Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:33 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Съвет относно една Marea 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 4:51 pm
Мнения: 8
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Съвет относно една Marea
Здравейте колеги,

искам да се посъветвам с вас, по-точно вие да ме посъветвате относно един Фиаt. Става на въпрос за Мареа от 1999. С метан е. Давам направо линк, за да видите за какво става на въпрос.

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi

Въпросите ми са следните: Според вас тази красавица колко коня е? Понеже е нов внос, колко парички ще ми вземат за регистрация и т.н

На мен ми се струва, че цената на колата е доста прилична, като се има предвид годината и цената й. Вие какво ще кажете?

Предварително благодаря!


Пет Юни 26, 2009 5:51 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 1:41 pm
Мнения: 354
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Здравей, към мобиле-то вече немогат да се препращат директни линкове, каквото и да копираш препраща винаги към началото на сайта.
Копирай текста и 2-3 снимки за да видим за какво става въпрос Yellow_Flash_Colorz_PDT_02. Поздрави!!!

_________________
Изображение


Пет Юни 26, 2009 5:58 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 4:51 pm
Мнения: 8
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Дата на производство септември 1999 г.
Тип двигател Бензинов
Скоростна кутия Автоматична
Категория Седан
Пробег 172000 км
Цвят Бял

Особености:
4(5) Врати, ABS, Airbag, Аларма, Ел. Огледала, Ел. Стъкла, Имобилайзер, Климатик, Металик, Метанова уредба, Нов внос, Серво управление, Стерео уредба, Халогенни фарове, Центр. заключване

Цена 2699 лв.


Пет Юни 26, 2009 6:04 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 8:13 am
Мнения: 21
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Ако ти харесва, и ако метана е сложен вънка(да не е в БГ ) си ОК!
И другот яко нещо е да не е карана в БГ .
Лично мой съвет.

_________________
Digital World


Пет Юни 26, 2009 7:29 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 12:41 pm
Мнения: 64
Местоположение: София 14 Искър,Плевен
UNREAD_POST 
Ако всичко и е ок,си заслужава.Регистрацията ще е към 250-300 лв.Ако е внос от Швейцария обаче,ще ти трябват още 500 лв. мисля че бяха.Конете са й 103 ...

Fiat Marea 1.6,16v,МЕТАН,

2699 ЛВ.

Дата на производство септември 1999 г.
Тип двигател Бензинов
Скоростна кутия Автоматична
Категория Седан
Пробег 172000 км
Цвят Бял

Особености:
4(5) Врати, ABS, Airbag, Аларма, Ел. Огледала, Ел. Стъкла, Имобилайзер, Климатик, Металик, Метанова уредба, Нов внос, Серво управление, Стерео уредба, Халогенни фарове, Центр. заключване

Допълнителна информация:
клима


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Изображение


Последна промяна ventsi79 на Пет Юни 26, 2009 8:37 pm, променена общо 1 път



Пет Юни 26, 2009 7:57 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 4:51 pm
Мнения: 8
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Над колко коня беше по-високият данък? И на това чудо ще трябва ли да му се плаща екотакса? Бях чела някъде, че коли, които са под 10 години нямат екотакса, но е твърде хубаво, за да бъде истина.


Пет Юни 26, 2009 8:03 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 12:41 pm
Мнения: 64
Местоположение: София 14 Искър,Плевен
UNREAD_POST 
Над 74 kW=101 коня.
http://www.pariteni.bg/Calcs/5/1ff1de774005f8da18.html
В този случай със софийска регистрация - 157 лв.Екотаксата се плаща при регистрацията,а самата регистрация е около 50-60 лева.Екотаксата мисля е за всички коли нов внос,но нека някой,който разбира се произнесе.

_________________
Изображение


Пет Юни 26, 2009 8:41 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 1:41 pm
Мнения: 354
Местоположение: София
UNREAD_POST 
И аз мисля, че Еко таксата се плаща за всички новорегистрирани автомобили в Б-я... Инае на мен ми харесва как изглежда тази мареа. Хубаво е да се качи някъде в някой сервиз да и направят пълна диагностика, че тия 2699 лв...
Както казаха колегите.... На теб ако ти харесва и е здрава си заслужава. Успех ;-) :)

_________________
Изображение


Пет Юни 26, 2009 9:40 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 7:47 pm
Мнения: 78
Местоположение: Казанлък
UNREAD_POST 
preslava_gb написа:
Над колко коня беше по-високият данък? И на това чудо ще трябва ли да му се плаща екотакса? Бях чела някъде, че коли, които са под 10 години нямат екотакса, но е твърде хубаво, за да бъде истина.
Колежке,един съвет от мен-който разбира се не е меродавен за всички,това с алтернативните двигатели -бензин газ,или бензин метан,винаги води до главоболия,ориентирай се към по мощния двигател-147 или 154коня,данъка е около 200лв,еко такси и регистраций се плащат от всички автомобили-без новите.Цената на колата ми се струва нереално ниска,ако е внос от Италия просто я забрави,все и едно не си я виждала никога,както казах по горе моето мнение не е меродавно.Успех.

_________________
Marea HLX 20V


Пет Юни 26, 2009 9:43 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 7:47 pm
Мнения: 78
Местоположение: Казанлък
UNREAD_POST 
gofi написа:
preslava_gb написа:
Над колко коня беше по-високият данък? И на това чудо ще трябва ли да му се плаща екотакса? Бях чела някъде, че коли, които са под 10 години нямат екотакса, но е твърде хубаво, за да бъде истина.
Колежке,един съвет от мен-който разбира се не е меродавен за всички,това с алтернативните двигатели -бензин газ,или бензин метан,винаги води до главоболия,ориентирай се към по мощния двигател-147 или 154коня,данъка е около 200лв,еко такси и регистраций се плащат от всички автомобили-без новите.Цената на колата ми се струва нереално ниска,ако е внос от Италия просто я забрави,все и едно не си я виждала никога,както казах по горе моето мнение не е меродавно.Успех.
Къде са халогените,пишеш ги като екстра,а не се виждат

_________________
Marea HLX 20V


Пет Юни 26, 2009 9:53 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 11:43 pm
Мнения: 156
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Колежке, съвет и от мен. В чужбина много от белите коли са таксита, аз лично бяла не бих си взел, но решението си е твое. Може да не е била такси, а може и да е била. Колегите са прави ако монтажа на метановата уредба е направена в нашата родна татковина може да ти създаде проблеми. Ако търсиш икономия си вземи JTD двигател. Не че съм противник на големите двигатели които колегите ти препоръчват, но 147 кончета са сложни за обслужване, а именно консумативите са по-скъпи пък и е малко повече врътнята. Предполага се че ще си обсужиш колата с нови ремъци ролки масла и филтри и не знам дали ще ти хареса цената. За 1.6 16V мисля, че е идеалния варинат. Но решението си е твое.


Пет Юни 26, 2009 11:01 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 8:26 pm
Мнения: 110
Местоположение: София 09 Лозенец
UNREAD_POST 
Ако вече си се влюбила в тази кола, прегледа в сервиз е много желателен (и то сервиз, на който ти можеш да се довериш, а не приятели на продавача). Трябва да се внимава с автоматичните скорости - карал съм няколко такива коли (в чужбила) и в момента, в който скоростната кутия откаже, ремонта (поне в чужбина) обикновено е толкова скъп, че не е оправдан. В Б-я нямам впечатления къде и как се ремонтират такива кутии. Обикновено има белези/ шумове, които подсказват дали кутията е на път да се повреди.
В сервиза трябва да имат възможност да прочетат показанията на километрите от самия computer на колата. Аз лично бях харесал едно Стило, което по километраж беше около 150хил км, но се оказа, че е на 780 хил.км....

Желая ти успех!

_________________
Сега се радвам на Alfa Romeo 147, 1.9 JTD,
а преди настъпвах педала на Fiat Brava 1.6


Пет Юни 26, 2009 11:25 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 4:51 pm
Мнения: 8
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
gofi написа:
preslava_gb написа:
Над колко коня беше по-високият данък? И на това чудо ще трябва ли да му се плаща екотакса? Бях чела някъде, че коли, които са под 10 години нямат екотакса, но е твърде хубаво, за да бъде истина.
Колежке,един съвет от мен-който разбира се не е меродавен за всички,това с алтернативните двигатели -бензин газ,или бензин метан,винаги води до главоболия,ориентирай се към по мощния двигател-147 или 154коня,данъка е около 200лв,еко такси и регистраций се плащат от всички автомобили-без новите.Цената на колата ми се струва нереално ниска,ако е внос от Италия просто я забрави,все и едно не си я виждала никога,както казах по горе моето мнение не е меродавно.Успех.


Аз в момента съм с Темпричка на метан. И съм си доволна. Ама съединителят плаче за смяна, а и нещо от известно време ми загряват предните джанти и не знам какво им е. Не ми се ходи на сервиз, защото ще ми кажат нещо "страшно". Другото е, че и спирачните дискове са за смяна... Стара кола, няма как. Ама не ми се влагат пари в не повече.Беден студент съм, а по старото винаги нещо се чупи и трябва да се прави. Сметнах, че е по-добре да взема нещо по-новичко, а и цената на тази Мареа е много много хубава.
А колкото до това, че може да е била такси- честно казано изобщо не се бях замисляла. Стори ми се доста запазена, а и километрите бяха приемливи (стига да са реални). Има ли някакъв начин от документите да разбера, че е била такси?


Пет Юни 26, 2009 11:30 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 11:43 pm
Мнения: 156
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
В менюълите за мареа има описания с какви допълнителни неща са мареите предназначени за таксита. Ще се разровя и ако намеря ще ти кача инфото със снимки за да знаеш какво да гледаш. И колегите са много прави за автоматичната скоростна кутия.


Пет Юни 26, 2009 11:36 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Някак не се връзва годината на първа регистрация да е 1999 и колекторните тръби на двигателя да са алуминиеви. Колата или е по-стара или метановата уредба не е слагана в чужбина. Там не биха сменили колектора.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пет Юни 26, 2009 11:38 pm
Профил ICQ YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg