Дата и час: Чет Апр 25, 2024 2:19 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Когато хубавите двигатели почнат да правят лоши неща 
Автор Съобщение
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Когато хубавите двигатели почнат да правят лоши неща
Здравейте, колеги! Може би много още помнят тази тема http://fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=22994 за ремонта на главата на старото ми Bravo. Не е изминала и една година и ще се наложи отново да разглобим мотора. Преди седмица новия собственик ми се обади, че колата изведнъж е изгаснала в движение. Погледнах я и това, което направи веднага впечатление беше, че стартера върти много леко. Свалихме капака на ремъка и изненада. Болта на паразитната ролка просто е изтървал от резбата и ролката е излязла навън отпускайки ремъка. Още при предния ремонт споменах на шлосера да погледне тази резба, но той ме убеди, че болта ще затегне. Сега със сигурност има изкривени клапани, а бях сложил чисто нови.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пет Май 29, 2009 12:50 pm
Профил ICQ YIM
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
3 клапана. Можеше да е по-зле.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пон Юни 01, 2009 3:45 pm
Профил ICQ YIM
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Когато хубавите двигатели почнат да правят лоши неща
Идеално!
Днес пристигна дълго чакания от мен компект за поправяне на резбата М12x1.25 където се завива болта на ролката. Този уикенд или през седмицата качваме главата.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Юли 02, 2009 10:35 am
Профил ICQ YIM
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: Когато хубавите двигатели почнат да правят лоши неща
Ferrari написа:
Идеално!
Днес пристигна дълго чакания от мен компект за поправяне на резбата М12x1.25 където се завива болта на ролката. Този уикенд или през седмицата качваме главата.


Чакаме да видим как се оправят резбите с тази техника, на мен специално ми е интересно.....

_________________
FIAT-SPORT


Чет Юли 02, 2009 11:42 am
Профил WWW
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Когато хубавите двигатели почнат да правят лоши неща
Имам малко снимки, но с лошо качество. Мисля да хвана някой по-добър снимащ за следващите резби.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Юли 02, 2009 11:45 am
Профил ICQ YIM
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 9:40 am
Мнения: 260
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Когато хубавите двигатели почнат да правят лоши неща
А ето и равносметката от ремонта. 3 нови клапана. Изпускателен вал втора употреба. Един нов повдигач. Нови ролки и ангренажен ремък. Нов пистов ремък. Нови гарнитури. Оправяне на резбите на главата с ремонтни втулки. Това най-много ни забави защото ги поръчвах от Англия. Измиване ма всичко с нафта до блясък. Събираме, прекръстихме я и завъртяхме ключа. Следва радост за ухото. Колата работи тихо и равномерно и дано да не се налага скоро да се прави подобен ремонт. В крайна сметка Бравото е спасено без да бройм парите някъде към 600 лева, не повече.

_________________
Lancia Lybra - италиянската S класа.
Lybra 1.9 JTD 105 HP


Чет Юли 16, 2009 12:34 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Когато хубавите двигатели почнат да правят лоши неща
Бравото изкара 2 месеца и към 600км. Резбовата втулка не издържа и резултата се вижда на снимката. Мотора вече е сглобен с друга глава, но дъжда в неделя не ни позволи да го запалим. Скоро ще пиша за крайния резултат


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пон Сеп 07, 2009 11:02 pm
Профил ICQ YIM
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST Re: Когато хубавите двигатели почнат да правят лоши неща
абе почне ли да се пипа по един двг, не е добре. тези приказки- направих основен ремонт, всичко съм сменил...ала бала за хандбала, къде къде по-добър варинат е да се купи двуг двигател, вместо да го отваряте 3 пъти досега, а кой знае колко още предстоят

_________________
Fiat Temprs'91 1,6 mono


Чет Окт 01, 2009 7:09 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Когато хубавите двигатели почнат да правят лоши неща
pakumba написа:
абе почне ли да се пипа по един двг, не е добре. тези приказки- направих основен ремонт, всичко съм сменил...ала бала за хандбала, къде къде по-добър варинат е да се купи двуг двигател, вместо да го отваряте 3 пъти досега, а кой знае колко още предстоят


Е не мисля. Като го вземеш втора употреба къде е гаранцията, че пак няма да се наложи да го отвориш? Това, че мотор отвори ли се вече не става е гаражен фолклор.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Окт 01, 2009 9:35 am
Профил ICQ YIM
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST Re: Когато хубавите двигатели почнат да правят лоши неща
Гаранция няма, то дори на чисто нови коли им се случват дефекти и повреди, каква гаранция на 10 год кола.... Но като направиш простата сметка- ти си го отворил 3 пъти /досега/, преди теб кой знае колко пъти е отварян...., само последния път си дал 600 лв, ако сложим 3 по 600..... става баси цифрата- а гаранция, че сега като сте го направили и няма пак да изпраск анещо няма. Точно както няма и при друг двигател, който необорудван се намира от 200 до 300 лв. Като върнеш стария си на вторични и му свалиш моторчето за празен ход, тпс, датчиците и т.н. и го дадеш на старо желязо то си избил поне половината от "новия" двигател.
Айде, да оставим настрани парите, да кажем, че не държим да ни излезе евтино, но искаме качество- еми ето ти пак вашия двигател е най-добрия пример- правите си го сами, като за вас си, сигурно сте вземали хубави части /уж/ и т.н. бъхтили сте 2 дни бачкане и кво през 6 месеца отваряте двигател ;) Значи и на качество не може да се докара дори. Щом са скъсани резбите представям си колко пъти е правен.... , понеже и аз съм минал по твоя път с правенето на дърт двигател и това само затвърди теорията ми,ч е е по добре друг- знаех го, но нямах възможност да купя друг двигател и се наложи да си правя моя, е, нищо добро не видях после от него. А дори при вас ремонта не е чак толкова сериозен, не се слиза надолу- ами ако се почнат шлайфове на валове, лагери, ремонтни комплекти, блок.... то тогава глей кво става. Това си е мое мнение де, просто споделям, може на някой да му е полезно

_________________
Fiat Temprs'91 1,6 mono


Чет Окт 01, 2009 12:58 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Когато хубавите двигатели почнат да правят лоши неща
То добре, че не се наложи да се слиза надолу.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Окт 01, 2009 1:07 pm
Профил ICQ YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg