Дата и час: Пет Мар 29, 2024 8:55 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Колата ми прегря ТОТАЛ ЩЕТА фият браво 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 20, 2008 4:51 pm
Мнения: 17
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST Колата ми прегря ТОТАЛ ЩЕТА фият браво
колеги карам си извънградско коалта е минала над 6000 километра при мене никуга стрелката не е минавала над 90 градуса карах 160 километра на извънградско и изведнъж гледам температурата над 120 градуса спирам от ауспусите излизаха облаци пушек 5 минути просто нещо невероятно .......................спукани глави гарнитури не знам още какво .................

как и да е не знам дали са я зглобили до каква степен вчера просто видях че лампичката на инжекциоана на таблото свети непрекаснато а преди си гаснеше като дам на котакт селд 10 секунди

моля някакви съвети някои ставало ли му е така ремонти .....следствия .........просто маиката ми се еба ......а отивах само да си купя гуми а то какво стана


Пон Дек 01, 2008 9:25 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 8:26 pm
Мнения: 110
Местоположение: София 09 Лозенец
UNREAD_POST Re: Колата ми прегря ТОТАЛ ЩЕТА фият браво
tralalaiko написа:
колеги карам си извънградско коалта е минала над 6000 километра при мене никуга стрелката не е минавала над 90 градуса карах 160 километра на извънградско и изведнъж гледам температурата над 120 градуса спирам от ауспусите излизаха облаци пушек 5 минути просто нещо невероятно .......................спукани глави гарнитури не знам още какво .................

как и да е не знам дали са я зглобили до каква степен вчера просто видях че лампичката на инжекциоана на таблото свети непрекаснато а преди си гаснеше като дам на котакт селд 10 секунди

моля някакви съвети някои ставало ли му е така ремонти .....следствия .........просто маиката ми се еба ......а отивах само да си купя гуми а то какво стана


Съжалявам колега, неприятна история.

Колата ти пали ли въобще?
Имаш ли си доверен майстор, който да я прегледа?
Прегряването може да се дължи на много причини: повреден термостат (неотворил), недостатъчен антифриз, повредена водна помпа...

_________________
Сега се радвам на Alfa Romeo 147, 1.9 JTD,
а преди настъпвах педала на Fiat Brava 1.6


Пон Дек 01, 2008 11:27 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: Колата ми прегря ТОТАЛ ЩЕТА фият браво
tralalaiko написа:
колеги карам си извънградско коалта е минала над 6000 километра при мене никуга стрелката не е минавала над 90 градуса карах 160 километра на извънградско и изведнъж гледам температурата над 120 градуса спирам от ауспусите излизаха облаци пушек 5 минути просто нещо невероятно .......................спукани глави гарнитури не знам още какво .................

как и да е не знам дали са я зглобили до каква степен вчера просто видях че лампичката на инжекциоана на таблото свети непрекаснато а преди си гаснеше като дам на котакт селд 10 секунди

моля някакви съвети някои ставало ли му е така ремонти .....следствия .........просто маиката ми се еба ......а отивах само да си купя гуми а то какво стана


От написаното разбирам, че от майстор се връщаш.....и май пак трябва да ходиш :)
За да се разбере коя е причината за светенето на лампата, трябва да се направи компютърен тест, но аз си мисля, че ще излезе нещо незакачено след ремонта - поогледай, не виси ли кабел от някой датчик!

_________________
FIAT-SPORT


Пон Дек 01, 2008 11:40 pm
Профил WWW
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 20, 2008 4:51 pm
Мнения: 17
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST m
значи маистора каза че просто нямало как да се объркат кабелите каза че всичко си е по местата и нямало кка да се сгреши някои да се сложи на друго место.колата си пали да не е проблем.
за термостата - на 100 ния километър гледах термото и показваше наи от долу и си казах на акала еииии тая колица начи е супер на дълъг път не качва никаква температура а в последствие си еба мамата :(
за антифриза преди да тръгна на път долях около половин литър вода да стане на макс и потеглих.

за термостата тукпо софия като карам колата като съм в задръстване термостата минаваше малко над 90 и изляза ли от него веднага падаше а сега на извън градското какво така стана просто ужас :(
като спрях колата просто учаквах всеки един момент колата да гръмне от ауспусите излизаха облаци бял дим в продалжение на минути . . . това станало маи като пробила гарнитурата и главата и директно антифриза излизал под формата на пара през ауспусите.
вчера преди да се смени датчика за перката колата поработи 2 минути и дигна кум 100 градуса без да се вклиучи перката което показва че термото си е в ред.

утре баща ми ще прибере колата няма да я взема аз няма как ще си я видя чак след 20 дни и ще имам още данни но като цяло много тегава работа :( колкото хора съм говорел всички ми казват че колицата след такъв ремонт вече няма да бъде същата :(

също така ми е много чудно следното ...колата на бензин по принцип ама въобще не вървеше като свършвала газта с много пот съм стигал до бензиностанция авариините и с 5-10 км до нея по причината че няма никаква мощност на бензин а онзи ден просто летеше колата като свърши газта истрелваше се като куршум и опааааа температурата на макс :(


Вто Дек 02, 2008 12:58 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 20, 2008 4:51 pm
Мнения: 17
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST а
днес баща ми е взел колата датчика е сменен колата е работела на място 30 мин и е започнала да дига градусите като е минала 90- малко след тях се е вклиучила перката и температурата си е почнала да си пада след това я покарал малко всичко е наред с исклиучение на лампичката за инжекциоана която свети непрестанно.
взел е за шлифането на главата за смяната на гарнутура с нова смяна на масло смяна на антифриз смяна на датчик и работата всичко излезна общо 220 лева.
сега обаче остава тази лампичка за инжекциона :( :-(


Вто Дек 02, 2008 8:11 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
Нали караш на газ- тая лампичка, дето светва на бензин много не те интересува, нали като цъкне на газ и угасва?!


Вто Дек 02, 2008 8:35 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 20, 2008 4:51 pm
Мнения: 17
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST а
на газ карам да ама преди като дам на контакт и исчезваше а сега и като се кара на газ непрекаснато свети не угасва ваобще значи еи така праи.

-давам на контакт и се появява
-след 10 секунди исчезва
-паля на бензин на 2000 обороа минава на газ ама си свети непрекаснато

а преди си исчезваше още преди да запаля а сега непрекаснато си светка :(


Вто Дек 02, 2008 9:16 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 10, 2008 11:20 am
Мнения: 36
Местоположение: София, Надежда
UNREAD_POST 
И моето Браво онзи ден прегря. Преди 2 месеца беше се скапал термодатчика, сега се оказа че е термостата. Ремонта ми излезе 150 лв. части + работа, исках да попитам за Браво 1,6 97 г. това добра цена ли е или яко са ме одрали?

_________________
Няма невъзможни неща!!!


Пон Яну 12, 2009 7:48 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg