудно, безлично и отгоре на всичко е тяхно и работи много интересно. Ако пребиеш крадец в дома си - ще те осъдят. А ако стреляш по магистралата или откраднеш 100 милиона от държавата - със сигурност ще ти се размине. Затова, ако искаме правосъдие, трябва да си го вземем сами. Трябва да го приемете лично.




Когато откраднат пари - приемете го лично. Когато убият един 20-годишен студент - приемете го лично. Така, както го приемат в Гърция.
Когато ченгета се правят на журналисти - приемете го лично. Когато двама братя се държат братски с цялата власт и разиграват полицията - приемете го лично.




Трябва да разберат, че сме опасни. Тогава ще ни вземат насериозно. И когато за поред път ни кажат, че такава е политиката, че така върви светът, че ние сме малка държава и от нас нищо не зависи - теглете им една майна. Направете го лично. Завиждаме на французите, американците и гърците, че при най-малкото накърняване на техните права излизат на улицата. Няма защо да се учудваме.




Това са нации, които още преди двеста години са си направили труда да напишат едни думи черно на бяло, да ги помнят и да не позволяват на никого да ги забрави. Декларацията за независимостта на Съединените щати казва, че ако една форма на управление стане деструктивна, народът има правото и - забележете - задължението да смени или свали тази власт. Да установи ново управление, с което да си гарантира сигурност и щастие. Същото го пише и във френската Декларация за правата на човека и гражданина. Наричат това нещо „право на революция". Така че не забравяйте, че ВСИЧКО зависи от Вас и от нас. Аз моя избор си го правя. Направете и вие вашия. Аз мисля, че е време твоята лична революция да започне. Имаш правото. Имаш и задължението... да нямаш милост!"

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пет Мар 25, 2011 12:27 pm
Профил ICQ YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg