Дата и час: Пет Апр 19, 2024 3:41 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Новите винетки 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 11:25 am
Мнения: 132
Местоположение: PA
UNREAD_POST Новите винетки
Колеги, на ясно ли сте дали трябва да се вписва рег.номер на колата на винетката или не?
От всякъде чувам, че хем трябвало, пък хем не. Уж от НАПИ били казали, че вписването на номерата щяло да се въвежда вече от 2012.
Човек не знае какво да прави. Така са се оплели тия министри и институции, че са като прасе в калчища...
Ето какво намерих в един форум по въпроса.

Цитат:
(Пред)последно - ще глобяват за стара винетка
Много се изговори и изписа по въпроса дали трябва да махаме старите винетни стикери от стъклото, или не и дали е необходимо да се вписва регистрационният номер на превозното средство на новите винетки. Дори органите на реда бяха объркани и не знаеха какви глоби да налагат.

Заради тези неуредици от Агенция "Пътна инфраструктура" най-накрая излязоха с официално становище по темата, което гласи:

"Поради забавяне на приемането на измененията в Закона за пътищата, АПИ внесе предложение, съгласно което няма да се налагат глоби за невписване в указаното поле на регистрационния номер върху годишния винетен стикер за 2011-а.

Съгласно чл. 165, ал. 1, т.11 и чл. 185 от действащия в момента Закон за движение по пътищата, за непремахнат винетен стикер с изтекъл срок, независимо от наличието на нов винетен стикер на стъклото на автомобила може да бъде наложена глоба в размер на 20 лева."

Тълкуванията на специалистите от Агенция "Пътна инфраструкура" обаче будят противоречия. Те не се позовават на аленеи, които определят точната глоба за конкретно нарушение.

Справка със Закона за движение по пътищата показва, че двата цитирани члена имат само косвено отношение към проблема. Алинея 1 от чл. 165, ал. 1, от Закона за движение по пътищата определя правата и задълженията на службите за контрол, а т. 11 ги задължава да следят за "поставянето на валидни винетни стикери и премахването на винетни стикери с изтекъл срок".

Чл. 185. пък се отнася за нарушения, за които "не е предвидено друго наказание".

От друга страна, алинея 3 от Чл. 179 от Закона за движение по пътищата определя съвсем конкретна глоба за водач, който "управлява пътно превозно средство, на което е залепен невалиден винетен стикер или винетен стикер с изтекъл срок". Според точка 4 от въпросната алинея санкцията за леки коли до осем места и тегло до 3.5 т е 100 лв.

Миналата седмица началникът на пътната агенция Божидар Йотов заплаши с уволнение свои служители, които дават указания да се налагат санкции за неотлепен стар винетен стикер, ако на същото стъкло има залепена и нова винетка.

_________________
Изображение
Понякога се налага да преглътнеш много, за да постигнеш това което искаш!


Пон Фев 07, 2011 9:24 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Новите винетки
Аз го написах.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пон Фев 07, 2011 9:49 pm
Профил ICQ YIM
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 11:25 am
Мнения: 132
Местоположение: PA
UNREAD_POST Re: Новите винетки
Току що питах едни полицай и ми казаха, че за годишните НЕ Е задължително. Само за седмични и месечни е задължително.

_________________
Изображение
Понякога се налага да преглътнеш много, за да постигнеш това което искаш!


Пон Фев 07, 2011 11:39 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Новите винетки
Аз тогава няма да пиша в публичното пространство какви изпълнения съм гледал точно с годишни винетки ;)

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пон Фев 07, 2011 11:55 pm
Профил ICQ YIM
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 11:25 am
Мнения: 132
Местоположение: PA
UNREAD_POST Re: Новите винетки
Чух от приятел тази вечер, че догодина от 1-ви януари щели да приемат закон да се вписват ЗАДЪЛЖИТЕЛНО рег. номерата на винетките и тези, на които са още от 2011 с невписан номер ще бъдат глобени като ги спрат. Някой може ли да ми отговори дали информацията е достоверна, или това е само слух? Аз не си писах номера, защото ми казаха, че не е задължително.

_________________
Изображение
Понякога се налага да преглътнеш много, за да постигнеш това което искаш!


Съб Фев 12, 2011 11:23 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg